PDA

Zobacz pełną wersję : Joom!Fish 2.0.3 oryginalny + Joomla 1.5.10



tziobro
03-06-2009, 23:27
Witam

Wykonałem następujące czynności:

1. Zainstalowałem system joomla 1.5.10 na zewnętrznym serwerze na strefa.pl
2. Następnie zainstalowałem pakiet języka polskiego i wszystko ładnie śmiga.
3. Później zainstalowałem joom!fish 2.0.3 ze strony projektu czyli w wersji oryginalnej.
4. A następnie zgodnie z instrukcją na stronie http://wiki.joomla.pl/Joom!Fish/Instalacja



Polonizacja komponentu
Jeśli do instalacji zostały wykorzystane oryginalne pakiety źródłowe, konieczne będzie jeszcze zainstalowanie obsługującego komponent pakietu języka polskiego. W przypadku Joomla! 1.5 zadanie jest stosunkowo proste - pobrany z witryny projektu lub Polskiego Centrum Joomla! pakiet językowy instalujemy w sposób standardowy za pomocą instalatora Joomla!. Natomiast w przypadku Joomla! 1.0 nie ma możliwości automatycznej instalacji - trzeba przesłać pliki językowe za pomocą FTP/SCP.

Zainstalowałem ponownie polski pakiet językowy. Jak mniemam w cytowanym opisie chodzi o pliczek: pl-PL.joomla1510-admin-site.zip
(choć wgrałem przez FTP ponownie i łatkę 1.5.10 co nadal nic nie daje).

Na stronie http://www.joomla.pl/component/option,com_docman/task,cat_view/gid,97/Itemid,66/

Nie ma żadnego pakietu samego języka polskiego dedykowanego tylko dla joom!fish, bo z opisów wynika, że jednym pakietem, który mógłby mnie interesować dla joomla 1.5 jest pakiet JoomFish 2.0 Beta 2 PL w którego opisie zaś napisane jest, że jest to cały system joom!fish w wersji polskiej a nie pakiet samego języka.

Dodatkowo na http://wiki.joomla.pl/Joom!Fish jest opisany pakiet pack_joom!fish2.0.3-pl.zip którego niestety nie udało mi się znaleźć ani na polskiej stronie joomla ani na oryginalnej stronie projektu joomfish.net.
Przyjaciel google frazę "pack_joom!fish2.0.3-pl.zip" widział tylko na stronie wymienionej w ostatnim linku.
Prawdopodobnie gdybym od razu wpadł w posiadanie tego ostatniego pakietu nie miał bym następującego problemu:
Interfejs joom!fish jest nadal po angielsku a nie po polsku.

Proszę o podpowiedź gdzie popełniłem błąd i co powinienem zrobić by ów problem rozwiązać.

Tomek

edzik
22-07-2009, 01:39
Witam, wprawdzie nie znalazłem polskiego pliku tłumaczenia do administracji komponentu joomfish dla wersji joomfish 2.0.3, ale zrobiłem co innego.

Mianowicie, ściągnąłem z Plikowni Polskiego Centrum JOOMLA:

JoomFish 2.0 Beta 2 PL

w tej paczce są trzy kolejne paczki i jest tam min. komponent com_joomfish2.0beta.pl a w nim można znaleźć polskie pliki językowe o rozszerzeniu .ini, które trzeba wgrać w odpowiednie katalogi language/pl-PL oraz administrator/language/pl-PL

i gotowe:D

szrek
16-02-2012, 22:20
Witam, wprawdzie nie znalazłem polskiego pliku tłumaczenia do administracji komponentu joomfish dla wersji joomfish 2.0.3, ale zrobiłem co innego.

Mianowicie, ściągnąłem z Plikowni Polskiego Centrum JOOMLA:

JoomFish 2.0 Beta 2 PL

w tej paczce są trzy kolejne paczki i jest tam min. komponent com_joomfish2.0beta.pl a w nim można znaleźć polskie pliki językowe o rozszerzeniu .ini, które trzeba wgrać w odpowiednie katalogi language/pl-PL oraz administrator/language/pl-PL

i gotowe:D

Witam, utworzyłem dwa foldery administrator i language w folderze administrator utworzyłem folder language a w nim pl-PL natomiast w drugim folderze language utworzyłem pl-PL teraz tak czy plik ini z wersji beta jest taki sam czy w admin i site są różne pliki jak tak to który plik umieścić w którym katalogu a i najważniejsze gdzie potem wysłać przez ftpa te foldery dokładnie do którego katalogu. Z joomfish jest kilka i w folderze asministrator i w components jak dokładnie to zrobiłeś bo umieszczam w kilku i nic komponent joomfish dalej po angielsku pozdrawiam




Ok już zrobiłem to może doprecyzuje plik ini. jest taki sam w admin i w site umieszczamy go przez ftp. W folderze głównymznajdujemy folder administrator a w nim przechodzimy do folderu language i później do pl-PL dalej nie idziemy w folderze pl-PL umieszczamy plik ini następnie w głównym folderze oprócz folderu administrator jest wiele innych takich jak ceche , components, images....... między nimi jest folder language a w nim pl-PL dalej nie wchodzimy w pierwszym folderze pl-PL umieszczamy ten sam plik ini i joom!fish 2.0.3 jest po Polsku czyli spolszczenie do wersii 2.0.3 to pliki językowe pl z wersji 2.0 beta2