PDA

Zobacz pełną wersję : update z 1.0.8 pl do 1.0.9 pl



kmr
26-06-2006, 01:43
Witam,

Przeglądając forum oraz plikownie postanowiłem zadać pytanie odnośnie aktualizacji joomla z 1.0.8 do 1.0.9.

Obecnie posiadam joomla 1.0.8 pl z joomla.pl , postanowiłem zrobic aktualizacje do wersji 1.0.9 pl.

Rozumiem przez to ze nalezy pobraz z plikowni z joomla.pl wersje Joomla 1.0.9.-pl+A. Beta (http://www.joomla.pl/index.php/component/option,com_remository/Itemid,15/func,fileinfo/id,179/)

a nastepnie nadpisac wszystkie pliki na serverze wersji 1.0.8 plikami wersji
Joomla 1.0.9.-pl+A. Beta (http://www.joomla.pl/index.php/component/option,com_remository/Itemid,15/func,fileinfo/id,179/)

(pomijajac oczywiscie plik konfiguracyjny, folder install, pliki template itp.)

Chcialem zapytac czy mozna wykonac juz ten proces bezpiecznie czy nalezy jeszcze sie wstrzymac gdyz mozliwe beda jakies poprawki?

Rozumiem oczywiscie ze zmian w bazie mysql nie ma w wersji 1.0.9

Mozna smialo przeprowadzac proces aktualizacji czy moga jeszcze wystepowac jakies bledy?

Pozdrawiam

Rybik
26-06-2006, 02:43
sadze ze poprawki w wersji 0.9 nie sa na tyle kluczowe i istotne dla pracy serwisu, zeby sie nie wstrzymac i nie poczekac na wersje stabilna i sprawdzona

zmian w bazie danych nigdy nie ma w obrebie podwersji tzn ze jest zalozenie pelnej kompatybilnosci baz danych dla wersji 1.0.x

jezeli chodzi o mechanizm upgrade'u to zawsze jet taki sam, czyli nadpisanie plikow, w wypadku malej ilosci zmian a dokladniej zmian nie rozsianych po wielu plikach wypuszczane sa latki-upgrady ktore zawieraja tylko pliki kluczowe

jahu
26-06-2006, 09:05
ja tez w temacie update tylko ze problem moj to: nigdy nei robile update - mam w chwili obecnej 1.0.7pl a dzis przyszledl mail (dobrze ze na forum zarejstrowany) ze zalecana aktualizacja wszelkich jomli do 10.0.10 no i teraz pytanie - czy moge tak od razu przeskoczyc z 1.0.7 na to najnowsze robiac tylko jakis update? Cz jak bedzie jakas wersja aktualizacji w stylu "nadgraj pliki" mozna uzc tego bez obaw ze wszystko sie wysypie?

Rybik
26-06-2006, 09:11
podstawowa sprawa, wersje z polskim adminem mozesz upgradowac tylko odpwiadajaca jej lata/wersja z pl adminem wiec mowiac brzydko jestes skazany na polski support

kazdego update'a w zakresie 1.0.x mozna dokonac nadgrywajac pliki z rozpakowanej instalki, wiadomo ze poza templakami i plikiem konfiguracyjnym

jezeli masz wersje bez wyboru jezyka administracyjnego (mowimy na to "bez polskiego admina") to mozesz upgradowac latkami i pelnymi wersjami z www.joomla.org (http://www.joomla.org)

(chyba nic nie poknocilem :) )

jahu
26-06-2006, 09:23
Moje cudo to bylo instalowane z paczki 1.0.7 Power Edition - z tego co pisze w stopce 1.0.7 PL - panel administracyjny po angielsku - czesc tylko zakladek po polsku (w glownym panelu po prawej) a tak w language manager mam do wyboru polski i angielski.

Wiec do konca nie wiem - traktowac to jako wersje z polskim adminem? jezeli tak to czego szukac konkretnie na polskim suporcie?
Na http://www.joomla.pl widze z latek aktualizujacych Joomla 1.03PL -> Joomla 1.07 PL no i patch_joomla_1.08_PL (ale to chbya tylko latka luk w samej 1.0.8 czyli dla tych ktorzy juz posiadaja ta wersje).

A jezeli mozna zrobic tak jak w przypadku ktory opisal kmr - to biore sciagam pakiet zrodlowy http://www.joomla.pl/index.php/component/option,com_remository/Itemid,15/func,fileinfo/id,179/
no i co wgrac? Wiem ze pominac folder install, pliki template co jeszcze ominac przy wgrywaniu?

Rybik
26-06-2006, 09:44
jezeli w konfiguracji witryny nie ma opcji wyboru jezyka administratora (jest jedno pole wyboru jezyka a nie dwa) to masz wersje oryginalna i mozesz nadpisywac plikami z 1.0.10 w orga, nie nadpisujesz tego co wymieniles (instalke wogole wywal) i najwazniejsze czyli plik configuration.php (nie nadpisywac)

kmr
01-07-2006, 03:46
Rozumiem tym samym ze po przeskoczeniu odrazu z wersji 1.0.8 na wersje 1.0.10 (nadpisywanie plikow) nalezy jeszcze wgrac latke: Łatka 1 do J-pl+Admin-pl_010 (nadpisac tą latką wersje 1.0.10)?

stone
01-07-2006, 10:06
Dokładnie tak :)

kmr
01-07-2006, 21:33
Witam,

Dziękuje za pomoc, aktualizacja przebiegła pomyślnie, lecz...

W łatce wydaje mi sie ze nalezy poprawic strukture katalogów, a dokładniej chodzi o to ze jest dwa razy nie potrzebnie powtorzona nazwa katalogu "com_menus".

I teraz sprawa najwazniejsza... po aktualizacji pojawil się znów błąd z modułem logowania, gdzies na forum czesniej widziałem topic na ten temat gdzie to wtedy ktoś załączył do posta plik "mod_login.php" ktory to rozwiazywal problemy.

Na czym teraz dokladnie polega blad logowania? Otoz jesli wchodzi gosc na strone poprzez adres www.xxxx.pl (www na poczatku adresu) i przypuscmy ze zostal wczesniej zarejestrowany to nie zaloguje sie poprawnie poprzez ten adres, system teoretycznie zaloguje goscia i bedzie wiodczny na liscie zalogowanym ale nadal bedzie wyswietlany formularz logowania.

Blad ten nie wystepuje jedynie gdy gosc wchodzi poprzez adres bez www ma poczatku adresu.

Sprawdzilem rowniez na przegladarce IE i tam dzieje sie to samo.

Jakies pomysly? czy moze znow wgrac stary plik "mod_login.php", zaznaczam tym samym ze juz update zostal przeprowadzony do wersji 1.0.10 tak wiec nie wiem czy przypadkiem mozna by bylo tak zrobic??

Pozdrawiam

stone
01-07-2006, 22:00
Jeżeli faktycznie jest ten bład to możesz wgrać wcześniejszy moduł, nie było tam chyba istotnych zmian

kmr
02-07-2006, 19:24
Zmiany jednak nastąpiły w pliku "mod_login.php" gdyz po podmianie na starszy plik, logowanie jest nie mozliwe wogole :)

No nic czekamy...

Pozdrawiam