PDA

Zobacz pełną wersję : JEvents 1.5 i blad po instalacji



majrek
15-06-2009, 11:55
Witam,
Po poprawnym (zakonczonym powodzeniem) zainstalowaniu JEvents 1.5 (na joomla 1.5) po wejsciu w zakladke Komponenty/JEvents MVC wyswietlaja mi sie tylko 2 komunikaty:

JEV_INVALID_PHP1
JEV_INVALID_PHP2

Dodam tylko że na innym serwerze ten komponent dziala mi bez zarzutu. Podejrzewam wiec ze to jakies ustawienia serwera lub prawa dostepu krzaczą. :( Macie moze pomysl jak to wyszukac?


pozdrawiam
mirek

maćku
15-06-2009, 13:26
Prawdopodobnie chodzi o wersję PHP. JEvents w wersji 1.5 wymaga PHP w wersji 5. Wersja numer 4 nie jest obsługiwana.

promyk5
06-10-2009, 00:46
Podłączę się pod temat, gdyż mi na Jomli Wersja 1.5.14 wywala przy instalacji tai oto komunikat:

Komponent Zainstaluj: DB function failed with error number 2006
MySQL server has gone away SQL=INSERT INTO jos_components VALUES( 0, 'JEvents MVC', 'option=com_jevents', 0, 0, 'option=com_jevents', 'JEvents MVC', 'com_jevents', 0, 'js/ThemeOffice/component.png', 0, '', 1 )
SQL = INSERT INTO jos_components VALUES( 0, 'JEvents MVC', 'option=com_jevents', 0, 0, 'option=com_jevents', 'JEvents MVC', 'com_jevents', 0, 'js/ThemeOffice/component.png', 0, '', 1 )
Error Loading ModulesMySQL server has gone away SQL=SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params FROM jos_modules AS m LEFT JOIN jos_modules_menu AS mm ON mm.moduleid = m.id WHERE m.published = 1 AND m.access <= 2 AND m.client_id = 1 ORDER BY position, orderingGeneralnie - ZONG:eek:
Będę wdzięczny za pomoc

Maidenman
20-11-2009, 11:32
W nowszych wersjach Joomli (przynajmniej w moim przypadku) pomaga wyłączenie obsługi FTP w konfiguracji systemu w PA.

nikszal
20-11-2009, 12:01
JEvents instaluje się poprawnie. Sprawdzałem kilka dni temu. Problemy mogą być związane z wersją php i MySql na serwerze. Z założenia, podczas instalacji Joomla nie włączam obsługi FTP.