PDA

Zobacz pełną wersję : Linkowanie w joomli



bartspam
04-06-2009, 13:20
Mam maly problem. Na stronie znajduje sie kilka linkow do artykulow. I gdy nastapi zmiana nazwy tytulu artukulu - linki przestaja dzialac. Czy mozna zlinkowac artukul jakos inaczej np po jego ID czy cos w tym stylu aby po zmianie tutuly artykulu link do niego byl sprawny ?

zwiastun
04-06-2009, 13:50
odnośniki w 1.5 mają alternatywnie ID lub alias tytułu. Wystarczy nie umieszczać aliasu, np. zamiast

/index.php?option=com_content&view=article&id=157:alias-tytulu&catid=39:alias-tytulu-kategorii&Itemid=156
wklejamy:
/index.php?option=com_content&view=article&id=157&catid=39&Itemid=156

bartspam
05-06-2009, 23:12
A w przypadku wlaczonych prostych linkow ?

np. taki link http://www.diii.pl/aktualnoci/7-diablo3/44-battlenet-20-darmowy.html

chcialbym zalinkowac do kilku stron, tak aby po zmianie tytulu tego artykulu linkowanego, linki nadal dzialaly na innych stronach/artykulach.

Rozumiem, ze musze zdobyc rozbudowany (nieuproszczony) link i obciac jego koncowa czesc ? Jak zdobyc nie uproszczony link przy wlaczonych prostych linkach (uzywam prostych linkow wbudowanych w joomli bez zadnego osobnego dodatku).

bartspam
10-06-2009, 02:20
Ktos wie jak odpowiednio linkowac przy wlaczonych "przyjaznych linkach" ?

zwiastun
10-06-2009, 02:54
Nie zmieniać tytułów artykułów. Dość proste rozwiązanie.

trzepiz
10-06-2009, 09:18
Ktos wie jak odpowiednio linkowac przy wlaczonych "przyjaznych linkach" ?

Wydaje mi się że można wykorzystać aliasy. Czyli tworzysz artykuł wpisujesz jego tytuł i koniecznie alias (alias zawsze pozostanie taki sam)

Później tworzysz pozycję w menu, łączącą do tegoż artykułu. Po zmianie tytułu wszystko powinno nadal dobrze linkować.

zwiastun
10-06-2009, 10:10
Rzecz w tym, że niekoniecznie. Pozostanie niezmieniony, jeśli nie zostanie zmieniony. A poza tym bez sensu jest zostawienie aliasu krowa-wypasiona w artykule, któremu zmieniono tytuł na Koń wyścigowy :)

trzepiz
10-06-2009, 10:14
Rzecz w tym, że niekoniecznie. Pozostanie niezmieniony, jeśli nie zostanie zmieniony. A poza tym bez sensu jest zostawienie aliasu krowa-wypasiona w artykule, któremu zmieniono tytuł na Koń wyścigowy

Oczywiście się zgadzam,

Sposób nadawania aliasów pozostawiam autorowi, w każdym razie wydało mi się to rozwiązaniem o które pyta kolega bartspam

bartspam
12-06-2009, 03:00
Rozumiem, tylko że tu nie chodzi o łączenie menu z artykułami ale o linki na innych stronach, które kierują do mojej. Jak zmienie tytuł artykułu to te linki przestają działac. Myślalem ze w joomli jest mozliwosc ustawienia jakis cyfr dodatkowo np. krowa6-wyscigowa8 - tytul kowa-wycigowa ale dodatkowo zapisane ze sekcja6 news 8 z tej sekcji albo cos w tym stylu.

EDIT:

Aaa dopiero teraz dotarlo to co napisaliscie. Tworze sobie na probe link z menu do artykulu i ten link potem wklejam gdzie indziej ! Zaraz przetestuje.

jomla
10-03-2010, 21:32
Podbijam temat, także mam problem z umieszczeniem linków do danego artykułu w innym.
Mam włączone krótkie adresy, lecz nie wiem jak ustalić adres docelowy do danego artykułu :/
Czy jest to gdzieś sensownie opisane ?
Może ktoś jest w stanie mi pomóc, ponieważ zbrzydło mi już czytanie 404...