PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuł przyklejony



Hagion
14-06-2009, 12:23
Witam!

Poszukuję dodatku, lub sposobu na utworzenie tzw. artykułu przyklejonego. Mianowicie chodzi mi o to, by jeden z opublikowanych artykułów znalazł się w czasie trwania publikacji nieustannie na pierwszej pozycji na serwisie, mimo późniejszych publikacji.

Proszę o pomoc i podtrawiam,
Dawid

gripsy
17-06-2009, 13:06
... wszystko jest w Joomla.
W spisach artykułów w panelu masz coś takiego jak Kolejność (javascript:tableOrdering('section_name','desc','' );)
Wystarczy wpisać odpowiednią liczbę z minusem i sprawa załatwiona (np -10000).

Hagion
15-11-2009, 19:39
Witam!
Próbując wprowadzić zmieny wyświetla mi się komunikat:
You cannot change the order of items, as an item in the list is `Checked Out`

Proszę o pomoc

pyziak
15-11-2009, 19:49
wiadomość mówi ze pozycja na iście z tym numerem jest zajęta, próbowałeś z innym numerem ? np: -1

Hagion
15-11-2009, 21:22
Teraz problem ten już nie występuje. Było to spowodowane zablokowaniem innego artykułu. Ale nie skutkuje ta sztuczka pewnie dlatego, że mam kilka kategorii w danej sekcji.
Co mogę innego zrobić?

Jola
16-11-2009, 03:15
Witam,
na sortowanie artykułów mają wpływ następujące ustawienia:
- w pierwszej kolejności: pozycja menu->Parametry: rozszerzone->Uporządkuj kategorie
- w drugiej kolejności: pozycja menu->Parametry: rozszerzone->Uporządkuj artykuły
Możemy nadać artykułowi nr 1 (-1000 - wg mnie 1 wystarczy), jego sekcji nr1, jego kategorii nr 1 a Uporządkuj kategorie zaznaczymy Tytuły:: A-Z (a nasz tytuł nie ma samych aaa) to niestety nie podziała.
Musi byś ustawione: Nie sortuj lub Kolejność i Uporządkuj artykuły- Kolejność.

misiekb
11-04-2010, 12:09
Witam,
na sortowanie artykułów mają wpływ następujące ustawienia:
- w pierwszej kolejności: pozycja menu->Parametry: rozszerzone->Uporządkuj kategorie
- w drugiej kolejności: pozycja menu->Parametry: rozszerzone->Uporządkuj artykuły
Możemy nadać artykułowi nr 1 (-1000 - wg mnie 1 wystarczy), jego sekcji nr1, jego kategorii nr 1 a Uporządkuj kategorie zaznaczymy Tytuły:: A-Z (a nasz tytuł nie ma samych aaa) to niestety nie podziała.
Musi byś ustawione: Nie sortuj lub Kolejność i Uporządkuj artykuły- Kolejność.

Chciałbym odświeżyć temat, bo mimo Waszych rad nie potrafię sobie z nim poradzić. Nigdzie nie mogę znaleźć wspomnianej opcji "Parametry rozszerzone: Uporządkuj artykuły". Szukam jej w widoku edycji artykułu, a może powinienem gdzie indziej ?
Również podany sposób zmiany kolejności artykułu nie działa. Wpisuje 1, 0, -1, -1000 ale artykuły nadal są wyświetlane w kolejności daty dodania.
Może ktoś poradzić co robię źle ? Ewentualnie może jakiś komponent do przyklejania artykułów ?
pozdrawiam

pyziak
11-04-2010, 13:17
PA -- Menu -- pozycja menu ze stroną główną ( lub inną gidze mają być te artykuły uporządkowane) - Parametry: rozszerzone - i tam masz Uporządkuj artykuły , domyślnie jest uporządkowane po dacie dodania

niama
08-12-2010, 11:12
Właśnie wypróbowałam niezawodna metodę:
Aby komunikat był zawsze wyświetlany jako pierwszy, wystarczy w polu data_utworzenia wpisać datę zakończenia wyświetlania tego artykułu, która jest datą późniejszą niż data opublikowania.

Działa dla artykułów sortowanych wg daty utworzenia.