PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł wyświetlania dni miesiąca



Dareios4
04-06-2009, 02:07
Witam
mam na swojej stronie ( http://www.tomaszowinfo.pl/tomaszowinfo/ ) w górnej części moduł bądź też komponent który wyświetla aktualny dzień i miesiąc... moglibyście mi podpowiedzieć czy da się i jak go skonfigurować by był po polsku? szukałem w plikach ale nie mogę znaleźć komend które odpowiadałyby za ten moduł tak by zmienić nazwy dni...

jeśli się nie da nanieść poprawek to jak go usunąć?


Pozdrawiam milej nocki!

ppilus
04-06-2009, 02:19
Poprawki pewnie się da wnieść jednak JA Teline II jest szablonem klubowym (płatnym) do którego nie każdy ma dostęp.
Sprawdź w index.php szablonu jaki moduł lub skrypt jest odpowiedzialny za jego wyświetlanie (szukaj fragmentu <div class="ja-day" ... )

prince15
04-06-2009, 09:15
Ja również w temacie spolszczenia nic nie pomogę, ale może użyj kodu:


<?php echo JHTML::_('date', 'now' ) ?>

Działa bez problemu i data wyświetla się w ojczystym języku.

Dareios4
04-06-2009, 09:20
dziękuję Wam za odpowiedź... więc tak: znalazłem w indexs.php szablonu fragment:

<div class="ja-day">
<?php
echo "<span>".date ('l')."</span>";
echo " <div>".date ('M')." ".date ('d').date ('S')."</div>";
?>
</div>

chyba to on odpowiada za wyświetlanie tej daty, tylko teraz jag go wy edytować lub co z nim zrobić:)


Ja również w temacie spolszczenia nic nie pomogę, ale może użyj kodu:


<?php echo JHTML::_('date', 'now' ) ?>Działa bez problemu i data wyświetla się w ojczystym języku.

sugerujesz żeby zamiast tego kodu co podałem wyżej wstawić ten co ty podałeś?

Pozdrawiam

prince15
04-06-2009, 09:55
Wybór należy do Ciebie, albo pobawisz się w edycję swojego kodu, albo użyjesz mojego, wiem, że działa bez problemu, bo sam go używam.

Dareios4
04-06-2009, 11:09
Wybór należy do Ciebie, albo pobawisz się w edycję swojego kodu, albo użyjesz mojego, wiem, że działa bez problemu, bo sam go używam.

Super kolego, działa poprawnie jak mówiłeś, dziękuje bardzo i pozdrawiam!!!

Odbiegając od tematu (nie chce zakładać kolejnego i śmiecić)

jeżeli ktoś wejdzie na moją stronę: http://www.tomaszowinfo.pl/tomaszowinfo/index.php to zauważy że przy skrótach artykułów (w niektórych) ostatnia literka to "krzaczek" wydaje mi się że to jest jakiś błąd języka..hmmm mógłby ktoś pomóc?

pzdr.

zwiastun
04-06-2009, 12:54
Zakładanie nowych tematów nie jest karane! :)
W sprawie daty: 'now' nie jest potrzebne, wystarczy


<?php echo JHTML::_('date', 'now' ) ?>
a wiec zacytowany fragment zastąpić np.:


<?php
echo "<span>".JHTML::_('date' )."</span>";
?>

Dareios4
04-06-2009, 13:08
dzięki chłopaki bardzo! wszystko działa :)

pzdr.

Jola
04-06-2009, 14:33
Krzaczki pojawiają się gdy treść jest ucinana w "trakcie" polskiej litery: ąśćł...., która w bazie jest zapisywana jako kilka znaków a nie jedna literka.
Ucięcie u połowie kodu znaku powoduje wyświetlanie krzaczka.
Rozwiązaniem jest odszukanie kodu odpowiedzialnego za skracanie tekstu i jego modyfikacja. Gdzieś w swoim dawnym poście podawałam przykład takiego kodu.
Pozdrawiam