PDA

Zobacz pełną wersję : jaka platforma do joomla na komp.domowym.?



voco
26-06-2006, 18:44
chcę zainstalowac na laptopie serwerek na którym będe mógł trzymać joomla w podstawowym funkcjonalnym znaczniu, tzn takie mini labortorium do testowania funkcjonalności skrytu oraz do tworzenia plików template- ich wczesniejszego testowania lokalnie- zanim będe urzywać serwera providera.
Pytanie- jakiego instalatora (czy taki jest?) użyć- słyszałem o easy php - lecz nie jest aktualne(wersje php i mysql są przestarzałe), czy muszę np. miec virtualnego linuksa? czy jest jednak niezbędne by wiarygodnie sprawdzać to co widzę po instalacji np. jakiś aktualizacji joomla lub składników na środowisku czysto linuksowym ..?
wolałbym w miare aktualny instalator windows, lub ręczną instalację po kolei, tylko przy tej 2 opcji, nie wiem czy poradze sobie potem z ustawieniemi poszczególnych środowisk (mysql,php, i inne potrzebne składniki)..!!!

magic
26-06-2006, 19:20
Zainstaluj sobie JSAS.

stone
26-06-2006, 20:24
Jak dla mnie EasyPHP :)

zwiastun
26-06-2006, 22:36
a jak dla mnie to XJ!
a na dodatek nie na kompie, tylko discdrivie

jak Ci się szybko znudzi, będziesz mial czystego kompa,
jak się nie znudzi
wybierzesz pewno XAMMP-a w całości albo XJ! w wersji na twardziela!

josh
26-06-2006, 22:43
a ja polecam rodzima produkcje czyli KRASNALA
www.krasnal.tk

pozdr

Dylek
26-06-2006, 23:24
A dla mnie to jakis linux z apache, php i mysql - przynajmniej bedzie najbardziej zblizone do tego, co mozna zastac u providera

voco
27-06-2006, 00:20
dZIęKI- JSAS MI SIę PODOBA, prawie wcale znajomości- a właśnie tego w tym przypadku oczekuję- czas wolę poświęcić stronom..:-)
Dzięki.