PDA

Zobacz pełną wersję : Remository - problem z uprawnieniem do katalogu



suchy1
26-06-2006, 20:35
Mam problem z remository, zainstalowalem dodatek wyskoczyl napis ze sie udalo ale na gorze mialem nastepujacy tekst:

Ścieżka do pobierania plików: /home/arkadia.www/public_html/users/suchy/_cms/joomla/components/com_remository_files/downloads/
Ten folder nie istnieje, Remository nie będzie działać poprawnie
Ścieżka do wczytywania plików: /home/arkadia.www/public_html/users/suchy/_cms/joomla/components/com_remository_files/downloads/uploads/
Ten folder nie istnieje, Remository nie będzie działać poprawnie

Podczas instalacji Remository wykryto problem. Upewnij się że czy poniższe warunki zostały spełnione:

* Remository zawiera plik com_remository_settings.php znajdujący się w folderze /components/com_remository/ plik ten powinien mieć prawa do zapisu przez Remository. To nieczęsto zawodzi, ale nie zaszkodzi sprawdzić.
* Aby umieszczać pliki do pobrania musi być utworzony folder downloads, do którego prawa do zapisu będzie miało Remository. Domyślnie jest folder /downloads/ tworzony, ale jeśli to zawiedzie Remository spróbuje utworzyć go w /components/com_remository_files/downloads/. Jeśli to także zawiedzie, lub jeśli chcesz przechowywać pliki w innej lokalizacji, upewnij się, że folder zostanie utworzony oraz zostaną nadane uprawnienia do zapisu przez Remository do tego folderu.
* Aby umieszczać pliki użytkowników, Remository musi mieć prawa do zapisu foldeu upload. Folder /uploads/ tworzony jest domyślnie w folderze /downloads/.

Wszystko ladnie, pieknie ale nie moge stworzyc zadnego folderu w joomla/components/com_remository jak chce cos wrzucic do w/w katalogu pisze 553 Could not create file. tak samo jest z edytowanie plikow w Remository. Jak chcialem nadac prawa na folder com_remository i podkatalogi to wyskoczyl mi komunikat ze nie moge

Czy jest na to jakies rozwiazanie ?

josh
26-06-2006, 20:50
jest najpewniejsza pomoc admina, badz tez mozna sprobowac edytowac foldery joomlaexplorer

pozdr

suchy1
26-06-2006, 21:10
server to linux reszta katalogow jest OK, jednak twoj program pomogl ! dzieki :)

Ruziu
31-07-2006, 23:41
Czyli co trzeba zrobić bo mam ten sam problem :/

suchy1
01-08-2006, 17:38
Jak masz problem to czytaj co inni pisza, ze strony www.joomla.pl w dziale "pobierz" scignij joomlaexploreri tyle..

czarofnik
08-03-2007, 15:46
Jak masz problem to czytaj co inni pisza, ze strony www.joomla.pl (http://www.joomla.pl) w dziale "pobierz" scignij joomlaexploreri tyle..


to wpisz joomlaexplorer w dziale pobierz i zobaczymy ile plikow Ci odnajdzie :P

Dzieki Josh działa :)

PS w GOOGLE jest joomlaexplorer

PS 2 u mnie tez wystapil taki sobie bug czy nie wiadomo jak to nazwać bo wszytskie inne pliki moge nadpisac zmieniac nazwy a tylko wewnatrz com_remository nie moge ale na szczescie mamy Josh`a :)