PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla w sieci lokalnej i globalnej



nedx
06-06-2009, 23:41
Witam
Od pewnego czasu staram się rozwiązać nie lada problem. mianowicie, mam joomle 1.0 działającą na serwerze krasnal. Wszystko działa bez zarzutu, jednakże nie mam dostępu do strony z komputerów wewnątrz mojej sieci.
Po wpisaniu adresu komputera na którym powinna działać strona wyświetla się ona ale bez templatki i innych plików graficznych. Gdy zmienię adres domyślny strony z globalnego na lokalny w configuracji to strona otwiera się lokalnie, ale lokalnie w ogóle nie jest dostępna. Gdy podam oba adresy w konfiguracji to w ogóle nie działa. Co w takim razie mam zrobić, żeby widzieć stronę od sieci lokalnej i od strony internetu równocześnie?

Dylek
07-06-2009, 00:06
Nauczyc sie konfigurowac serwer WWW. I nie jest to zlosliwa odpowiedz, ale proba nakierunkowania Cie na na odpowiedni tor - nie jest to kwestia Joomli, ale Apache'a - serwera, na ktorem stoi Joomla.

nedx
07-06-2009, 01:04
Dzięki, w takim razie już wiem gdzie szukać. Do tej pory pracowałem na Qnapie. A teraz jestem zmuszony do prowadzenia strony w Windowsie i na neostradzie :(

Dylek
07-06-2009, 10:27
Ale nie ma znaczenia na czym - chodzi o to, zeby Twoj komp potrafil "nasluchiwac" na porcie 80 na obu interfejsach - neo i lan