PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mogę zainstalować komponentów, języków...



azga
09-06-2009, 18:26
Mam hosting na serwerze 000webhost.
Joomla jest świeżutko zainstalowana z oryginalnego pliku Joomla_1.5.10-Stable-Full_Package.zip; niestety podczas instalacji np. języka dostaję komunikat:

Warning! Failed to move file.

Gdy przeprowadzam instalację z katalogu na serwerze, jest tak:

JFolder::create: Could not create directory
Language Install: Failed to create directory. "public_html/administrator/language/pl-PL"

Prawa dostępu do katalogu language ustawiłam na 777.
Proszę o pomoc.

idek
09-06-2009, 18:57
a dla katalogu pl-PL jakie masz prawa?

azga
09-06-2009, 19:04
Zmieniłam na 777, instalacja rzeczywiście poszła. Dziękuję.

Jednak jest to dosyć kłopotliwe; co może być przyczyną błędów, co poprawić, aby móc normalnie instalować składniki?

idek
09-06-2009, 19:22
ustawić odpowiednie chmody:)

wejdź sobie w pomoc > informacje o systemie > prawa do plików i zobaczysz co musisz ustaiwić

azga
09-06-2009, 21:43
Czy CHMOD-y wszystkich katalogów zaznaczonych na czerwono jako niezapisywalne ustawić na 777?
Czy jest to bezpieczne?

magdaa
09-06-2009, 23:30
Ustaw prawa dostępu dla plików i katalogów

Kiedy twoja strona jest skonfigurowana i pracuje stabilnie, zabezpiecz przed zapisem krytyczne katalogi, ustawiając CHMOD na 755, a dla plików na 644. Jest taka możliwość w zapleczu, Globalna Konfiguracja, Serwer, aby ustawić wszystkie katalogi i pliki naraz. Potem przetestuj rozszerzenia napisane przez osoby trzecie, i ostrożnie przejrzyj kod każdego rozszerzenia, które ma kłopot z takimi ustawieniami CHMOD. Uwaga: W zależności od ustawień twojego serwera, być może będziesz musiał tymczasowo ustawić mniej restrykcyjne prawa dostępu na czas instalacji rozszerzeń poprzez instalatora Joomla!warto zaglądać tu: http://wiki.joomla.pl/Bezpiecze%C5%84stwo_-_lista_kontrolna_4:_Konfiguracja_Joomla! (http://wiki.joomla.pl/Bezpiecze%C5%84stwo_-_lista_kontrolna_4:_Konfiguracja_Joomla%21)

azga
11-06-2009, 10:53
Dziękuję, prosto, jasno i dokładnie o to mi chodziło.