PDA

Zobacz pełną wersję : Link do pod Menu



mak555
09-06-2009, 09:49
Może tytuł nie jest adekwatny do tego co chcę zrobić ale już tłumaczę. Na stronie mam menu w którym gdzieś w kolejnych zakładkach jest schowany odnośnik do konkretnego tematu. Czy jest możliwe aby można było bez wpisywania całego ciągu w przeglądarce dostać się do tego konkretnego zasobu np. www.adres_strony.pl/nazwa_zasobu . Mamy nowy produkt który jest umieszczony na naszej stronie ale jest głęboko schowany w menu. Chcemy podawać w info adres strony zainteresowanym w formie skróconej a nie cały ciąg znaków. Mam nadzieję że nie piszę jakiś głupot i jest to w miarę zrozumiałe. Użył bym pewnie fachowego określenia na to co chcę zrobić ale go nie znam. Stawiam jakieś tam pierwsze kroki w Joomli i proszę o wyrozumiałość. Z góry dziękuję

idek
09-06-2009, 11:05
czyli chcesz zamiast przykładowo adres-strony.abc/com_sklep/kategoria01/rozrusznik-serca.html

podac link: adres-strony.abc/rozrusznik-serca.html ?

jeśli tak, to mozna by to rozwiązać np. używając jakiegoś narzędzia do SEF, w którym byś użył przepisywania adresu z długiego na krótki...

mak555
09-06-2009, 13:45
dziękuję za podpowiedź mam już zainstalowany sh404SEF jak bym mógł jeszcze się dowiedzieć jak go skonfigurować bo na razie mi nie wychodzi. Może jest gdzieś już taki temat na forum.