PDA

Zobacz pełną wersję : Tytuły kategorii



Kyryke
30-05-2009, 09:56
Witam
Czy istnieje możliwość zmiany sposobu wyświetlania tytułu kategori oraz tytułów artykułów? Chodzi o to aby nie był on w klasie .contentheading tylko w nagłówku np.: h1.

trzepiz
30-05-2009, 10:04
poszukaj na forum o .contentheading .. znajdziesz odpowiedź

Kyryke
30-05-2009, 12:43
A czy mógłbyś mi wskazać pliki które należało by wyedytować aby zastąpić tę klasę nagłówkiem powiedzmy h2? Szukałem już w katalogu components/com_content/views/article/tmpl ale na zmiany w pliku o nazwie default.php nie reaguje a wydawało mi się, że to ten plik jest za to odpowiedzialny.

trzepiz
30-05-2009, 12:53
a nie prosciej w template.css zmienić sobie klasę .contentheading {} i wpisać w niej to co cię interesuje ? czyli rozmiar tekstu itd ?

Kyryke
31-05-2009, 10:08
Tak, ale mi chodzi o to aby zachować poprawność semantyczną. Bardzo mi na tym zależy, bo wyszukiwarki zwracają na to uwagę, a to że taki nagłówek powinien być html'owym nagłówkiem to podstawa.

zwiastun
31-05-2009, 10:35
Zrozumieć koncepcję podmiany (http://wiki.joomla.pl/Zrozumie%C4%87_koncepcj%C4%99_podmiany)

Kyryke
01-06-2009, 13:45
Wielkie dzięki własnie o taką możliwość mi chodziło, już zrobiłem co chciałem.

oliwna
29-11-2010, 22:03
Witam,
jako kompletny laik po krótkim kursie robiłam swoją pierwszą stronę i udało się, a to forum ogromnie mi pomogło - miałam jakieś 300 pytań, ale zawsze kierując się jego zasadami znajdywałam odpowiedzi lub podpowiedzi i metodą prób i błędów udawało mi się to co chciałam osiągnąć choć nie bez łez :P. Dzisiaj jednak się poddaję i chodzi o nagłówki h1. Chcę, podobnie jak użytkownik Kyrykę, by kategorie (lista - kategorie artykułów w sekcji/szablon ja_purity) były nagłówkami h1.

Przeczytałam dziesiątki razy proponowane artykuły w tym "zrozumieć koncepcję podmiany" oraz "optymalizacja pod kątem wyszukiwarek", wydaje mi się, że rozumiem na czym to polega, bo czegokolwiek próbuję (ot tak żeby sprawdzić, że rozumiem) - działało. A jednak moje kategorie nadal NIE są nagłówkami h1 - spróbowałam już wszystkiego (kopiować i edytować wszystkie blog.php i default.php z arcitle, category, section ) co wydawało mi się, że mogłoby zadziałać. Proponowane artykuły pokazują to na przykładzie przeglądu artykułów kategorii i może dlatego nie działa to na listę - kategoria artykułów w sekcji? To taka myśl z ostatniej chwili. Czuję się bezsilna. Bardzo proszę o pomoc - ten jeden raz. Pozdrawiam.

kuba92
13-02-2011, 22:37
A ja mam pytanie następujące:
jak ukryć nazwę kategorii która jest nad artykułem??

pozdro

ppilus
13-02-2011, 23:15
Tutaj znajdziesz odpowiedź: http://wiki.joomla.pl/index.php/Screen.menus.edit.15