PDA

Zobacz pełną wersję : Moduły i menu



z00mbie
26-06-2006, 16:31
Za pomocą moduły witryny, chciałem umieścić pewną informację (grafika) w jednej z pozycji modułów zdefiniowanej w szablonie. Wyświetlanie modułu można przypisać do odpowiedniej pozycji w menu, tak też zrobiłem i działa, jeśli stronę otworzę z poziomu menu.

Na stronie mam zdefiniowane również 2 moduły - najpopularniejsze (mod_mostread) i najnowsze (mod_latestnews). Jeśli opisana powyżej strona pojawi się w tych modułach i próbuję ją otworzyć z ich poziomu, strona wyświetla się bez grafiki.

odnośnik z menu ma postać:


com_content&task=view&id=80&Itemid=88

odnośnik z modułu najnowsze:


com_content&task=view&id=80&Itemid=9


W końcu to ta sama "strona" więc powinna wyglądać tak samo, niezależnie skąd została wywołana. Macie na to jakiś sposób?

Pozdrawiam
Krzysiek

magic
26-06-2006, 16:54
To nie "ta sama strona" - zwróć uwagę na Itemid - jest różne, prawda? Itemid jest związane z pozycjami w Menu. Skądś się to bierze na Twojej stronie ...

Spróbuj pokombinować skąd i jak, a jeśli to nie pomoże:

1. Są dodatki dla Joomla!, które rozszerzają sposób działania standardowego menu. Np. Extended Menu. Poprzeglądaj opisy, zainstaluj, sprawdź ... Może pomóc.
2. Są dodatki dla Joomla!, które rozszerzają (stosowane zamiennie) sposób działania modułów typu Popularne, Nowości ... Może któryś ...
3. Jeśli nic nie znajdziesz (np. na http://extensions.joomla.org ) - możesz zawsze poprawić kod odpowiedniego (standardowego) modułu.

z00mbie
26-06-2006, 19:08
To nie "ta sama strona" - zwróć uwagę na Itemid - jest różne, prawda?

Wiem, dlatego zamieściłem fragmenty odnośników. Czy myślisz / masz pewność, że Itemid powinno być takie samo przy wywołaniu z menu i z mod_latestnews?

magic
26-06-2006, 19:22
... dlatego o tym napisałem ....

z00mbie
26-06-2006, 19:23
... dlatego o tym napisałem ....

Czy myślisz / masz pewność, że Itemid powinno być takie samo przy wywołaniu z menu i z mod_latestnews?

stone
26-06-2006, 20:36
Itemid pozwala na różnicowanie jakie elementy strony mają być wyświetlane. Także jeżli masz różnice przy różnych w tym co widzisz na ekranie przy różnych Itemid, to tak muszą być one takie same, albo musi być im przypisany taki sam układ.

Rybik
27-06-2006, 00:10
grafike dobierana do artykulow wyswietlaj za pomoca mod_relateditems_xtd poszerzony modul powiazanych elementow do pobrania z orga w kategorii bodajrze content

z00mbie
27-06-2006, 00:13
mod_relateditems_xtd

Dzięki, sprawdzę to. Ta grafika to był przykład. Chciałbym
zrozumieć zasadę.

Rybik
27-06-2006, 00:17
ten sam itemid, ktory przeszkadza w uzysakniu zamierzonego przez Ciebie efektu pomaga w identyfikacji elementow w roznych menu ale przyznaje ze jest to uciazliwe ogolnie

tak z innej beki troche, po to tez jest pozycja menu odsylajaca do juz istniejacego linka menu (rzy dodawaniu nowych linkow mozna wybrac odmosnik do innego linak menu, ktory powinien wywolywac to samo ID i "wzbudzac" te same moduly)