PDA

Zobacz pełną wersję : Osobny user dla jednego artykułu



rosciak
14-06-2009, 20:08
Witam... przejrzałem extensions oczywiście ale jakoś nie mam pomysłu....

Potrzebuję zrobić takie coś. Seria artykułów (obojętnie kto je tworzy czy administrator czy inny user) i każdy z nich może być edytowany tylko przez jednego usera z listy użytkowników. Takie coś jakby wizytówka każdego z nich. Ale tylko on może ją zmieniać.

Czym się posłużyć bo naprawdę nie mam koncepcji, żeby userowi dodać prawa do edycji tylko jednego konkretnego artykułu. Ach - fajnie by było jakby nie właził mi na zaplecze tylko z frontendu to mógł edytować.

DevSoft
14-06-2009, 20:13
sprawdź komponent JUGA

rosciak
14-06-2009, 20:15
OK brykam to zrobić :)

Dzięki za podpowiedź która nadeszła z prędkością światła :P

EDIT : A coś może niekomercyjnego z tego tematu ? Gdybym potrzebował tego do komercyjnej strony - nie wahałbym się zakupić, ale to portalik społecznościowy i nie planowałem ponoszenia kosztów z tej okazji :)

big_krzysiek
15-06-2009, 12:30
przemysl nad zrobieniem tego "na piechote"...

nadaj zalogowanemu uzytkownikowi prawa autora, i zrob go autorem jednego artykulu...
po zalogowaniu, bedze on mogl edytowac tylko "swoj" artykul ....

rosciak
15-06-2009, 14:23
DOKŁADNIE!!

Joomla jednak nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać :) Twój post to było jak oświecenie. Faktycznie utworzyłem sobie już wcześniej 1 usera i nadałem mu uprawnienia "autor", jednak próbowałem wpisywać jego nazwę w pole Inny autor i po zalogowaniu go na frontendzie nie było ikonki edit.

Jednak teraz zauwazyłem że można też zmienić autora z listy rozwijalnej Autor. I to jest dokładnie to o co mi chodziło. Dzieki !!