Logowanie

Zobacz pełną wersję : Jak przenieść napis "Więcej..."



mihuu
14-06-2009, 18:01
Witam serdecznie, chciałbym zapytać w jaki sposób przenieść napis "Więcej..." odsyłające do reszty artykułu aby znajdował się od nie pod ale na końcu tekstu.

http://www.zaplecze.hekko.pl/fotki/wiecej.jpg

W moim przypadku jak zrobić aby "Więcej..." było za "Counter."?

Bazyl
14-06-2009, 20:40
Może wystarczy tylko z lewej na prawą?
To w plikach css szablonu.

mihuu
14-06-2009, 22:16
Niestety to nic nie daje. Mi chodzi aby "Więcej..." było dosłownie doklejone do tekstu a nie tylko na jego wysokości. Chciałbym poprzez to usunąć różnicę w odstępie miedzy kolejnymi informacjami jaką władnie wprowadza ten odnośnik.

idek
15-06-2009, 00:52
musisz poczytać co nieco o technice template overridies (http://www.wiki.joomla.pl/Specjalna:Szukaj?search=template+overrides&go=Przejd%C5%BA)a następnie pobawić się nieco w odpowiednich plikach widoku z katalogu component/com_content/

no, ale jak poczytasz, to już będziesz wiedzieć co i jak... troszkę trzeba się zagłębic, nie ma tak hop-siup :)

mihuu
15-06-2009, 20:06
No znalazłem te pliki i odpowiednie fragmenty kodu niestety ni w zab nie wiem jak je ze soba "scalic".

Kod odpowiadajacy za wyswietlenie treści:


<tr>
<td valign="top" colspan="2">
<?php if (isset ($this->item->toc)) : ?>
<?php echo $this->item->toc; ?>
<?php endif; ?>
<?php echo $this->item->text; ?>
</td>
</tr>Kod odpowiadajacy za wyswietlanie linka "Więcej...":


<?php if ($this->item->params->get('show_readmore') && $this->item->readmore) : ?>
<tr>
<td colspan="2">
<a href="<?php echo $this->item->readmore_link; ?>" class="readon<?php echo $this->escape($this->item->params->get('pageclass_sfx')); ?>">
<?php if ($this->item->readmore_register) :
echo JText::_('Register to read more...');
elseif ($readmore = $this->item->params->get('readmore')) :
echo $readmore;
else :
echo JText::sprintf('Read more...');
endif; ?></a>
</td>
</tr>
<?php endif; ?>Plik w ktorym to znalazlem, to components\com_content\views\frontpage\tmpl\defaul t_item.php
Czy ktoś pomoże? :)

Jola
15-06-2009, 22:04
Witam,
Jak widzisz oba elementy są w osobnych komórkach tabeli, nic więc dziwnego, ze nie mogą się spotkać! Trzeba im to umożliwić.

Zmieniony pierwszy fragment kodu:

<tr>
<td valign="top" colspan="2">
<?php if (isset ($this->item->toc)) : ?>
<?php echo $this->item->toc; ?>
<?php endif; ?>
<?php echo $this->item->text; ?>
<?php if ($this->item->params->get('show_readmore') && $this->item->readmore) : ?>
<a href="<?php echo $this->item->readmore_link; ?>" class="readon<?php echo $this->escape($this->item->params->get('pageclass_sfx')); ?>">
<?php if ($this->item->readmore_register) :
echo JText::_('Register to read more...');
elseif ($readmore = $this->item->params->get('readmore')) :
echo $readmore;
else :
echo JText::sprintf(' Read more...');
endif; ?></a>
<?php endif; ?>
</td>
</tr>Drugi fragment można usunąć.
Tak zmodyfikowany plik zapisujemy w templates/nazwa_wybranego_szablonu/com_content/frontpage/
Jeśli masz już tam plik default_item.php - zrób jego kopię.
Jest to technika nadpisywania szablonów - template overridies (http://www.wiki.joomla.pl/Specjalna:Szukaj?search=template+overrides&go=Przejd%C5%BA), o której wspomniał @idek.
Orginalny plik components\com_content\views\frontpage\tmpl\defaul t_item.php pozostawiamy bez zmian.
Pozdrawiam

mihuu
16-06-2009, 11:33
Witam, tak to już właśnie też próbowałem - i faktycznie odnośnik jest w jednym wierszu z tekstem (ponad data modyfikacji) jednakże ciągle jest pod nim, a nie na jego końcu. Ma ktoś moze inny pomysl? :)

PS:Jednoczesnie aby juz nie zakladac nowego tematu chcialbym podpytac jakie pliki poza stylem CSS odpowiadaja za wyglad strony, ktora pokazyje sie przy wylaczonej witrynie. Wiadomo chcialbym tam dodac jakies grafiki, itd.

Z gory dziekuje za pomoc.

Jola
16-06-2009, 14:13
Możemy sobie kombinować. Tekst powyżej odnośnika Czytaj więcej... jest zamknięty w <p>....</p>, dlatego Czytaj więcej... startuje z nowej linii.
Pozdrawiam

Bazyl
16-06-2009, 14:34
Rozumiem, że się nie uda?

To ja w takim razie poproszę o przywrócenie mojego wcześniejszego posta.

Jola
16-06-2009, 14:43
Wszystko można zrobić - tylko trochę więcej z tym zachodu. :)
O co chodzi z tym postem?

Qbik
05-11-2010, 15:49
odkopię temat

próbowałem zastosować tą metodę u siebie na stronie głównej i niestety bez powodzenia

edytowałem plik components\com_content\views\frontpage\tmpl\defaul t_item.php jak powyżej i wkleiłem do templates/nazwa_wybranego_szablonu/com_content/frontpage/tmpl/
i bez zmian. Jakiś pomysł co zrobiłem źle?

jakby co strona to qbik.wikaro.pl

Robster
05-11-2010, 15:57
Przede wszystkim nie postępujesz według zasad nadpisywania szablonem. Na wiki wyraźnie jest napisane, jak stworzyć ścieżkę do katalogu z nadpisanym plikiem, ty natomiast robisz, to tak jakbyś nic o tym nie słyszał.
W Twoim wypadku powinno to być katalog_szablonu\html\com_content\frontpage\defaul _item.php. Inna kwestia, to już same zmiany wprowadzone w kodzie.

Qbik
05-11-2010, 16:10
ok rzeczywiście sorry za chwilę sprawdzę thx

ok działa

mam jeszcze dwa pyt

1. Czy jest sposób żeby dodawło "Więcej..." na końcu wstępu, we wnętrzu <p>??

2. czy spotkaliście się z jakimś dodatkiem który dodaje do "więcej" np pierwszy wyraz tematu lub cały temat?

larry_krk
06-11-2010, 04:14
1. nie wiem do czego zmierzasz, ale można to zrobić chyba tylko przez pomyłkę w edytorze WYSIWYG, albo wciskając <hr id="system-readmore" /> pomiędzy <p> ...........</p> przy wyłączonym edytorze. W zależności od tego co chcemy uzyskać - zostaje zabawa z CSS.
2. Raczej dodatki nie powinny być potrzebne. Nadpisywanie szablonem ---> <?php echo JText::_('Read more...'); ?> zamień, lub dodaj coś co wyświetla tytuł artykułu. Na localu zmieniłem na standardowe <?php echo ($this->escape($this->item->title)); ?> - działa.
-----------------
powinienem już dawno lulu

zwiastun
06-11-2010, 11:57
xxxxxxxxxxx

Qbik
07-11-2010, 23:08
ok zrobiłem tak
skorzystałem z template override
w pliku default_item.php

znalazłem tą część kodu

echo JText::sprintf('Read more...');

i zamieniłem na tą

echo JText::sprintf('Read more', $this->item->title);


i działa

Dzieki ;)

daumiann12345
05-01-2011, 21:08
Witam mam takie pytanie może pomoże mi ktoś abym napis więcej zmienić na "czytaj więcej" i znajdował się po prawej stronie?

tomaszek83
05-01-2011, 21:36
po 1. pliki językowe ->tam szukaj
po 2. Firefox+Firebug i podstawy znajomości HTML i CSS, plików szukaj w katalogu z twoją templatką...

a tak wogóle to zacznij może od wiki.joomla.pl

daumiann12345
05-01-2011, 21:46
a może wytłumaczysz mniej więcej gdzie i jaki plik mam edytować? :hmm:

tomaszek83
05-01-2011, 21:50
nie, było by za łatwo. Forum to nie miejsce gdzie dostaje się gotowe rozwiązania na tacy. Szukałeś wogóle?
Pliki językowe są w katalogu Language (szukasz np za pomocą TC wybranej frazy, w twoim przypadku "Więcej" i zamieniasz)
a templatki masz w katalogu templates. Więcej musisz sam znaleźć. Poczytaj na wiki.joomla.pl