PDA

Zobacz pełną wersję : Warning: Invalid argument... Classifields



KarolKarol
25-06-2006, 21:24
Witam,
Jestem nowym użytkownikiem który postanowił w końcu z Post Nuke przejść na Joomla.
Stawiam własnie na nim strone firmy, napotkałem się na problem, a odpowiedzi nie znalazłem zarówno tutaj jak i nigdzie w Google nie ma o tym wzmianki.
Więc tak mam komponent Classifields 1.4 pl
Zainstalowałem dodałem kategorie, podkategorie.
Jednak po wejściu tutaj:
http://www.nowe-miasto.com/index.php?searchadv=&catid=0&Itemid=30&option=com_classifieds
Widzimy błąd:


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/rachubik/ftp/nowe-miasto-com-joomal/components/com_classifieds/classifieds.helper.php on line 122

Powtarza się kilka razy, z początku myślałem że pliki zostały źle wrzucone lub źle w bazie danych zapisane, jednak na nic się zdało ponowne i jeszcze 3 razy różne próby.
Ciągle pokazuje się ten błąd.
W czym tutaj może być problem ?

Pozdrawiam
Karol

magic
25-06-2006, 21:46
A skąd się taki link wziął?
Kiedy przeglądam twoją stronę - nie napotykam na taką sytuację.
Jeśli dalej jest ten problem - wyjaśnij nam.
Poza tym - może wrzuć parę testowych ogłoszeń i wtedy sprawdź ...
Poza tym - zaglądałeś w plik classifieds.helper.php , w linię 122 ? Coś ci zaświeciło? ...

KarolKarol
25-06-2006, 23:15
Witam,


A skąd się taki link wziął?
Równie dobrze można podać taki link:
http://www.nowe-miasto.com/component/option,com_classifieds/
Czyli otwarcie bezpośrednio komponentu. (Dobrze myśle?)

Kiedy przeglądam twoją stronę - nie napotykam na taką sytuację.
Zarówno na zalogowanych użytkoniku jak i na Administratorze na IE i na FF widzę ciągle ten błąd, pokazuje się kiedy wchodzimi przez w/w link lub jeżeli ustawiamy: Wszystkie kategorie (tyczy się szukania).

Jeśli dalej jest ten problem - wyjaśnij nam.
Którą część wyjaśnić ?

Poza tym - może wrzuć parę testowych ogłoszeń i wtedy sprawdź ...
Zostało wrzucone po 1 ogłoszeniu do każdego działu nadal nic.

Poza tym - zaglądałeś w plik classifieds.helper.php , w linię 122 ? Coś ci zaświeciło? ...
Tak 122 linijka ma kod

$res=0;

Nawet po zmienie na 1 nie daje efektu.

Czy pominąłem jakąś rzecz o której powinienem wiedzieć ?

Pozdrawiam
Karol

magic
25-06-2006, 23:35
1. Kiedy klikam na linki: Domy, Mieszkania, ... - nie widzę żadnych ogłoszeń ...
Jak to się ma do twierdzenia, że dodałeś po 1 ogłoszeniu do każdej kategorii?
2. Zwróć uwagę na definicję _OGL_SUBMIT_WARN_VISITOR w plikach języka - wygląda na to, że brakuje jej (przynajmniej w pliku polish.php) - widać to przy próbie zamieszczenia nowego ogłoszenia.
3. Na chwię zmień nazwę pliku polskiego języka na cokolwiek i sprawdź jak się zachowuje komponent na stronie. Wtey bedziesz mógł latwo sprawdzić, czy błąd jes natury ogólnej, czy wynika z "pluskwy" w pliku języka polskiego.
Daj znać co ustaliłeś.

KarolKarol
25-06-2006, 23:46
Faktycznie, popełniłem karygodny błąd.
Nie przewidziałem tego, że wszystko w tym komponencie nie było odblokowane, dopiero teraz to dostrzegłem.
Rozwiązanie było prościutkie a skończyłem prawie w bazie danych.
Tak więc jeżeli ktoś by kiedyś miał podobny błąd (w co wątpie kwestia kilkunastu godzin, zanim się naucze podstaw joomla (mam taką nadzieję) ).
Należy odblokować kategorie i podkategorie i problem znika.
Błąd ten występował tylko dlatego, że wszystko było wyłączone.


Jak to się ma do twierdzenia, że dodałeś po 1 ogłoszeniu do każdej kategorii?

Dziękuję Magic za tą wskazkówkę, tylko i wyłacznie dzieki tej wypowiedzi zwróciłem uwage na "ogłoszenie, że posiadało "x" zamiast takiego innego znaczka mówiącego o tym, że jest odblokowany.

Pozdrawiam
Karol

magic
25-06-2006, 23:57
heh, "proste jest piękne"
Programiści są leniwi, a w związku z tym najczęściej sprawdzają swoje oprogramowanie na istniejących (testowych) danych.
Czyli - wpisz cokolwiek - a pewnie zacznie działać ... ;)