PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.5 i dwie podomeny



Kerov
07-06-2009, 14:21
Mam dość ciekawy problem, mam zlecienie na stronę która wcześniej był założona na dwóch pod domenach, w sensie

nazwa.domena.pl
nazwa2.domena.pl

i teraz ta strona musi być identyczna,

a więc, czy jest możliwe by strona której pliki będą w dwóch podkatalogach

podkatalog1
podkatalog2

będzie założona na jednej bazie danych? Czytałem już w innym temacie że za istnienie strony zdublowanej jest banowane przez google, jak to dokładnie wygląda, szukam fachowej porady i liczę na szybką odpowiedz... pozdrawiam

idek
07-06-2009, 16:51
czy te strony będą identyczne? bo z Twojego postu wynika, ze nie, a więc ban od googla nie wchodzi w grę..

a istnienie dwóch stron na jednej bazie jest mozliwe pod warunkiem innych prefiksów w bazie danych.. tylko po co... ? czemu nie mozna zrobić dwóch stron na osobnych bazach?

Kerov
07-06-2009, 16:53
właśnie chodzi o to że te strony mają być identyczne...

nie pytaj dlaczego, taka polityka firmy

jak zobaczyłem ich pierwszą stronę w htmlu to się załamałem... by dodać np "." w menu musiałem zrobić to na 50 stronach!

ale wracając to ma być ta sama strona na dwóch domenach

sunpietro
07-06-2009, 17:35
nie lepiej po prostu zostawić tak jak jest?
zrobić jedną instalację Joomla, a potem tylko dać do strony dwie osobne domeny? Ja tak miałem dla jednej ze swoich stron, zanim się zdecydowałem zostać przy jednej z tych domen.

Kerov
07-06-2009, 17:37
z tym że domena nazwa domeny zawsze musi być taka jaką się wpisze, w zależności , albo nazwa1, albo nazwa2

idek
07-06-2009, 23:55
nooo... to tak na chłopski rozum.. ja bym sprobował tak:

instalujesz J! na jedenj domenie... potem robisz to samo na drugiej domenie... no i potem na tej drugiej zmieniaszs dane do bazy (user, nazwa etc) na pierwszą domene, ale nie zmieniaj wpisu w var_livesite, czy jak to teraz leciało, nie pamietam, ale dzieki temu będziesz miał zawsze adres drugi...

... jak bedzie działało, a chyba powinno, to fajnie, tylko jeśli bedxziesz chciał coś dodinstalować, to mogą pojawić się problemy ...... :) ale do obejścia oczywiscie