PDA

Zobacz pełną wersję : Brak możliwości zmiany kolorów w CSS



tybetanczyk
11-06-2009, 17:27
Witam
Stylowałem templatkę ale nie mogę zmienić kolorów menu w CSS - nie ma opcji zmiany kolorystyki jak podstawiam jakiś # to i tak nie reaguje. Nie wiem gdzie mogę zmienić ten kolor.
Prosze o pomoc
www.vayra.pl (http://www.vayra.pl)

zwiastun
11-06-2009, 17:47
Bez przesady - kolorystyka odnośników zdefiniowana jest w standardowym arkuszu stylów. Jeśli "stylowłeś" a nie wiesz gdzie, to albo bujasz, albo wiesz tak mało, że lepiej tego nie dotykaj!

#menu a, #menu a:link, #menu a:visited {/*template_css.css (wiersz 337)*/
color:#FCBF55;
font-size:12px;

tybetanczyk
11-06-2009, 21:06
Czemu odpowiadacie tak agresywnie !
Jakis czas temu po prostu udzielaliscie konkretnych odpowiedzi i tyle - taka jest przeciez misja tego forum.
Tak wiem, ze w tym wierszu jest # do zmiany kolorystyki ale tylko GÓRNEGO menu a mnie chodzi o to z PRAWEJ strony. Nie wiem gdzie tego szukać. Prosze o pomoc.
Pozdrawiam

Bazyl
11-06-2009, 21:11
Gdybyś napisał konkretnie już byś miał odpowiedź, a tak...

zwiastun
11-06-2009, 21:29
Czemu odpowiadacie tak agresywnie !
Jakis czas temu po prostu udzielaliscie konkretnych odpowiedzi i tyle - taka jest przeciez misja tego forum.
Tak wiem, ze w tym wierszu jest # do zmiany kolorystyki ale tylko GÓRNEGO menu a mnie chodzi o to z PRAWEJ strony. Nie wiem gdzie tego szukać. Prosze o pomoc.
Pozdrawiam
Agresywnie? Przedstawiasz się jako osoba kompetentna ("Stylowałem templatkę"), pytasz o banał, który można bardzo łatwo sprawdzić, na dodatek - jak się okazuje - nie pytasz precyzyjnie i jeszcze masz pretensje. Zatem powodzenia w dochodzeniu do odpowiedzi, bo nie mam zamiaru być "agresywny"

tybetanczyk
12-06-2009, 14:10
WIELKIE DZIĘKI - ADMIN
Już nawet strach cokolwiek napisać - gdzie te pretensje ? Ja tylko proszę o pomoc i tyle.
W związku z tym jeszcze raz zwracam się się z prośbą o podpowiedz gdzie szukać zmiany kolorystyki menu z prawej strony serwisu - bez urazy - przepraszam

zwiastun
12-06-2009, 14:43
gdzie te pretensje ?
To jest "prośba o pomoc":


Czemu odpowiadacie tak agresywnie ! Jakis czas temu po prostu udzielaliscie konkretnych odpowiedzi i tyle
To ja Ci gratuluję wyczucia. Szkoda, ze tak jednostronnego.
W Twoim arkuszu stylów znalazłem raptem 4 miejsca, w których określana jest kolorystyka odnośników. O jednym pisałem już wcześniej - pozostały do sprawdzenia 3.
Nie trzeba do tego żadnych narzędzi. Żeby sprawdzić efekt zmiany każdego, wystarczy edytor CSS w Joomla!
Żeby sobie ułatwić zadanie, wystarczy podejrzeć źródło i zobaczyć, jakimi klasami są opisane pozycje menu i w jakim sąsiedztwie.
Nie mówię już o narzędziach typu Firebug.
Gdy pyta osoba, która nie zna się na HTML i CSS, to i na takie pytanie dostaje na tym forum odpowiedź. Ale gdy o taki banał pyta ktoś, kto się przedstawia - powtarzam - jako osoba kompetentna, to co Twoim zdaniem można sobie pomyśleć?

mino
12-06-2009, 18:53
Firebug mówi: template_css.css (wiersz 187) :-)

tybetanczyk
13-06-2009, 08:41
TAK - jest w wierszu 187 - (zmylił mnie tam ten #footer)
Przepraszam - zmęczenie, pośpiech uff, no ale zdarza się ;>)
Używam CSSVista jako edytora do dziś (on nie pokazuje właściwości po wskazaniu myszką na element docelowy). Firebug jest zdecydowanie doskonalszym narzędziem - dzięki za podpowiedz. Paradoksalnie koleżanka dla której buduję stronę uznała kolor tego menu za odpowiedni więc # zostaje- oj życie życie ...
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Tomek