PDA

Zobacz pełną wersję : Jogadgets



rafik
25-06-2006, 19:36
Witam,
Czy istnieje możliwość wykorzystania bota Jogadgets w modułach tworzonych samodzielnie? Próbowałem wykorzystać ten fajny gadżecik w module, jednak zamiast poprawnego zadziałania wyświetla się kod :( Jeśli komuś się udało, to proszę o podpowiedzi - dzięki :)

josh
25-06-2006, 20:48
ogólnie w tresci tez wyswietla kod czy tylko w module??
nie mam w tej chwili jak sprawdzic, ale zerknij czy bot jest opublikowany

pozdr

rafik
25-06-2006, 20:51
W treści artykułu bot działa prawidłowo, kod wyświetla w module.

magic
25-06-2006, 21:36
No i to jest w zasadzie prawidłowe zachowanie bota przeznaczonego do działania w ramach Content (artykułów).
Poczytaj (np. w Pomocy) o podstawowych zasadach działania botów w Joomla!, to nie będę musiał tłumaczyć dlaczego ;)
Najprościej, to chyba byłoby gdybyś pogadał z autorami tego bota - jak go przerobić do działania w ramach modułów. Albo sam pogrzeb w kodzie ...
Generalnie - Jogadgets korzysta (chyba) z biblioteki GD2 i (zapewne) możesz sobie dośc łatwo sam sprawić podobną funkcjonalność.
Możesz też wejść na http://www.joomlastuff.org/mod_gdtext.html - tam jest do pobrania moduł, który dość podobne ma możliwości...

Rybik
26-06-2006, 00:37
problem polega na tym ze trzeba podejrzec jak zaladowac bota w module zeby wiedzial co ma interpretowac, albo z jakichs modulow ktore wykorzystuja zewnetrzne boty albo z com_content

pr0gressiv3
28-06-2006, 21:45
przejzalem pomoc i nic, na forum nie znalazlem rozwiązania wiec pytam a raczej prosze o pomoc :)

mam j 1.0.10 z dzis.
szukalem w joomla folderu root nie znalazlem wiec na ftp utworzylem /root wrzucilem tam ten _jgfw_, pzrez instalator z PA zaladowalem jogadgets.zip, zainstalowalo sie ladnie, opublikowalem w dodatkach no i na sroku strony glownej pokzauje mi cos takiego :

Warning: main(_jgfw_/jgfw.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/homm/ftp/homm/mambots/content/jogadgets.php on line 25

Warning: main(): Failed opening '_jgfw_/jgfw.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/homm/ftp/homm/mambots/content/jogadgets.php on line 25

cos z tym folderem _jgfw_ schrzanilem
Prosze o pomoc :)

ksviper
29-06-2006, 10:43
a ja mam jeszcze inaczej: przy jednej fotce jest super, ale jak chcę zrobić to samo z galerią to wyskakuje:
Warning: opendir(/gr) [function.opendir (http://function.opendir)]: failed to open dir: No such file or directory in /***/_jgfw_/jgfw.php on line 347
Gdzie te pliki z obrazkami trzeba wrzucić ?

Rybik
29-06-2006, 10:45
nie wiem niestety gdzie pliki bo nie uzywam gadżetów ale teoretycznie teraz jogadgets powinien byc mozliwy do zastosowania we wlasnych modulach, poniewaz od wersji 1.0.10 boty sa interpretowane w modulach typu user/custom

pr0gressiv3
29-06-2006, 10:53
a ja mam jeszcze inaczej: przy jednej fotce jest super, ale jak chcę zrobić to samo z galerią to wyskakuje:
Warning: opendir(/gr) [function.opendir (http://function.opendir)]: failed to open dir: No such file or directory in /***/_jgfw_/jgfw.php on line 347
Gdzie te pliki z obrazkami trzeba wrzucić ?

ja zrobilem tak: w glownym folderze joomla utworzylem folder obrazy/ a w nim gal1/ czyli obrazy/gal1 , obrazy/gal2 itd

w artykule dopisalem
{jgxgal folder:=[obrazy/gal1] cols:=[4]}
{jgxgal folder:=[obrazy/gal2] cols:=[4]}
i wszystko pieknie dziala.

niewime tylko czemu nie chce mi odtwarzac filmow wogole

ksviper
29-06-2006, 11:36
wielkie dzięki, problemem okazał się ukośnik na początku ścieżki do katalogu ;)

kermit610
30-06-2006, 09:01
Php thumb coś tam does not exit i nie wyświetla mi miniatur czy to wina serwa czy niemam czegoś doinstalowanego oprócz bota wie ktoś ?:)

ksviper
30-06-2006, 09:29
a katalog _jgfw_ skopiowany do głównego katalogu joomli ?
ścieżki katalogów z obrazkami poprawnie wpisane ?

kermit610
30-06-2006, 09:39
tak ściżki oki.

To chyba jest jakis skrypt po stronie serwera miniaturki sa pustymi kwadratami i wyskakuje w nich tekst takiej treści : Php thumb v 1.6.2 200511240855 i w nastepnej linii "" does not exist podejzewam ze na serwerze gdzie mam hosting brakuje jakiegoś skryptu.

lossless
04-07-2006, 15:04
Witam !!
Ja mam cos takiego jeżeli chodzi o miniaturaki, klikając na to, zdjęcie otwiera się OK.

http://www.csk.pl/%7Emiroslaw.bogusz/phpTumb.jpg

Zmieniałem na ścieżkę absolutną ale nie pomaga, chyba że nie w tym miejscu co trzeba. Wina serwera ?
Może ktoś z kolegów ma pomysł. Pozdrawiam, Darek

comet
07-07-2006, 13:05
trochę z innej beczki, opublikowałem Candy gallery z pakietu Jogadgets na stronie głownej http://www.mbpartner.com.pl wg ({jgxgal folder:=[path/folder] cols:=[4]} i wszystko działa, ale po odświerzeniu strony zdjęcia nie wyświetlają się już w okienkach popup, tylko otwiera sie strona od razu ze zdjęciem, czy to wina Jogadgets, czy może trzeba pogrzebać w pliku konfiguracyjnym ?

Randal
09-08-2006, 19:43
Tia :) A ja trochę sam pogrzebałem pogrzebałem i bez pytań zakumałem ;) Comet Może pomoże Ci nowa wersja jogagets 0.4 alpha.. Spróbuj u mnie nie ma problemu J 1.1.0 Ah pytanie do cometa jaki plik zmieniłeś że masz "zamknij" zamiast "close"?

pieniak
24-08-2006, 18:28
Niestety a u mnie to samo co Lossless u Ciebie. Na locahoscie wszystko chodzi dobrze. Po przerzuceniu na serwer http://agroportal.iq.pl/index.php?option=content&task=view&id=119 nie wyświetla miniatur ani też po kliknięciu nie otwiera obrazu.

Wasze metody zmian w plikach, zmian ścieżek nie powiodły się u mnie.

Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł???

Lossless a może Tobie w końcu się udało uruchomić miniaturki ???

pozdro

gaiden111
26-08-2006, 13:50
Czy ktoś rozwiązał problem galeri opublikowanej w module??

Mam dwie kolumny lewa i prawa czyli tresc. W lewej chce miec pionowo obrazki a po kliknięciu ma być efekt gadżetu czyli strona gaśnie itd.

I nie działa. Po kliknięciu obrazka strona nie gaśnie tylko normalnie otwiera obrazek. ALE jeśli w mainbody jest artykuł w którym jest ten sam gadżet z tą samą galerią to po lewej już jest efekt gaśnięcia strony:/hmmmm.

Ma ktoś jakiś pomysł, wskazówkę??