Logowanie

Zobacz pełną wersję : Art Forms - problemy z instalacją



Tomekm22
02-06-2009, 16:49
Mam problem (Joomla 1.0.11 stable) gdy próbuje zainstalować JArtforms2.1(język polski iso) stąd:
http://www.joomla.pl/component/option,com_docman/task,cat_view/gid,103/Itemid,66/
to wyskakuje mi błąd (Joomla 1.0.11 stable)
Nie można utworzyć katalogu"/components/com_artforms/"
Dlaczego proszę pomóżcie

nikszal
02-06-2009, 17:15
Jeśli jesteś archeologiem i cenisz sobie starocie (Joomla 1.0.11), to musisz radzić sobie sam. Teraz na topie jest Joomla 1.5.10.

trzepiz
02-06-2009, 18:10
Jeśli jesteś archeologiem i cenisz sobie starocie (Joomla 1.0.11), to musisz radzić sobie sam. Teraz na topie jest Joomla 1.5.10.po to właśnie jest ten dział - aby pomagać w owym temacie...
a Joomla 1.5.10 - nie jest na "topie" - a jedynie kolejnym wydaniem tegoż CMS-a,


@Tomekm22 - a ty jeśli dopiero zacząłeś przygodę z Joomla! . - to może faktycznie zastanów się nad najnowszą wersją ...

Tomekm22
02-06-2009, 18:13
Dobra już co innego ściągnąłem. Nie zrobię uaktualnienia (przynajmniej na razie) bo jeszcze coś zepsuje;)

nikszal
02-06-2009, 18:16
po to właśnie jest ten dział - aby pomagać w owym temacie...
a Joomla 1.5.10 - nie jest na "topie" - a jedynie kolejnym wydaniem tegoż CMS-a,

Ciekawe, czy to samo napiszesz, kiedy Tomekm22 za kilka dni wyśle kolejny post - ratunku, shakowali mi stronę!!!

trzepiz
02-06-2009, 19:04
@nikszal - chodzi mi tylko o to, że za każdym razem kiedy ktoś pisze, że ma Joomla w ver. 1.0.x - to wszyscy odsyłają do najnowszej wersji ...

Użytkownik, który wybrał takie rozwiązanie albo zrobił to celowo - albo sam jest sobie winny ...

na stronie głównej joomla.pl - przesunąłem 2 linki z joomla 1.5.10 tak aby się już nikt nie pomylił (ściągając pierwszy od góry) ..

Dlatego wychodzę z założenia, że jeśli ktoś jest początkujący i wybrał J! 1.0.x - to zrobił sam sobie krzywdę i wcześniej czy później to odczuje ..

Już mi się nie chce za każdym razem pisać "Masz starą wersję! - zainstaluj nową". Ktoś, kto zaczyna myśleć nad swoją pierwszą stroną na J! . - mógłby chociaż włożyć 30 min czasu na rozpoznanie tematu - Czyż nie ?

nikszal
02-06-2009, 19:07
Nie prościej byłoby wersje 1.0.xx wrzucić do archiwum?

trzepiz
02-06-2009, 19:16
nie jestem tu odpowiedzialny za "zasoby" ani za administrację Joomla.pl - ale może masz rację, warto się tym zająć.

Tym, samym prośba do Administratorów, Moderatorów, Aktywistów itd - Może już czas zorganizować grupę, która będzie miała swoje obowiązki ..

Bo naprawdę, aż ręce opadają jak każdy z Was wkłada masę pracy, pisze manuale, poradniki a później przez (i tu właśnie pytanie przez kogo) nowicjusz ściąga J! 1.0.x

PS: chyba mam dzisiaj zły dzień :) ale tak czy inaczej nadal twierdzę, że jeśli ktoś się bierze za cokolwiek - to powinien chociaż chwilę poświęcić na zapoznanie się z tematem.

Tomekm22
02-06-2009, 20:34
sorry ale tę stronę sam nie zakladalem wiec trudno juz taki moj los

zwiastun
02-06-2009, 21:54
A skąd u Panów przekonanie, że Joomla 1.0 jest "be"? Joomla 1.0 jest skończonym programem, dopracowanym w swojej klasie. To, że nie będzie rozwijany nie świadczy, że jego miejsce jest w koszu.