PDA

Zobacz pełną wersję : Usunięcie tabelek



MicNeo
11-06-2009, 20:21
Witam,

Robie swój pierwszy szablon pod joomle. Mam pewien problem, ponieważ ona uparcie generuje mi tabelki. Stosuje style="xhtml" ale to za bardzo nic nie daje. Treść nadal jest generowana w tabeli :( Jak (i czy jest możliwe) by całkowicie generować kod oparty na divach?

Joomla 1.5

Pozdrawiam!

Jola
11-06-2009, 20:32
Tutaj (http://wiki.joomla.pl/Zrozumie%C4%87_koncepcj%C4%99_podmiany) jest co czytać na ten temat.

MicNeo
11-06-2009, 21:23
No ok, ale dalej nie wiem co mam zrobić by np. newsy nie były w tabelach tylko w np divach.

zwiastun
11-06-2009, 21:32
No to przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem! Bo akurat ten materiał objaśnia precyzyjnie, o co chodzi!

mino
12-06-2009, 18:56
Artykuł świetny i warty przeczytania, natomiast od siebie dodam, że najlepszym startem przy podmianie tabelek na warstwy wydaje się przekopiowanie katalogu /html z szablonu "Beez" do własnego szablonu.

MicNeo
12-06-2009, 19:51
mino: dzięki! Przekopiowalem tylko plik modules.php bo myślalem, że to wystarczy by wykorzystać chrome. Teraz ładnie śmiga wszystko.

Pozdrawiam!

Co do arta, fakt. Dobry, ale nie wyjaśniał dokladnie mojego problemu (nie potrzebuje tworzyć własnych modułów). Mały tips w tym artcie by się sprzydał. Bo jest to dosłownie jedno zdanie (ktore przytoczył mino) i nie było by tego wątku.