PDA

Zobacz pełną wersję : nazwa.pl a przenosiny Joomla



eSiK
25-06-2006, 16:50
Przenosilem juz portale w Joomla na przerozne serwery ale pierwszy raz postanowilem przenosic na nazwa.pl - NIE POLECAM!
Jeden wielki burdel... .htaccess od OpenSEF nie dziala wcale - wywala blad serwera 500... kodowanie znakow jakies z kosmosu (nie moge dosc do ladu z Baza Danych) a do tego wywalajacy sie blad z niewiadomego powodu:

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/drawnpark/ftp/index.php:1) in /home/drawnpark/ftp/includes/joomla.php on line 658

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/drawnpark/ftp/index.php:1) in /home/drawnpark/ftp/includes/joomla.php on line 1273

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/drawnpark/ftp/index.php:1) in /home/drawnpark/ftp/index.php on line 223

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/drawnpark/ftp/index.php:1) in /home/drawnpark/ftp/index.php on line 224

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/drawnpark/ftp/index.php:1) in /home/drawnpark/ftp/index.php on line 225

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/drawnpark/ftp/index.php:1) in /home/drawnpark/ftp/index.php on line 226

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/drawnpark/ftp/index.php:1) in /home/drawnpark/ftp/index.php on line 227
charset=ISO-8859-2

Czekam juz pare godzin na odpowiedz admina w tych sprawch... jednym slowen PORAZKA :/

vj_
25-06-2006, 17:50
Kazdy czasami natrafi na jakies problemy z kodowaniem, ja swego czasu tez z braku czasu robilem wszystko szybko i na opak, ale nie znaczy to, ze trzeba nerwowo, przeczytaj to (http://www.vj.e.pl/arts/mambo_i_polskie_znaki_na_nazwa_pl.html) i zobacz, czy wszystko dobrze zrobiles. Tak czy siak nie zmienia to faktu, ze w indywidualnych sprawa moze kazdorazowo wygladac rozwiazanie problemu conieco inaczej i wymagac moze nieco wysilku :) Powodzenia

Rybik
25-06-2006, 18:32
a masz sql i php wersje 4 czy 5 ?
baza jest kodowana w utf co nie przeszkadza trzymac w niej joomla z kodowaniem iso, tylko kwestia ewentualnej konwersji, pokombinuj zanim poprzeklinasz

eSiK
25-06-2006, 18:45
Ale pomijajac kodowanie znakow... ona akurat jest najmniej istotna bo z nia mozna sobie poradzic... chodzi mi glownie o zle dzialajacy htaccess oraz bledy ktorych nigdzie wczesniej nie mialem tak jak ten wspomniany "...header" :(

Rybik
25-06-2006, 19:55
stad wspomnialem o php 5 ...

podaj linka i ustawienia jakie masz na serwerze, htaccessa da sie dostosowac i to jest normalne ze rozne serwery moga miec rozne zezwolania na uzywanie mod rewrite i innych SEFowych narzedzi

eSiK
26-06-2006, 20:25
No właśnie w tym problem, że uwstawiłem na serwerze tryb domyślny na php4 więc to nie może być wina php5 :(

Aa moj .htaccess wyglada następująco:


## OpenSEF plain htaccess file
## Can be commented out if causes errors
Options FollowSymLinks
## mod_rewrite in use
RewriteEngine On
## If Joomla is installed in the web server root
## RewriteBase /
## If Joomla is installed in a sub-directory
## RewriteBase /directory_name_here
RewriteBase /
## Begin 3rd Party or OpenSEF Section
##
#RewriteCond %{REQUEST_URI} ^(/component/option,com) [NC,OR] ##optional - see notes##
RewriteCond %{REQUEST_URI} (/|\.htm|\.php|\.html|/[^.]*)$ [NC]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule (.*) index.php
##
## End 3rd Party or OpenSEF Section


Dodam ze wpisy sa na bank prawidłowe bo spisują się idealnie na innym serwerze :(

Rybik
26-06-2006, 23:53
i tak bedziemy sobie pisac :/
problem zajrzec do info systemowego w joomla i sprawdzic co joomla widzi za wersje php ?
napisalem ze rozne serwery roznie pozwalaja uzywac mod_rewrita i podobnych

dopisz dla swietego spokoju w tym htaccess zmiane php na 4 (na samym poczatku) i bedzie wiadomo ze jest ok

jaromiko
28-07-2007, 23:21
Ojcowie mili mam takie pytanie, mielismy serwis na nazwa.pl i wiadomo 6 miesiecy bylo za 50 ale koles nie zaplacil bo jak to zwykle cos mu wypadlo i zalozyclismy drugi zerwer, przenieslismy tam i baze danych i portal jest tylko jedno ale na pierwszej stronie czcionki sa ok a na nastepnych krzaczki, szukalem rozwiazania le jestem juz glupi doradzcie co tutajtrzeba zrobic www.emiddle-east.com

yogi009
30-07-2007, 00:23
Jeden wątek - jeden temat.

Musisz zrobić konwersję bazy, masz różne kodowania na tych serwerach.

To gdzie tym razem chwila promocji ? :)

jaromiko
30-07-2007, 09:46
Witam, dziękuję za wsparcie i dobre słowo oraz cenne uwagi ;))) innym zainteresowanym podaję prosty sposób przenoszenia joomla z serwera na serwer w nazwa.pl.

1. Robimy kopię miejsca ftp gdzie znajduje się joomla innymi słowy kopiujemy całą zawartość serwera na twardy dysk ( nie trzeba kopiować pierwszego katalogu z ustawieniami instalacyjnymi) np:

2. Robimy back up bazy danych albo may SQL admin lub innymi narzędziami

3. Na nowym serwerze zakładamy baze danych (dowolna nazwa)

4. Instalujemy ponownie Joomla ( no tutaj jest tylko trochę roboty)

5. Wgrywamy zawartość naszej zbackupowanej bazy danych na naszą nowa założoną bazę danych ( i mamy treść odzyskaną)

6. Przegrywamy do serwera (nadpisz wszystko) katalog templates (jesli mieliśmy zrobiona indywidualnie grafikę etc)

7. wgrywamy indywidualnie inne katalogi skopiowane wcześniej z serwera jeslimamy tam np (grafiki itd.. lub ze skopiowanej przez nas wcześniej wersji lub cały katalog images)


uwagi:

Oczywiście ustawiamy kodowanie na uft8 jeśli robimy backup i jeśli robimy migracje bazy danych tez ustawiamy uft8, i jeszcze jedno jest tam taki parametr zmień nazwę ( w may SQL administrator) bazy danych i tam wybieramy nasza nowa nazwe jaka nadaliśmy naszej bazie danych.

Pozdrawiam
jaromiko

ps. gdzie są teraz promocje to nie wiem ale niekiedy jak ktoś nie ma pieniędzy i sie nie zna to pomagam za darmo i niekiedy mogę komuś serwer fundnąć lub odstapic, niekoniecznie po to by sie dorobić - mi tez wiele osób wiele za darmo pomogło ;) w koncu to społeczność joomla;)

yogi009
30-07-2007, 12:02
Tak tylko z ciekawości o te darmowe pytałem :)

jaromiko
30-07-2007, 12:37
Wiem i wcale sie nie gniewam choc to jest praktyka normalna i osobiscie tez uwazam , ze bledna i nie potrzebna ;) Ja mam akurat swoje serwery w nazwa.pl i chwale sobie bo dziala to jak trzeba, no ale trzeba te 366 dac ale powiem ze warto i polecam firme w ciemno ;)

chloe
18-03-2008, 10:32
Mam pytanie w sprawie przenoszenia na nowy serwer. Czy Joomle trzeba od nowa instalowac na serwerze (przez pliki instalacyjne), czy wystarczy przekopiowac cala zawartosc folderu ze starego serwera i ona sama sie zainstaluje (no i do tego oczywiscie kopia bazy)? Wybaczcie lamerskie pytanie.

jaromiko
18-03-2008, 10:59
Tak najlepiej zainstalowac joomle nanowo, wgrac tylko takie rzeczy jak galerie itd... no i baze danych wgrac ponownie na te zainstalowana na nowo ;) jak tak dzialam przynajmniej na nazwa.pl Pozdrawiam

chloe
20-03-2008, 13:29
Dziekuje za odpowiedz. Jeszcze jedno pytanie (podobne do poprzedniego). Czy po przenoszeniu strony trzeba na niej zainstalowac od nowa komponenty, moduły, dodatki czy wystarczy przekopiowac foldery components, modules, mambots ze starego serwera na nowy serwer?

jaromiko
20-03-2008, 21:24
z tego co pamietam by to lepiej chodzilo to instalowałem na nowo a po wgraniu bazy danych sie to ze soba ladnie sprzegalo - ale slyszalem juz rozne teorie wiec pozostane przy swoich doswiadczeniach ;)