PDA

Zobacz pełną wersję : Galerie flash w MorfeoShow



Saint
07-06-2009, 17:27
Witam wszystkich!
Mam problem z galeriami flash'owymi w MorfeoShow. Instalacja modułu przebiegła bez problemu, galerie "nieflashowe" działają bez zarzutu. Gdy próbuje otworzyć galerie w technologii flash pojawia się komunikat:


"Get the Flash Player" "to see this gallery."
(Uprzedzając pytania - posiadam flash playera).
Strona stoi na joomli w wersji 1.5.10.
Z góry dziękuję za pomoc:)

trzepiz
07-06-2009, 19:01
a można jakiś adresik strony ? - żeby rozjaśnić problem....

Saint
07-06-2009, 19:44
Oto link do stronki:
link

trzepiz
07-06-2009, 20:44
nie wiem jaki typ galerii uruchomiłeś. Przed chwilą pobrałem ze strony projektu komponent galerii i uruchomiłem typ: Flash Simpleviewer. Działa bez problemu ..

Czyli to nie wina komponentu. Niestety nie spotkałem się nigdy z podobnym problemem, więc musisz czekać na kogoś mądrzejszego ..

Z mojej strony jedynie propozycja użycia pakietu mov'AMP PL (http://www.joomla.pl/component/option,com_docman/task,doc_details/gid,710/)uruchomienia go na lokalnym komputerze i sprawdzenia czy wszystko jest OK .. jeśli będzie dobrze, to może wystarczy przeinstalować galerię na stronie docelowej ...

Przetestuj ..

Jola
07-06-2009, 21:34
Taki komunikat pojawia się na każdej stronie z pokazem flashowym MorfeoShow.
Tylko kiedy uruchamia się pokaz jest nim przykryty.
Wniosek na twojej stronie jest problem z uruchamianiem plików swf (można sprawdzić przez dodanie jakiegoś pliku testowo) lub trzeba przeinstalować galerię. Używam jej lokalnie i na 2 różnych serwerach i działa.
Pozdrawiam

Saint
07-06-2009, 23:29
Przeinstalowałem już galerię, niestety sytuacja jest taka sama. Po bezpośrednim wejściu przez przeglądarkę na
./components/com_morfeoshow/src/viewer.swf wszystko wydaje się być wporządku. Uaktualniłem dodatkowo joomlę do wersji 1.5.11.
Wygląda to tak jakby joomla nie pozwalała uruchomić tej galerii.

Jola
08-06-2009, 01:15
"Wniosek na twojej stronie jest problem z uruchamianiem plików swf"
Przetestuj plik swf w jakimś module a nie w galerii MorfeoSow!
Możesz użyć standardowego komponentu Reklama i modułu Banners.

Saint
08-06-2009, 13:12
@jolaass - właśnie przetestowałem pliki swf modułem Banners, niestety nic się nie wyświetla. Jakieś pomysły? Przeinstalować Joomle? Może to problem ustawień serwera na którym stoi Joomla?

Jola
08-06-2009, 17:27
Czy w ustawieniach reklamy wpisałeś szerokość i wysokość swf?
Jeśli zostawi się domyślnie 0 też nic się nie wyświeli.

Saint
08-06-2009, 21:22
@jolaass - nie ustawiłem, dziękuję za cenną uwagę, reklama się jednak wyświetla

Saint
11-06-2009, 13:10
Wyświetlanie swf w module Banners działa, w MorfeoShow nie, w takim razie jeszcze raz proszę o pomoc co w takiej sytuacji powinienem zrobić. (przeinstalowanie galerii nie pomaga)

Jola
11-06-2009, 20:11
Przyczyna jest prosta, tak prosta, że nie było jej widać.
Z jakiś przyczyn - na odległość nie umiem powiedzieć- wpisy do sekcji head komponentu morfeoshow o potrzebnych plikach js i css nie są widoczne.
Dla każdego rodzaju galerii wstawiane są - za pomocą odpowiedniej funkcji - te, które akurat są potrzebne.
Do tej akurat galerii konieczne są:

<script type="text/javascript" src="components/com_morfeoshow/src/js/swfobject.js">
<link rel="stylesheet" href="components/com_morfeoshow/style/style.css" />Chociaż kiełkuje podejrzenie, że w pliku index.php szablonu nie masz w sekcji head takiego oto wpisu: :eek:
<jdoc:include type="head" />

Saint
11-06-2009, 23:57
Problemem był brak:

<jdoc:include type="head" />
Teraz już wszystko śmiga, dziękuję za pomoc!