PDA

Zobacz pełną wersję : Dostosowywaie panelu administracyjnego



dragonfly108
13-06-2009, 18:52
Ostatnio trafilem na ciekawy szablon panelu administracyjnego - adminpraise (http://www.adminpraise.com) . Nie tylko zmienia sam wygląd panelu, ale także znacznie wpływa na jego funkcjonalność. Zaciekawiło mnie to ponieważ uważam, że standardowy panel joomli niekoniecznie jest łatwy w obsłudze dla niewprawionego użytkownika. Zdarza mi się robić strony na joomli dla ludzi "zielonych w temacie" i wytłumaczenie im jak aktualizować treści na stronie nie zawsze jest łatwym zadaniem. W zależności od specyfiki danej strony, wydaje mi się, że warto by było w niektórych przypadkach np. ukryć niektóre domyślne opcje a inne "wyciągnąć" bardziej na wierzch.
Moje pytanie:
Czy zdarza wam się wprowadzać własne modyfikacje do panelu w celu ułatwienia korzystania z niego klientowi lub czy znacie inne od przedstawionego w linku gotowe rozwiązania w tym temacie?

GOGOKOM
13-06-2009, 20:21
Mogłeś dopisać że ta modyfikacja kosztuje $60.00;)

dragonfly108
13-06-2009, 20:27
Mogłeś dopisać że ta modyfikacja kosztuje $60.00;)
Dlatego między innymi pytam o alternatywne rozwiązania.

idek
14-06-2009, 00:18
jedyne co, to ustawiam Klientom zamiast standardowych ikon po zalogowaniu, moje włąsne, kierujące do interesujących je działow, np do virtuemart, do artykułów, modułów, do zmiany hasła.. itp :)

ale faktycznie, czasem cięzko jest ludziom zrozumieć co i jak, tymbardziej jak widzą od wewnątrz taaaki kombajn ;)

dlatego też czesto zdarza mi sie nagrywać dla nich filmiki instrukrtażowe :)