PDA

Zobacz pełną wersję : Domyślny baner po zainstalowaniu Joomla! 1.5.10 z "przykładowymi danymi"



Łukasz z Legnicy
06-06-2009, 13:45
Witam,
zainstalowałem Joomla z "przykładowymi danymi". Okazuje się, że niepotrzebnie bo teraz mam problem z banerem na górze strony. Używam szablonu rhuk_milkyway i "wtrynił" mi się szablon z Open Source Matters.
Jak zmienić go na inny? Prosiłbym o podanie pełnej ścieżki, krok po kroku, jak zmieniać. Help w Joomli w tym temacie jest mało użyteczny.

PS. Skąd wziąć inny baner (teraz szukam o tematyce pożarniczej)??? Słabo znam się na grafice komputerowej. Coś gotowego byłoby dla mnie najlepszym rozwiązaniem.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

zwiastun
06-06-2009, 14:21
Zanim zaczniesz pisać kolejne posty, poznaj co nieco Joomla. Baner to reklama. W przykładowych danych nie ma reklamy Open Source Matters wyświetlanej na górze strony.
To, co nazywasz "banerem" to prawdopodobnie obrazek logo Joomla.
Nie wiem też, co rozumiesz przez sformułowanie "Help w Joomli w tym temacie jest mało użyteczny", bo akurat ten, który znam, przedstawia kótko krok po kroku, jak ten obrazek podmienić.

Łukasz z Legnicy
06-06-2009, 22:34
(...)
To, co nazywasz "banerem" to prawdopodobnie obrazek logo Joomla.
(...)
Niezależnie od tego czy ten "podłużny" obrazek na górze strony będzie reklamą czy tylko obrazkiem z logo, chcę go zmienić. Wstawić swój bądź jakikolwiek inny z internetu (oczywiście darmowy lub za zgodą autora itd. itp.)
Co do Helpa w Joomla dotyczących tychże obrazków to ja poproszę o jakiś link ponieważ ten w Joomla (Joomla! Help Site - Banner Manager czy Banner Category Manager czy Banner Client Manager) w niczym mi nie pomógł.
Być może w zmianie obrazka byłby mi pomocny tu Random Image (mod_random_image) ale nie mam tu pewności ponieważ Administrator "zwiastun" zamiast udzielić stosownej odpowiedzi lub podać link do wyjaśnienia tematu (co zajęło by mu przy tak dużej znajomości Joomla! może z 1 minutę) zwraca mi uwagę, że się nie znam.
Jestem newbie w sprawach Joomla! więc mam prawo jeszcze o wielu rzeczach nie wiedzieć. Dlatego pytam. Forum Joomla! jest tak obszerne, że miałem pełne prawo nie znaleźć interesującego mnie tematu.
Teraz zamiast prostego, rzeczowego wyjaśnienia na temat tego obrazka/banera mam ostrzeżenie od Administratora.

Zanim zaczniesz pisać kolejne posty, poznaj co nieco Joomla.
(...)
Dalej nie wiem co zrobić z tym obrazkiem. Wypada się tylko "cieszyć".
Winszuję Panu, Panie zwiastun podejścia do nowych członków społeczności Joomla!
To mnie na pewno zachęci do dalszych prac.