PDA

Zobacz pełną wersję : SEF bez mod_rewrite



Bolo
15-10-2005, 15:02
Juz kiedys o tym pisalem odnosnie Mambo ale dziala to tez w Joomla! Cytuje (z malymi zmianami):

W ostatnich dniach jeden z użytkowników polskiej części mambers.com prosił na forum o rozwiązanie problemu "przyjaznych odnośników" (SEF lub SEO jak kto woli) na koncie w home.pl, gdzie używają własnych rozwiązań hostingowych i nie mają Apache z modułem mod_rewrite niezbędnym do prawidłowego działania SEF wbudowanego w Joomla!. Jako, że sam mam u nich kilka kont oraz umowe partnerska, postanowiłem znależć rozwiązanie. I znalazlem - oczywiście też na mambers.com. Oto ono:

1. Należy włączyć SEF w globalnej konfiguracji
2. NIE należy wrzucać pliku .htaccess !!!
3. Bierzemy się za edycję pliku: /includes/sef.php i zmieniamy 1 linię prawie pod koniec kodu:


return $mosConfig_live_site."/".$string;

na:


return $mosConfig_live_site."/index.php/".$string;

Po tej operacji odnośniki będą w stylu:

/index.php/component/option,com_contact/Itemid,2/
/index.php/content/blogcategory/10/15/
/index.php/content/view/10/11/

^f0rm@c!k_?
16-10-2005, 11:11
Świetnie. Z pewnością się przyda...!

pancho
24-10-2005, 08:54
Nie jestem pewien czy to przez ta mofyfikacje... ale postawilem kolejny serwis oparty na mambo/joomla i pierwszy wykorzystujacy "przyjazne" urle dzieki tej modyfikacji...tzn bez mod_rewrite na serwerze...

Yahoo nie moze zaindeksowac zadnej podstrony - tylko strone glowna... reszta to adresy typu :



mojastrona.pl/index.php?module=ContentExpress&func=display&ceid=6&POSTNUKESID=13c01fe3ceb9f7a4b223ac8f53ece7ae


Jakies problemy maja tez roboty onetu... na reszcie wyszukiwarek jest ok.
Jak pisalem nie jestem pewien czy to przez ta modyfikacje... ale innego pomyslu nie mam...

Moze ktos ma podobny problem?

Bolo
29-10-2005, 11:15
mojastrona.pl/index.php?module=ContentExpress&func=display&ceid=6&POSTNUKESID=13c01fe3ceb9f7a4b223ac8f53ece7ae

To wcale nie wyglada na odnosnik z Joomla...

pancho
31-10-2005, 10:46
hehh wiem... ale patrzac w logi serwera robot yahoo wchodzi na takie adresy... zreszta mozna je zobaczyc jako zaindeksowane podstrony... wszystkie prowadza do str glownej...(zreszta pojawiaja sie i znikaja w indexie yahoo)...

Robot Yahoo nie zaindeksowal zadnej podstrony :(

Maker3
18-02-2007, 14:18
Czy to prawda?, że strony z tą modyfikacją nie są indeksowane?