PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc!!



piootr3
05-06-2009, 13:53
Właściwie, to zrobiło mi się, to na własne życzenie. Chciałem pousuwąć niepotrzebne pliki i usunąłem za dużo... Teraz nie mogę wczytać fotek. To znaczy na zapleczu są widoczne, ale już na stronie nie. Kiedy usiłuję ściągnąć z pulpitu do artykułu fotkę, wyświetla się napis:

JFTP:: login : Unable to login
JFTP:: store : Unable to use passive mode
nie można wczytać pliku

Prosiłbym o pomoc, jak to naprawić!
Moja strona to : www.plecakowcy.pl (http://www.plecakowcy.pl)
Pozdrawiam - Piotr

trzepiz
05-06-2009, 14:36
Chciałem pousuwąć niepotrzebne pliki i usunąłem za dużo.

o jakich ty plikach mówisz ? Mam nadzieję że nie plikach joomli !

piootr3
05-06-2009, 15:54
Wydaje mi się, że niestety tak. Czyściłem plik "stories"

Jola
06-06-2009, 05:14
Weź ten z tego i tym to pododawaj tamtego!
Jeśli nic nie rozumiesz, to czujesz to samo co każdy, który czyta twój post.
Żadnej konkretnej informacji = żadnej konkretnej odpowiedzi!

piootr3
06-06-2009, 11:04
Mogę opisać objawy: zdjęcia zostają przesłane i wklejone do artykułu w wersjii roboczej i na podglądzie są widoczne(na panelu administracyjnym). Po przesłaniu artykułu na stronę pojawia sie sam tekst. Fotki nie przechodzą. Również nie mogę ściągnąć od siebie z komputera zdjęć bezpośrednio do artykułu, który jest na serwerze. Brak komunikacji... Takie są objawy. Coś niechcący wyrzuciłem. Przwdopodobnie, jakiś moduł odpowiadający za zdjęcia, bo grzebałem w folderu "images" . Pozdrawiam - Piotr

alex51
06-06-2009, 13:31
Twoje wyjaśnienia i objawy są mało precyzyjne, przede wszystkim nic nie napisałeś o podstawowych danych, czytaj--> >>TUTAJ<< (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=21594).
Inną sprawą jest to aby zabezpieczyć się przed takimi skutkami wspomnianego przez Ciebie "grzebania" warto mieć kopie witryny zrobiona komponentem joomlapack. Wtedy zamiast pytać co robić, przywróciłbyś oryginalny element w miejsce tego "rozgrzebanego". Obawiam się, że jednak chyba nie masz takiej kopii.

Jola
06-06-2009, 17:31
Katalog images służy do zapisywania tego , na co wskazuje nazwa.
Jeśli coś namieszałeś zawsze możesz podejrzeć strukturę (zawartość) katalogu w wersji instalacyjnej Joomli.
Pozdrawiam

piootr3
07-06-2009, 15:46
ciąg dalszy: przez klienta FTP zweryfikowałem wersję z 1.5.9 do 1.5.11 . Wszystko w porządku. To znaczy, wersja się wgrała, ale nadal nie mam komunikacji z serwera na stronę. Usiłowałem ściągnąć "łatkę" z jęz. polskim - nie poszło.
Fotki też nie przechodzą, natomiast tekst, przenosi się na stronę bez fotek.
Może ktoś, odpłatnie, to zrobi?

piootr3
07-06-2009, 20:59
Zapewne, aby mi nie było zbyt dobrze, ale w nadziei nie upadł, zdjęcia mi sie wczytują i przechodzą ale tylko z niektórych folderów, albo kiedy przeniosę fotkę nie do folderu (oczywiście za pomocą FileZilla), tylko zapiszę w katalogu. Nie pomaga stworzenie nowego katalogu. Nie przenosi. Czort znajet, co się porobiło... Wyskakuje napis:

Worning: filemtime()[function.filemtime]:stat failed for/alt/home/webmaster.plecakowcy/html/images/stories/./piramidka.jpg in /alt/webmaster.plecakowcy/html/plugins/content/mdrimage.php on line 196


Pozdrawiam - Piotr

procek
08-06-2009, 14:47
Z tego co czytam, to ty chyba robisz CTRL+C, CTRL+V z woda to Tiny MCE, mam rację? Jak tak to nie ma się co dziwić, że zdjęcia "nie przechodzą"... Do wstawiania obrazków służy odpowiedni przycisk poniżej edytora - widnieje na nim "nic nikomu nie mówiący" napis "Grafika" ;)

piootr3
08-06-2009, 19:18
Niestety nie! Wstawiam przez "grafikę". Aby było smieszniej (i bardziej zawile), to stworzyłem folder, do którego przesłałem fotki przez serwer (FileZilla). Z tego folderu nie chcą wchodzić. Wczytałem fotki do innego folderu - weszły na stronę. Działa wybiórczo. Ze starych folderów przesył, z nowych nie. Wydaje mi sie, że to jakiś plugin, ale czort wi który...
Pozdrawiam - wciąż walczący Piotr

Jola
09-06-2009, 00:44
"Worning: filemtime()[function.filemtime]:stat failed for/alt/home/webmaster.plecakowcy/html/images/stories/./piramidka.jpg in /alt/webmaster.plecakowcy/html/plugins/content/mdrimage.php on line 196"
To wskazuje na problem z pluginem MDR Image.
Joomla ma chyba za dużo dodatków, bo instalujemy co popadnie, zapominamy, zaczynają się problemy i już nie wiadomo kto lub co jest temu winne. Założę się, że na nowo zainstalowanej Joomli nie będzie miał tego problemu.
Pozdrawiam

piootr3
09-06-2009, 10:59
Przegrałaś!!! Co wcale mnie nie cieszy...

Jola
09-06-2009, 19:50
Nie wiedziałam, że czysta Joomli zawiera edytor JCE i pluginy np. mediaobject.
To, co piszesz jest strasznie chaotyczne.
Nie wiadomo jaka to wersja: czy czysta Joomla 1.5.11 czy nadpisana 1.5.9 z dodatkami. Jaki edytor, jakie wgrane dodatki?
Wydaje mi się - jeśli źle to mnie popraw:
Problem występuje przy tworzeniu artykułów.
Na zapleczu obrazki wczytują się i są widoczne (za pomocą przycisku grafika). Czy po zapisaniu artykułu też są widoczne na zapleczu?
Artykuł od frontu nie pokazuje obrazków- podaj przykład artykułu.
Co się dzieje jeśli zmienisz edytor ?

piootr3
10-06-2009, 09:49
Nie wiedziałam, że czysta Joomli zawiera edytor JCE i pluginy np. mediaobject.
To, co piszesz jest strasznie chaotyczne.
Nie wiadomo jaka to wersja: czy czysta Joomla 1.5.11 czy nadpisana 1.5.9 z dodatkami. Jaki edytor, jakie wgrane dodatki?
Wydaje mi się - jeśli źle to mnie popraw:
Problem występuje przy tworzeniu artykułów.
Na zapleczu obrazki wczytują się i są widoczne (za pomocą przycisku grafika). Czy po zapisaniu artykułu też są widoczne na zapleczu?
Artykuł od frontu nie pokazuje obrazków- podaj przykład artykułu.
Co się dzieje jeśli zmienisz edytor ?


Miałem wersję 1.5.9 , do której za pomocą FileZilla wcztałem wersję 1.5.11, katalog, po katalogu. Była opcja - zamień jaśli nowsze - pozamieniało.
W tej chwili, jestem w stanie stworzyć artykuł z obrazkami, tyle, że muszę te obrazki wczytywać do katalogów, które powstały wcześniej (na zapleczu).
Nowo powstałego katalogu (na potrzeby nowego artykułu) system nie widzi. Natomiast zdjęcia, które w ten sam sposób (tyle, że do starego katalogu) przesyłam (przez FileZilla) widzi.
Fotki na zapleczu są widoczne - niektóre,są również puste kwadraciki. Teraz, po przyjrzeniu się dokładniej, stwierdziłem, że niektórych nie widać na zapleczu, ale za to widać na froncie.
Misz masz. Całkowity brak logiki. Ale to zapewne przez to, że zmieniałem foldery, aby sprawdzić, z którego wchodzi.
Również zerwana jest łączność z galerią. Nie przyjmuje fotek. Jestem zalogowany, ale traktuje mnie jak obcego.
Wydaje mi się, że trzeba by było wymienić plugina odpowiedzialnego za przesył obrazków. Tylko nie wiem jak on się nazywa i gdzie go dszukać.
Przykład artykułu... Pochowałem, zresztą od zewnątrz nie widać czego nie ma. Wrzuciłem na "Różności" art. "rrrr", tam widać fotki, które weszły. Testowałem skąd mogę wczytywać.
Praktycznie, mogę tworzyć artykuły, ale nie mogę obrazków posegregować w odpowiednie do tych artykułów foldery. Na dłuższą metę, nie da rady... Również, jak wspomniałem, niemożliwe jest tworzenie nowych folderów w "GALERIi" . Nie wczytuje. Wyskakuje napis :

JFTP::login:Unable to login
JFTP::store:Unable to use passive mode

Pozdrawiam - Piotr

piootr3
10-06-2009, 13:54
Taki jeszcze dodatek : wszedłem na zaplecze i usiłowałem zmienić konfigurację. Nie udało się. Wyskakuje
JFTP::login:Unable to login
JFTP::store:Unable to use passive mode
i: Błąd: nie udało się zapisać pliku konfiguracyjnego.

Czyli nie ma łączności zaplecza z serwerem.
Jenocześnie jest łączność zaplecza z serwerem, bo artykuły wchodzą.
To wszystko działa wybiórczo...
Pozdrawiam - Piotr

trzepiz
10-06-2009, 14:16
edit: .. do usunięcia .. (! znowu pomyliłem J! 1.0.x z 1.5.x ) .. z góry przepraszam ...

edit2: a nie, jednak mowa o J! 1.5.x ..

więc, moja propozycja jest taka .. wyłącz obsługę FTP w PA .. jeśli się nie będzie dało, to wyłącz ją "ręcznie" w pliku configuration.php ..

var $ftp_enable = '0';

piootr3
10-06-2009, 16:35
No nie bardzo. Pokazało się :
Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /alt/home/webmaster.plecakowcy/html/configuration.php:1) in /alt/home/webmaster.plecakowcy/html/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /alt/home/webmaster.plecakowcy/html/configuration.php:1) in /alt/home/webmaster.plecakowcy/html/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /alt/home/webmaster.plecakowcy/html/configuration.php:1) in /alt/home/webmaster.plecakowcy/html/libraries/joomla/session/session.php on line 426

Zamieniłem z powrotem na "1" ale to powyżej pozostało! Teraz: jakto to skasować?

trzepiz
10-06-2009, 16:43
edytowałeś plik configuration.php zwykłym notatnikiem ?


może pomoże to:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=22774

piootr3
10-06-2009, 17:12
EEEE tam!!! teraz nie mogę się nawet zalogować. Ani na stronę, ani do panelu administracyjnego. Mimo, że przywróciłem "1" ...
To nie była dobra rada... Poza tym, są inne kody błędów, a problem wystąpił przed uaktualnieniem wersji. Może spróbować jeszcze raz wczytać wersję 1.5.11 ???

alex51
10-06-2009, 17:24
Czyżbyś nie zrobił kopii pliku configuration.php przed dokonywaniem w nim jakichkolwiek zmian? Cokolwiek zmieniając, dla świętego spokoju trzeba mieć kopię pliku, aby móc przywrócić uprzedni stan.

trzepiz
10-06-2009, 17:26
przeczytałeś linka, którego ci podałem ...

skoro zmieniałeś plik configuration.php .. to wina teraz leży po jego stronie ..

i każda rada jest dobra .. jak rozumiem, to tobie zależy na rozwiązaniu problemu. Więc więcej wiary i cierpliwości...

zwiastun
10-06-2009, 17:56
Wedle mnie to są "błędy na własne życzenie". I najprawdopodobniej jedynym sposobem ich rozwiązania jest metoda "apiać od nowa" - wszystko jeszcze raz od początku bez kombinowania tam, gdzie kombinować nie trzeba i uważne analizowanie jednego problemu, gdy się pojawi, a nie pięćdziesięciu naraz.

Nie pierwszy to raz - jakby przyjmować za dobrą monetę, co piszą użytkownicy, to trzeba by uznać, że Joomla! się do niczego nie nadaje!

piootr3
10-06-2009, 18:31
Od nowa, to od nowa... Czułem, że się to tak skończy...
Ponieważ walczę z Joomla! dopiero od 3 miesięcy (właściwie, to od 2), to nie bardzo wiem od czego zacząć.
Wydaje mi się, że powinienem spakować pliki i później je wgrać, ale może inaczej?
Swoją drogą, to sporo się nauczyłem, ale już nie chcę tego powtarzać...
Pozdrawiam - Piotr

zwiastun
10-06-2009, 19:15
Od nowa to ściągnąć oryginalne wersje... itd