PDA

Zobacz pełną wersję : Konfiguracja modułu losowy obrazek



Dareios4
04-06-2009, 13:16
Witam.
Chciałbym użyć modułu losowego obrazka do wyświetlania bannerów w pewnej części strony (prawa) http://www.tomaszowinfo.pl/tomaszowinfo wszystko niby już poustawiałem wgrałem przykladowe obrazy tylko mam kłopot, gdzie moge dokonać konfiguracji modułu tak aby usunać ramkę w koło (ramka ma kolor szary)chciałbym aby był wyświetlany sam obrazek bez ramki.

czy jest to wykonalne? :)
pzdr

Dareios4
05-06-2009, 12:13
chyba nikt nie zna odpowiedzi ?:(

trzepiz
05-06-2009, 14:42
możesz zobrazować o co ci chodzi ? Jestem na Twojej stronie i niestety nie mogę się zorientować w czym rzecz ..

Dareios4
05-06-2009, 16:19
dziękuje za odpowiedź (włączyłem już ten moduł) znajduje się on po prawej stronie i jest to prostokątny banner (zielony, czerwony bądź czarny) do wyświetlania tego banneru użyłem modułu : losowy obrazek (myślę że to fajne rozwiązanie bo zmieniają mi się bannery... tylko nie podoba mi się ta ramka i tło wokół niego i chciałbym aby to zlikwidować by był sam banerek.... ale nie wiem gdzie mogę to znaleźć :(

proszę o pomoc.

pzdr.

artmajster
05-06-2009, 17:13
dla tego modułu jest przypisana klasa "moduletable"

utwórz clasę bez tła i obramowania i przypisz do tego modułu

i po sprawie

pozdrawiam

Bazyl
05-06-2009, 17:36
Dodaj do modułu przyrostek klasy css i dopisz odpowiedni kod do plików .css.

Dareios4
06-06-2009, 00:31
o jejku :( nie mam o tym zielonego pojęcia :( jak ma wyglądać ten kod i do jakich plików mam go dodać :(

zwiastun
06-06-2009, 01:08
Linki do zdobywania pojęcia są w mojej stopce.

Dareios4
06-06-2009, 01:56
Linki do zdobywania pojęcia są w mojej stopce.

wybacz ale nie wiem jak to znaleźć :confused:

zwiastun
06-06-2009, 04:03
Nie mam co wybaczać. Problem w tym, że Ty nie chcesz chyba pomocy, ale wykonania Ci na odległość konkretnej pracy. W takim jednak przypadku to nie jest dział zleceń. Jeśli natomiast chcesz się nauczyć, jak się takie rzeczy robi, to najpierw musisz się nauczyć korzystania z wcale niemałego zestawu opublikowanych materiałów, w tym wyszukiwania tego, czego potrzebujesz. Oświadczanie, że nie masz o czymś pojęcia może co najwyżej poskutkować mniej lub bardziej delikatnym pouczeniem, które oznacza zwykle jedno: to Twój problem!

Dareios4
06-06-2009, 10:26
Nie mam co wybaczać. Problem w tym, że Ty nie chcesz chyba pomocy, ale wykonania Ci na odległość konkretnej pracy. W takim jednak przypadku to nie jest dział zleceń. Jeśli natomiast chcesz się nauczyć, jak się takie rzeczy robi, to najpierw musisz się nauczyć korzystania z wcale niemałego zestawu opublikowanych materiałów, w tym wyszukiwania tego, czego potrzebujesz. Oświadczanie, że nie masz o czymś pojęcia może co najwyżej poskutkować mniej lub bardziej delikatnym pouczeniem, które oznacza zwykle jedno: to Twój problem!

nom tak wszystko fajnie tylko że mówicie mi abym dodał przyrostek klasy css a w tych poradnikach niestety nie ma o tym mowy albo ja nie umiem tego odnaleźć...przeczytałem te poradniki i są mi bardzo pomocne gdyż dzięki nim rozwiązałem kilka problemów na swojej stronie a co za tym idzie nie musiałem się zwracac o pomoc na forum.... ale uwierzcie nie moge odnaleźć rozwiązania na ten akurat problem...

szukałem w plikach "moduletable" i w jednym bodajrze index.php w sablonie lub css. znalazłem klase "moduletable" ale pisze tam tylko poding=0 czy coś takiego... ale czy to jest "moduletable" do tego akurat modułu czy do wszystkich? i nie wiem czy mam to ruszyć czy nie :(

Bazyl
06-06-2009, 10:50
Firefox + Firebug, sprawdzasz, jak wygląda kod.

Przyrostek klasy css modułu - dodajesz w module.

Sprawdzasz, jak wygląda kod.

W pliku .css dopisujesz potrzebne wartości.

Sprawdzasz...

To forum ma szukajkę, wiki też.

zwiastun
06-06-2009, 12:13
http://wiki.joomla.pl/Stosowanie_przyrostk%C3%B3w_klas_w_Joomla!_1.5
http://wiki.joomla.pl/Stosowanie_przyrostk%C3%B3w_klas_CSS

Dareios4
06-06-2009, 15:29
o ja ale to jest trudne :/ hmm

koledzy rozwiązałem to w ten sposób... w module banners utworzyłem klienta kategorie i reklamy... i wszystko działa fajnie tylko... pokazuje mi się mały kwadracik przy bannerze jak go skasować? dodam że jak umieszczę go w inne miejsce na stronie to ten kwadracik sam znika a tu jest :(

Dareios4
07-06-2009, 22:17
proszę o pomoc