PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z menu Styl menu : Lista



faketa
10-06-2009, 11:17
Witam

Chcąc iść ze standardem Joomla 1.5 zmieniłem swoje główne menu (topmenu) z Zgodność Pionowa lub Pozioma na Styl Lista. Od tego momentu mechanizm menu nie generuje "active_menu" ani żadnej właściwości stwierdzającej że wybrane menu jest aktywne.
Jak rozwiązać ten problem?

zwiastun
10-06-2009, 11:22
Identyfikator current wskazuje aktywne i aktualnie wybrane. Klasa active wskazuje na zaznaczone potomne i wszystkie nadrzędne, klasa parent wskazuje na nadrzędne, gdy wybrane jest potomne (podmenu)

faketa
10-06-2009, 11:30
dzięki za info, jednak zwróć uwagę że klikając w menu wygenerowany kod strony nie wskazuje że kliknięte menu ma być aktywne, przykład źródła po kliknięciu w menu TEST:

<ul class="menu-nav"><li class="item73"><a href="/temp/zabka/index.php?option=com_content&amp;view=article&amp;id=46&amp;It emid=65&amp;lang=pl"><span>TEST</span>

zwiastun
10-06-2009, 11:37
?
Oto fragment z przykładowych danych:


<ul class="menu">
<li class="item1"><a href="http:xxx"><span>Start</span></a></li>
<li id="current" class="parent active item27"><a href="xxx"><span>Joomla! - przegląd</span></a>
<ul>
<li class="item34"><a href="xxx"><span>Co nowego w 1.5</span></a></li>
</ul>
</li>
<li class="item2"><a href="xxx"><span>Licencja Joomla!</span></a></li>
<li class="item37"><a href="xxx"><span>Więcej o Joomla!</span></a></li>

faketa
10-06-2009, 11:42
Wychodzi na to że mam jakiś bajzel w swoim menu, gdyż na chwilę włączyłem w to samo miejsce mainmenu i kod generuje się prawidłowo.

Dzięki za wskazanie drogi zwiastun.

faketa
10-06-2009, 12:26
problem rozwiazany

faketa
11-06-2009, 14:28
Witam

Czy to normalne że menu typu Alias (Łącze w menu) po kliknięciu nie ustawia własności current albo active?