PDA

Zobacz pełną wersję : Morfeoshow (help1) - zmiana w galerii classic



szycha_zg
30-05-2009, 13:02
witam,

chciałbym zmienic sposob wyswietlania zdjec w galerii classic - chodzi mi o wieksza ramke przy wyswietlaniu zdjec i zmianie koloru ramki z czarnej na białą - czy jest to mozliwe przez ustawienia w css?
na razie mam tak:

.sboxgallery {padding: 10px 10px 30px 30px;}
#sboxth {padding: 0 5px 15px 0;text-align:center;font-size:10px;width:100px;}
#sboxth img {border: 1px solid #eeeccc;border-width: 2px 2px 2px;}
#sboxth a:hover img {border: 1px solid #3e3e3e;border-width: 2px 2px 2px;}

próbowałem kombinować i nic......
i przy okazji 0 czy mozna dodac podpisy do zdjec? ( ale nie nazyw plików pod miniaturkami )

pozdrawiam

trzepiz
30-05-2009, 14:02
to pytanie z tematu o CSS a nie administracji Joomla. Gdybyś chociaż podał link do strony to może by ktoś się pokusił o "wykonanie" za ciebie pracy (i to za darmo).

Pozdrawiam

szycha_zg
30-05-2009, 18:18
hmmm... myślałem ze to sie dowiem z tematu dodatkow....
a na stronke zapraszam www.szuszkiewicz.com (http://www.szuszkiewicz.com) tylko nie wiem co mozna tam zrobic z galerią "za darmo", ona chodzi tylko chciałbym ciut zmienic - potrzebuje informacji a nie wykonania:)
pozdrówka

trzepiz
30-05-2009, 18:34
większa ramka :
#sboxth img {border: 5px solid #000;border-width: 2px 2px 2px;}

oczywiście należy pamiętać o :
#sboxth a:hover img {border: 5px solid #FFF;border-width: 2px 2px 2px;}


jeśli chodzi o umiejscowienie tych klas w morfeo - to niestety nie pomogę bo nie używam. ALE ...

znalazłem pliki w których owe klasy występują :


G:\com_morfeoshow_1.2.0\admin\view\config.php
G:\com_morfeoshow_1.2.0\component\tpl\classic\fanc ybox1.php
G:\com_morfeoshow_1.2.0\component\tpl\classic\fanc ybox3.php
G:\com_morfeoshow_1.2.0\component\tpl\classic\shad owbox1.php
G:\com_morfeoshow_1.2.0\component\tpl\classic\shad owbox3.php

Jeżeli z poziomu administracji komponentem nie ma możliwości modelowania wyglądu to pozostaje zmiana w plikach ..

ale jak mówiłem - nie wiem jak to wygląda, bo nie używam galerii morfeoshow

Pozdrawiam

Jola
30-05-2009, 18:56
Akurat przy galerii classic jest w ustawieniach 8 stylów do wyboru - gotowych. Jeśli nic nie wybierzesz z gotowca - możesz przerabiać.
Jedna uwaga: w konfiguracji generowanie miniaturek ustawiłeś (nie zmieniłeś) na mniejszy rozmiar niż wyświetlasz na stronie. Skutek: mało wyraźne.
Pozdrawiam.

szycha_zg
30-05-2009, 19:09
niestety zmiany w css zmieniaja tylko obramowanie miniaturek a mi chodzi o obramowanie juz duzych fotek....
co do gotowcow to niestety mi nie pasują - ten co mam jest mi najblizszy ale chcialbym zrobic kosmetyke.....
co do miniaturek - to chyba tez z automatu idzie i nigdzie nie moge ustawic generowania ich w innej rozdzielczosci....
dzieki za proby pomocy - ale chyba musze dalej sam powalczyc:-)

Jola
30-05-2009, 19:14
Walcz, walcz! Ustawienia-> ustawienia (i tutaj parę zakładek).
Jeśli chcesz powiększyć miniaturki to musisz zmienić ustawienia i na nowo wczytać galerię lub podmienić pliki na większe.

trzepiz
30-05-2009, 19:16
jeśli używasz Firefoxa - proponuje zainstalować dodatek Firebug - da ci możliwość badania każdego obszaru strony - będzie łatwiej namierzyć styl który chcesz zmienić ..

w twoim przypadku za duże zdjęcia odpowiada :


img#fancy_img {}

wystarczy dodać np:

img#fancy_img {border:5px solid #FFFFFF;
}

i masz ramkę ..

szycha_zg
31-05-2009, 12:29
Walcz, walcz! Ustawienia-> ustawienia (i tutaj parę zakładek).
Jeśli chcesz powiększyć miniaturki to musisz zmienić ustawienia i na nowo wczytać galerię lub podmienić pliki na większe.

o nie - nie wgram galeri na nowo:-) za pracochłonne:-) w końcu miniaturki to tylko wstęp do oglądnięcia fotki:-)
a w ustawieniach wszystko poustawialem i niestety nie ma tego czego chce... musze glebiej wjechac...
pozdr:-)

szycha_zg
31-05-2009, 12:31
jeśli używasz Firefoxa - proponuje zainstalować dodatek Firebug - da ci możliwość badania każdego obszaru strony - będzie łatwiej namierzyć styl który chcesz zmienić ..

w twoim przypadku za duże zdjęcia odpowiada :



wystarczy dodać np:

img#fancy_img {border:5px solid #FFFFFF;
}

i masz ramkę ..

niestety nie moge sie doszukac img#fancy_img..... znalazłem fancy.css ale zmiana parametru border nic mi nie dała....

szycha_zg
31-05-2009, 23:00
haha:-)
pod latarnią najciemniej:-)
znalazłem img#fancy ale pomimo zmian parametrów nic to nie dawało...
aż w końcu wpadłem na genialny w swojej prostocie pomysł poszukania w pliku css - co tak naprawdę tworzy moją ramkę:-) no i zmieniłem pliki png:-)
przy okazji nauczyłem się jak edytować png:-)
dzięki za poprzednie wskazówki - teraz walczę z tłem przy pojawianiu się zdjęć - musze je przyciemnić....
pozdrawiam:-)