PDA

Zobacz pełną wersję : Co jest grane z tymi naszymi plikami językowymi?



rzodkiewka
28-11-2005, 20:40
Czy ja zainstaluję polską versję, czy uzupełnię ang. Iso lub utf z joomla.pl to i tak mam kszaczki, a z kolei jak wpuszczę to Joomla_1.0.1_Polish_UTF-8 - już nawet nie wiem z jakiej strony to mam - to miarę działa - gorzej tylko z spolszenonym joomlaboard oraz z modułem dowcipy. Podejżewam, że jakbym wrócił do ang. versji to wszystko było by okej, ale chciałbym mieć też po polsku guziczki np. w sondzie itd.... a jednak nie - sam joomlaboard nie będzie spolszczona bez naszego głównego langa a dowcipy i tak mają krzaczki ... ech ... ech ... ech

Dylek
28-11-2005, 22:27
Szczerze? Nie wiem o czym Ty rozmawiasz :) Zamieszales na maksa...
Wypuszczane do pobieralni pliki sa testowane przed ich opublikowaniem, wiec... :)

rzodkiewka
28-11-2005, 22:41
No włąsnie ja zbytnio nie rozumię, że Nasz zespół daje takie langi, często pisząc, że jeszcze bardziej poprawione i ukatualnione a tu dalej krzaczki... Może troszkę poprawię swoją wypowiedź:

Czy ja zainstaluję polską versję, czy uzupełnię ang. Iso-em lub utf8-em z joomla.pl to i tak mam kszaczki, a z kolei jak wpuszczę to: Joomla_1.0.1_Polish_UTF-8 - już nawet nie wiem z jakiej strony to mam - to wmiarę działa - gorzej tylko z spolszenonym joomlaboard oraz z modułem dowcipy. Podejżewam, że jakbym wrócił do ang. versji to wszystko było by okej, ale chciałbym mieć też po polsku guziczki np. w sondzie itd.... a jednak nie, po sprawdzeniu - sam joomlaboard nie będzie spolszczony bez naszego głównego langa a dowcipy i tak mają krzaczki ... ech ... ech ... ech. Czy to wina serwera czy co? .... .

zwiastun
29-11-2005, 02:11
Całe zamieszanie, to sprawka utf-8

1. Pliki langów 1 wersji 1.03 + pliki xml + pliki sql (bazy danych) są zakodowane w iso-8859-2.

2. Nie można sobie dowolnie zmienić iso-8859-2 na utf-8, wymaga to:

a) przekonwertownia wszystkich plików
b) w plikach xml dodatkowo zmiany deklaracji kodowania
c) w pliku polish.php zmiany deklaracji kodowania (ok. lini 470)

3. Odpowiednich ustawień MySQLa na serwerze
Amen

rzodkiewka
29-11-2005, 10:21
Jak możesz Kochany Zwiastunie mi to troszke bardziej rozjaśnić:

że ta same langi - Joomla_1.0.1_Polish_UTF-8 - działają dobrze na mej stronie - prócz jak na razie 1 modułu dowcip dnia i w spolszczeniu joomlaboard 1.1.1 PL, a te najnowsze z joomla.pl już nie - to mnie tylko ciekawi

Joomla User
29-11-2005, 11:18
>> prócz jak na razie 1 modułu dowcip dnia

Jeśli to chodzi o te dowcipy zrobione przeze mnie to sprawa jest prosta - nie pobierają one treści z bazy danych, ale jest ona zapisana "na sztywno" w pliku modułu (w standardzie iso-2). Żeby więc wyświetlane były polskie robaczki przy ustawionych innych niż iso-2 systemach kodowania to trzeba przekonwertować plik modułu.

zwiastun
29-11-2005, 14:32
a te najnowsze z joomla.pl już nie - to mnie tylko ciekawi
A możesz sprecyzować, o jakie "najnowsze" chodzi?

Dylek
29-11-2005, 16:50
JoomlaBoard i WSZYSTKIE inne rzeczy wypuszczane przez JoomlaPL.com Team sa kodowane w ISO-8859-2.

rzodkiewka
30-11-2005, 20:17
paczka z joomla 1.03 to 1.04 PL, i starsze 2 z językami - działa tylko dobrze na mej stronie wcześniej wspomniana

zwiastun
01-12-2005, 10:02
No to chyba wszystko jest już jasne.
Krzaczki robią się, gdy na serwerze jest php5.
Rozwiązanie: przekodować wszystko na utf-8.
Ale to moze być problem (dane zapisane w iso-8859-2)

Jest i drugie.
Dokonanie odpowiednich zmian w skrypcie parsera xml -/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php
Rzecz jest bowiem w tym, że parser xmla w php5 (xml_parser_create) przyjmuje za domyślne kodowanie w utf-8, można mu podać jeszcze iso-8859-1 tudzież US ASCI. Nie można ISO-8859-2.


Jeśli ktoś się czuje na siłach... Czekamy...

marcini
02-12-2005, 17:18
Czy to znaczy ze z php5 to nie bedzie wspolpracowac? Mecze sie juz caly dzien z tymi krzaczkami i zadnych efektow. Probowalem juz na 2 serwerach (z php5).
Czy mam wobec tego zrezygnowac z Joomla (bo wlasnie szukam odpowiedniego CMS-a i wzialem sie za testowanie Joomla), czy moze jednak jest jakas nadzieja na polska lokalizacje z php5?

zwiastun
02-12-2005, 23:13
Gdy już znane jest źródło problemów to i pewno rozwiązanie sie znajdzie. Jedno już jest. Zapisać wszystko w utf-8 i problemów nie będzie (zapisać, to znaczy przekonwertować tę trochę........................................... ............................. no może jeszcze trochę plikow.
Drugie też jest. SKorzystać z serwera, gdzie nie ma aż tak dobrze i nie ma php5