PDA

Zobacz pełną wersję : flash problem



papugam
07-06-2009, 18:05
Witam
Mam problem z flash-em. Banerek zrobiony jest na stronie. Wszystko chodzi pięknie tylko chowa mi się pod niego joomslide. Do tego już przywykłem ale teraz chce pod rozwijanym menu wstawić kolejny baner flash. Jak wstawie swf to rozwijane menu chowa się pod flasha. Niestety ustawienie wysokiego z-index-a nic nie daje dlaczego ? bo kiedy zamiast flash-a wstawiam jpg to wszystko jest ok menu jest na wierzchu. O co chodzi i jak to można rozwiązać. Stronka (narazie bez banera pod menu ale baner górny jest i można zaobaczyć efekt) www.zakliczyninfo.pl (http://www.zakliczyninfo.pl). Joomla 1.5.9
Za podpowiedzi z góry dziekuję
Michał

trzepiz
07-06-2009, 19:04
powinna pomóc zmiana:

<param name="wmode" value="transparent" />
oraz
w atrubucie:
<object wmode="transparent"

papugam
07-06-2009, 22:40
Wielkie dzięki za odpowiedz. Niestety w tym atrybucie zmiana na transparent nie działa tzn nie ma zmiany doczytałem na stronce, że należy użyć:

<embed
src="theflashfile.swf"
width="150"
height="500"
allowscriptaccess="always"
allowfullscreen="true"
wmode="opaque"
/>I działa na razie na banerze tym u góry nie wiem jak się zabrać za ten poniżej ale może się uda. Wielkie dzięki za pomoc.

Edit: Jak z banerem gdzie kod był wklejany poszło gładko tak z tym wyświetlanym pod menu mina. pokazuje się za nisko i oczywiście przykrywa menu. Kurcze już brakuje nerwów.
Michał

mino
12-06-2009, 19:05
Zabawa z wartościami "z-index" może być również pomocna.

papugam
13-06-2009, 12:35
Problem już rozwiązany. Wszystko pięknie ładnie chodzi. Z z-index próbowałem niestety mina nic nie dawało. Rozwiązanie jest takie iż we flashu trze wpisa wmode="opaque" i śmiga pięknie dalej nie wiem co zrobić z flashem którego wstawiam za pomogą mod_banners. Chowa mi się pod niego menu rozwija i mina. Na pewno to nie jest z-index bo jak wstawie gif-a lub jpg to jest wszystko ok. Flash niestety pięknie na wierzchu.
Pozdrawia
Michał

tbesiak
24-01-2010, 22:47
dalej nie wiem co zrobić z flashem którego wstawiam za pomogą mod_banners. Chowa mi się pod niego menu rozwija i mina.
papugam doszedłeś do tego ? Mam to samo i już osiwiałem.
Podziel się jak rozwiązałeś problem.

papugam
25-01-2010, 18:02
niestety nie dałem rady tego zrobić jak umieszczasz na stronie za pomocą mod_banners to chowa się pod i koniec są 2 wyjścia:
1. Zamiast flasha zrobić gif
2. Nie wstawiać za pomocą mod_banner tylko w kodzie strony "łopatą".

Obydwa rozwiązanie złe:pierwsze bo nie flash i wiadomo czamu drugi nie można skorzystać z rotacji banerów i licznika kliknięć.

Pozdrawia
Michał

brt
12-02-2010, 01:12
Rozwiązanie dla bannerów umieszczanych przez mod_banners:
Otwierasz plik modules/mod_banners/helper.php - fragment kodu, który embeduje .swf-y jest na samym końcu.
Pomiędzy <object classid=... a </object> ustawiasz parametr <param name=\"wmode\" value=\"opaque\">
To dla IE, a dla FF:
W linii <embed src=... wstawiasz wmode=\"opaque\"
U mnie wygląda to tak:

"<object classid=\"clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000\" codebase=\"http://fpdownload.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=6,0,0,0\" border=\"0\" width=\"$width\" height=\"$height\">
<param name=\"movie\" value=\"$imageurl\"><param name=\"wmode\" value=\"opaque\"><embed src=\"$imageurl\" loop=\"false\" pluginspage=\"http://www.macromedia.com/go/get/flashplayer\" type=\"application/x-shockwave-flash\" width=\"$width\" height=\"$height\" wmode=\"opaque\"></embed>
</object>"Powinno działać. Ale na chromie nie sprawdzałem. No i ważne, żeby było "opaque" a nie "transparent", bo "transparent" wyłącza tło bannerka...
I w ogóle dzień dobry, bo to mój pierwszy post :)

alex51
12-02-2010, 16:43
@papugam, możesz skorzystać z podpowiedzi @brt, klonując moduł mod_banners i w tym skopiowanym określić inne miejsce do wyświetlania przygotowanego banera swf. Oczywiście należałoby dla niego stworzyć oddzielną kategorię i dać mu specjalnego klienta bannera, by w parametrach modułu wybrać wyświetlanie tylko tego bannera.
Przetestowałem podpowiedź @brt i oceniam ją pozytywnie, sam wcześniej używałem do ekspozycji banera we flashu modułu mod_flashmod, lecz był w nim ten sam problem z zasłanianiem. W związku z tym wydaje mi się uzasadnione dodanie jednego "repa" dla @brt. :)

piter68
15-02-2010, 09:36
Rozwiązanie zaproponowane przez brt sprawdza się w praktyce. Działa też w Chromie.
Dzięki brt :-)