PDA

Zobacz pełną wersję : jak zainstalować mambota do jogadgets?



Nosek
27-06-2006, 14:05
i nie tylko.

mam joomlę! od nie dawna i nie mam pojęcia jak zainstalować np. jogadgets.
mam saf mode on, więc wnioskuję, że muszę ręcznie instalować; ale jak?

w readme jest żeby zainstalować, ale jak? gdzie wgrać pliki? jakie zrobić nazwy folderów?
mógłby mi jakiś bardziej doświadczony użytkownik z łaski swojej wytłumaczyć jak dla debila (za przeproszeniem) krok po koku?
z góry dzięki:rolleyes:

Rybik
27-06-2006, 14:43
:o http://62.129.217.218/pomoc/
to tajny adres tajnego serwera tajnej pomocy gdzie na tajnej pierwszej stronie ktoś zostawił nieopatrznie opis ręcznego instalowanie komponentów, poszepnę tylko: boty można tak samo :cool:

pieniak
20-07-2006, 19:01
Nie wiem czy to wina wakacyjnego rozleniwienia, ale też nie mogę sobie poradzić z instalacją bota Jogadgets.

Może ktoś pomoże - krok po kroku

Rybik
20-07-2006, 22:01
krok 1 - regulamin

pieniak
20-07-2006, 22:30
krok 1 - regulamin przeczytałem i dalej nie wiem jak tego bota zainstalować ;)

web
24-07-2006, 14:04
Witam,

README.txt dołączony do instalki podaje jakie wykonywac kroki...choć je przeszedlem mam problem nie wyświetlają mi się miniaturki. Czy ktoś z Was przypuszcza gdzie może byc problem?
Byłbym wdzięczny za podpowiedź
-
pozr
web

Rybik
24-07-2006, 16:37
najlepiej zostawiajcie numery telefonow zeby inni mogli do was zadzwonic i zaoferowac pomoc, wziac namiary na wasz serwer, sprawdzic konfiguracje i zastanowic sie w czym problem...
nie ma danych = nie ma odpowiedzi
(nie ma rączek = nie ma ciastek :P )

sogo
25-07-2006, 00:24
z tymi miniaturkami też mam problem, podejrzewam, że winna jest instalacja joomla w podkatalogu, lecz nie mam jak sprawdzić. :(
pozdr.

fanti
25-07-2006, 09:08
Sogo nieprawda u mnie działa w katalogu

web
26-07-2006, 10:20
Witam,
Przedwczoraj pisalem o problemie z miniaturkami po zainstalowaniu dodatku.
Okazalo się, że problem rozwiazuje doinstalowanie na serwerze GD image library version 2.x
-
pozr
Web

sogo
26-07-2006, 14:48
u mnie GD jest a miniaturek brak, dlatego podejrzewam sprawę interpretacji ścieżki do katalogu z obrazkami bo po wielu doświadczeniach i eksperymentach doprowadziłem toto do działania. Ma tę teraz jednak tą wadę, że katalogi z obrazkami muszę po mojej przeróbce kodu umieszczać w _jgfw_\cls\phpthumb .
pozdr.

fayer77
27-07-2006, 00:19
Czy ktoś może dokładnie opisać jakie ustawienia serwera są wymagane do poprawnego działania Jogadgets? Problem leży w tym że mam wykupiony hosting w strefie.pl i nie wiem z czym się zwrócić do admina.
Po zainstalowaniu Jogadgets zgodnie z instrukcją i po wstawieniu kodu np. z obrazkiem lub galerią, niestety nic się nie wyświetla.
Zainstalowałem także lokalnie Krasnala, w tym przypadku z kolei prawie działa, jednak nie wyświetla mi miniaturek, zamiast tego miejsca na miniaturki wraz z komunikatem:
"phpThumb() v.1.6.2-200511240855
"" does not exist"

Będę wdzięczny za pomoc.

zwiastun
27-07-2006, 02:28
W sprawie nie pomogę, ale może naokoło tak.
Usunąłęm Ci z posta długaśny wpis z adresem do obrazka, który nam chciałes pokazać.
Zgadnij, dlaczego?
Czy to w ogóle możliwe, żeby tu odczytać obrazek zapisany na Twoim lokalnym komputerze z adresu zaczynającego się od C://?

Więc jeśli tak ustawiasz czy to w swoim krasnalu, czy na serwerze gadżeta, to i skutek masz podobny. Choć nie twierdzę, że to jest powód. Ale kto wie.
A ustawienia serwera powinny być dokładnie takie, jak dla Joomli. Ani więcej, ani mniej. Więc co jeszcze raz opisywac?

fayer77
27-07-2006, 20:49
Z tym obrazkiem coś nie wyszło, chodziło mi tylko o to, aby pokazać jak to się wyświetla - czyli brak miniatury, zamiast niej szary prostokąt i w nim wspomniany powyżej komunikat. A Krasnala zainstalowałem lokalnie do testów, aby sprawdzić właśnie jogadgets. I tak w środowisku testowym wyswietla mi się to co powyżej, a na serwerze, gdzie mam stronę, nie wyświetla się nic. Położenie obrazków jest takie same, przynajmniej jeśli chodzi w katalog /images.
O ustawienia pytałem, bo po przeczytanych postach, wydawało mi się, że sa potrzebne jakieś dodatkowe ustawienia.

sogo
28-07-2006, 09:09
witaj, problem ten jest zwiazany zapewne z interpretacją ścieżki do miniaturek przez serwer. Usunąłem go przerabiając plik jgfw.php , lecz wtedy po mojej przeróbce katalog z fotkami do np. galerii muszę wstawiać bezpośrednio do \_jgfw_\cls\phpthumb\fotkimoje by były miniaturki, zaś drugi identyczny katalog w katalogu głównym joomla,kod powinien mieć postać (np. dla galerii){jgxgal folder:=[fotkimoje] cols:=[4]}, wtedy działa na serwerze i krasnalu również. Może komuś mądrzejszemu od nas zechce się powalczyć z tym by było trochę normalniej. Załączam ten pliczek, usuń mu tylko rozszerzenie .txt .Daj znać. Korzystaj i ciesz się, jak powiada zwiastun :).
pozdr.
p.s. dotyczy jogadgets0.4a

SUKCES: udało mi się to, że działa z fotkami we wskazanym katalogu (np. images/fotkimoje), nie ma konieczności jak pisałem wczśniej dublowania katalogów, miniatury są kolorowe, pomogło mi forum http://forum.mambofacile.com/showthread.php?t=12545&page=3 , po francusku , ale jakoś zrozumiałem.

fayer77
31-07-2006, 21:08
Dzięki! Idąc za Twoją radą zainstalowałem jogadgets w wersji "0.4a". I tu od razu niespodzianka! Na razie wyprówałem na strefie.pl, ale po zainstalowaniu zadziałały wywowałania, które miałem zrobione na potrzeby poprzednich testów. Miniatur nie robiłem ani teraz ani wcześniej, bo nic o nich w instrukcji nie było. Ale okazuje się, że bez żadnych kombinacji działa z wykorzystaniem katalogu /images!
Na Krasnalu jeszcze nie próbowałem, jak przetestuję to jeszcze dopiszę.

ps1.Ciekaw jeszcze jestem po co w readme.txt, autorzy powołują się na potrzebę aktywacji jogadgets za pomocą edycji pliku jgconfig.php, cyt. "Imagetitle: It's deactivated by default. To turn on, just edit "jgconfig.php" in the "_jgfw_" folder. ""

ps2.Zastanawiam się, czy miało tu znaczenie przeinstalowanie całości pakietu? Raczej nie, ale ja wyrzuciłem wszystko i zainstalowałem ponownie.

mgap
15-10-2006, 18:05
Witam mam podobny problem na stronie
http://www.hubertus-wagrowiec.com/index.php?option=com_content&task=view&id=14&Itemid=29
Wdrazalem juz jogadgets na wielu serwisach i zawsze bylo bez problemu, tu obawiam sie ze problem lezy w providerze strefa.pl, i dostepem do pliow jednak zrobilem chmod 777 do pliku jogadgets.php i calgo katalogu z dodatkami jogadgets, nie wim co jeszcze moge zrobic, prosze o pomoc.

sogo
15-10-2006, 18:23
Witaj, może to Ci pomoże:
http://jogadgets.com/discussion/comments.php?DiscussionID=104&page=1#Item_0
konkretnie:

Problem solved! ;)

It was the document root issue!

wo all you have to do is to go to: /_jgfw_/cls_phpthumb/phpThumb.config.php

on line: 183. (and set true) ;)

$PHPTHUMB_CONFIG['allow_src_above_docroot'] = false; // if true, allow src to be anywhere in filesystem; if false (default) only allow src within

u mnie pomogło
pozdr.

mgap
15-10-2006, 18:44
Obawiam się że problem lezy po stronie strefa.pl bo tak jak pisalem instalowalem jgadgets na innym serwisach bez zadnych przerobek i zawsze bylo dobrze, mysle ze trzebaby sie skupic na tym ze po wejsciu do mambots i klikniecie w jogadgets pojawia sie komunikat access restricted.

Nosek
16-10-2006, 16:10
Ja też kiedyś miałem różne dziwne problemy, problem leżał w... .jpg. Może zmień format?:rolleyes:

mgap
17-10-2006, 14:27
Tak jak pisałem wczesniej moim zdaniem problem lezy w tym ze wchodzac do mambots i klikajac w jogadgets, mam komunikat jak w zalacznku, przyczyna z pewnoscia lezy po stronie serwera ale strefa.pl nie kwapi sie zeby to naprawic nikomu juz ich nie polece, tylko jak to roziwiazac na teraz.

lemek
02-01-2007, 14:22
dzieki podmieniłem tylko pliczek jgfw.php i wszystko smiga idealnie dzieki pozrowonka:)

balord
07-01-2007, 22:03
a ja mam inny problem nie mogę w ogóle zainstalować modułu, wyskakuje mi taki błąd:
Nie ma pliku instalacyjnego XML dla: "%s" "module".

skopiowałem folder _jgfw_ i instaluje moduł przez stronę wybierając plik jogadgets.zip ktos wie oco chodzi?

pieniak
07-01-2007, 22:14
to nie moduł to dodatek. Musisz instalować jako "dodatek"

i nie zapomnij opublikować

pozdrawiam

balord
07-01-2007, 22:37
hehehe ale ze mnie gosc :P dzieki za pomoc !

Grumens
17-01-2007, 19:31
SUKCES: udało mi się to, że działa z fotkami we wskazanym katalogu (np. images/fotkimoje), nie ma konieczności jak pisałem wczśniej dublowania katalogów, miniatury są kolorowe, pomogło mi forum http://forum.mambofacile.com/showthread.php?t=12545&page=3 , po francusku , ale jakoś zrozumiałem.

Sogo, mi dziala polowicznie. Mam taka sytuacje, ze jakis czas temu wszystko dzialalo dobrze i dopiero od jakiegos czasu przestalo. Ale bylo tak, ze miniaturki byly czarno-biale, dopiero po powiekszeniu pokazywaly sie w kolorze, i bylo bardzo ladnie. Gdy zamienilem Twoj plik miniaturki sa kolorowe, a na stronie mam naglowek we flashu i ten flash jest jakby na pierwszym planie, przykrywa gore powiekszonego zdjecia z galerii jogadgets.