PDA

Zobacz pełną wersję : Modyfikacja sposobu wyświetlania listy artykułów



miszmaniac
08-06-2009, 14:47
Witam,

Czy jest możliwość, że jakiś parametr w ogólnej konfiguracji nie pozwala na zmiany wyświetlania przeglądu artykułów z danej sekcji?

Sytuacja wygląda tak, że w menu:
index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=8

Próbuję zmienić parametry np. ilość nad kolumnami i dla przykładu próbuję wyłączyć tekst wprowadzający, niestety po zapisaniu ustawień nic się nie zmienia.

Zmienia się za to, jeśli ustawię to w parametrach ogólnych artykułów. Nie jest to kwestia cache'u, bo wszystkie funkcje są wyłączone.
Mam też zainstalowany dodatek SH404Sef, ale to też nie jego wina.


Ps. Można zrobić nad artykułem przyciski poprzedni -> następny?

zwiastun
08-06-2009, 15:25
1. Przeczytałeś regulamin? Bo wygląda na to, że nie.
2. Co to znaczy, że próbujesz wyłączyć tekst wprowadzający i nie widać zmian?

miszmaniac
08-06-2009, 15:50
Sorry, widocznie niejasno się wysłowiłem.

Od początku:

1. Wchodzę w edycję menu,
2. Wybieram opcję: Przegląd - Artykuły w kategorii
3. Po prawej są "Parametry komponentu"

Tu chcę zaznaczyć opcję: 'tekst wprowadzający' - ukryj
Ale po zapisaniu nic się nie dzieje.

Żadne opcje dotyczące wyglądu wyświetlanej strony nic nie zmieniają, dopiero te opcje, które odnoszą się do konkretnego artykułu w środku, np. wyświetlaj albo nie wyświetlaj ikony (te pdf, i inne).

A pytanie jeszcze raz brzmi, czy coś może blokować te ustawienia?

zwiastun
08-06-2009, 16:00
A co się ma Twoim zdaniem dziać i nie dzieje, bo dalej nie rozumiem!

miszmaniac
08-06-2009, 18:25
Tekst wprowadzający to tylko przykład. Np. ustawiam sobie nie wyświetlaj daty ani autora w przeglądzie artykułów. Wchodzę na ten przegląd i wszystko dalej jest. Dopiero jak zmienię to w tych parametrach ogólnych wszystkich artykułów, to znika. Nie mam możliwości nadpisania tych głównych ustawień.

Może to też się przyda:
Próbuję zmienić:
Pozycji nad kolumnami Pozycji w kolumnach Ilość kolumn Ilość odnośników Ale dalej wyświetla się tak na początku, 5 nad kolumnami, 4 jako odnośniki.

Słowem, jakby nie czytał w ogóle tych parametrów, zarówno tutaj jak i w innych miejscach.

(myślałem, że to może coś z szablonem, bo sam napisałem, ale po zmianie na ja_purity jest to samo).

zwiastun
08-06-2009, 22:55
Ten tekst wprowadzający wskazuje, że nie wiesz, co się ma dziać! Wyłączenie wyświetlania tekstu wprowadzającego na stronie przeglądu nie powoduje nic! To jedno. Drugie - konfigurację prezentacji artykułów obowiązują pewne reguły. Szukanie odpowiedzi na pytanie, co u Cię nie gra w sytuacji, z której wynika, że nie wiesz, jak ma grać,nie ma sensu.

miszmaniac
09-06-2009, 08:09
Ok, rozumiem co do mnie mówisz, sprawdziłem jeszcze raz na wiki i faktycznie to zmienia ten tekst wprowadzający w podglądzie artykułu. (to w sumie nawet fajnie):)

Rozumiem, że źle myślałem, myśląc że parametry komponentu mogą zmienić coś na stronie przeglądu tak? To teraz inaczej. Dlaczego jeśli próbuję zmienić ilość wyświetlanych elementów w przeglądzie to nic się nie zmienia?
Chciałem sobie ustawić tak, żeby były same w pojedynczej kolumnie. Ustawiam:
http://wiki.joomla.pl/images/8/82/15_category_blog_basic_parameters.png
Wpisuje 10,0,0,0 ale to nic nie zmienia. Dalej mam tak jak na początku, mimo, że zapisane są inne wartości.

magdaa
09-06-2009, 08:39
przyznam, że opisujesz swój problem jakoś zawile ...
a klikasz ikonkę "ZAPISZ" ?

przyciski następny - poprzedni ustawiasz w parametrach rozszerzonych włączając paginację. Wiki się kłania ...

miszmaniac
09-06-2009, 09:16
Przepraszam jeśli coś mieszam:)

Przeczytałem wiki. Jedyna rzecz jaką pomieszałem sobie w głowie, to o tym że parametry komponentu służą do zmian wyświetlania artykułu wybranego z tego przeglądu.
Nie kumam tylko jednej rzeczy. Robię sobie przegląd kategorii i załóżmy domyślnie chcę mieć ustawione, żeby pod tytułami były daty utworzenia, ale W jednej konkretnej pozycji menu chciałbym. W żadnym innym parametrze poza parametrami komponentu, nie ma opcji zmiany wyświetlania daty. To oznacza, że ta strona przeglądu jest modyfikowalna tylko w ogólnych parametrach?

Przyciski poprzedni - następny, chodziło mi nad artykułem. Zainstalowałem sobie jakiś moduł, który wyświetla pozostałe artykuły z kategorii i też się spodobało.

magdaa
09-06-2009, 09:25
http://wiki.joomla.pl/Jak_ustawi%C4%87_parametry_prezentacji_artyku%C5%8 2%C3%B3w_i_innych_pozycji_tre%C5%9Bci%3F

miszmaniac
15-06-2009, 10:12
Ok, wracam do tematu, bo już przerzuciłem stronę na zewnątrz i mogę pokazać o co mi chodzi.

http://srodmiescie.miasto.gdynia.pl/joomla/index.php/Rada/Uchwaly-Rady/

Widać, że jest tutaj 5 pozycji bez kolumn + 5 odnośników + paginacja, zgadza się?

W parametrach menu mam wpisane:

Pozycji nad kolumnami 30
Pozycji w kolumnach 0
Ilość kolumn 0
Ilość odnośników 0

Czegokolwiek tam nie wpiszę nic się nie zmienia.

Jest w dodatku jakiś problem z paginacją tutaj bo SH404SEF linkuje cały czas do 1 strony, ale to jak nie znajdę co się dzieje wrzucę do osobnego tematu.