PDA

Zobacz pełną wersję : odświeżanie F5 vs. ctrl + F5



idek
31-05-2009, 03:08
hej,

mam taki oto problem - zaczyna się drugi dzień, kiedy siedzę na Viście, na nowym laptopie i podczas składania szablonu pod J! odkryłem, ze nie odświeża mi się strona za pomocą F5 (tzn przeładowuje sie, ale nie dociąga zmodyfikowanych plików). Pomaga jedynie ctrl + F5, a nie jest to wygodne tym bardziej, że przyzwyczajenia robią swoje...

Problem odnotowalem zarówno w FF jak IE, grzebałem po ustawieniach w FF, ale może mimo póxniej godziny, nie widzę, albo należy tego szukać gdzieś indziej.

Macie może pomysł, jak sobie z tym poradzić?

Jola
31-05-2009, 04:14
Ja słyszałam ( i nie tylko słyszałam ;)) o jednej reakcji na problemy z Vistą.
Ale co ja tam będę takie herezje pisać.

prince15
31-05-2009, 09:37
Ja też od jakiegoś czasu pracuję na Viście i faktycznie jest taki problem. Jednak z tego co zauważyłem to po prostu trzeba chwilę odczekać (tak z 15-20 s.), aż zmiany się pojawią, ewentualnie odświeżyć sobie stronę 2 lub 3 razy. Denerwujące, ale w przypadku laptopków, za dużego pola wyboru jeżeli chodzi o system to nie ma i musmy być cierpliwi. A tak wogóle to ja nawet jestem zadowolony z Visty, całkiem nieżle się pracuje, ale pod pewnymi względami trzeba się przyzwyczajić.

Dylek
31-05-2009, 09:41
F5 - odswiez
CTRL+F5 - naprawde odswiez :)

A na powaznie - F5 z CTRL odswieza rowniez cache przegladarki.

Nie sprawdzalem gdzie to jest w FF, Operze czy Safari, ale w IE w narzedzia -> opcje internetowe -> ustawienia plikow tymczasowych mozna zaznaczyc zeby przegladarka z kazdym odwiedzeniem strony sprawdzala czy jest tam cos nowego - wtedy powinna zawsze odswiezac poprawnie.

idek
31-05-2009, 13:28
ano, jak mówi Dylek w IE to jest.. niestety z tego się nie korzysta, a ajedynie testuje strony ;) (pod IE tez musiałem "odswieżać naprawde" ale juz sobie przestawiłem)

jakby ktoś wpadł na pomysl, jak to zrobić pod FF, to bede wdzięczny

Sova
31-05-2009, 13:31
do FF jest wtyczka - Clear Cache

idek
31-05-2009, 13:44
faktycznie... rozwiązanie Sovy jest częściowo tym czego szukam... aczkolwiek nie wiem czy szybciej nie nacisne CTRL + F5 niż button czyszczenia i F5 ;) ... ale jak ustwie je sobie koło siebie, to może bedzie szybciej i wygodniej :)

Dylek
31-05-2009, 20:21
A jak ustawisz cache na 0 (zero) MB?
Narzedzia -> Opcje -> Zaawansowane -> Siec