PDA

Zobacz pełną wersję : Nieporządane rozmieszczenie modułów



PsichiX
16-06-2009, 14:46
Witam, mam problem który przedstawia poniższy obrazek:

http://img44.imageshack.us/img44/1928/screenl.png

Chodzi o to, że chciałbym przenieść moduł "oferty" wyżej (czerwona strzałka), a dla "nowości na stronie" zmniejszyć szerokość (niebieska linia). A więc czy jest taka możliwość aby to wykonać?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Bazyl
16-06-2009, 14:52
Jest.
Jeśli zapytasz jak, zastanów się, czy są tu telepaci i wróżki.

Jola
16-06-2009, 14:57
Wróżki są a o telepatach nie słyszałam!
Potrzeba czegoś więcej niż obrazek żeby ci pomóc. Podaj więcej informacji, link do strony, ...
Pozdrawiam

Bazyl
16-06-2009, 14:59
Nie, no...
Dwa posty o tym samym, jeden obok drugiego...
Idę o zakład, że mój zniknie.

Jak kilka wcześniej.

PsichiX
16-06-2009, 14:59
Właśnie jeden się tu zjawił. To inaczej: jak się dobrać do edycji ustawień pozycji modułów? i jak tworzyć nowe bądź edytować istniejące? bo standardowo mam kilka (około 8) ustawień pozycji i "nowości" mają user1, a "oferty" mają pozycję right. Jak jeszcze jakichś informacji potrzebujecie to dajcie znać :)

EDIT: www.puplidzbark.pl

Jola
16-06-2009, 15:03
@bazyl pomóż Telepacie, ja muszę zniknąć na jakiś czas :)

Bazyl
16-06-2009, 15:05
Chętnie, ale właśnie zaczynam się pakować..
Jadę w góóóóóóóóryyyyyyyyyyyy....

edit

Szukasz @zwiastuna, w jego stopce masz linki...

Duużooo czytania, ale tam masz wszystko.

Polecam www.wiki.joomla.pl (http://www.wiki.joomla.pl/).

PsichiX
16-06-2009, 15:41
dzięki Ci wielkie bazylu :)

Jola
16-06-2009, 16:34
Z tego co widać na obrazku pozycja user1 zajmuje obszar aż do końca strony (do prawego boku), dlatego right ląduje poniżej. Zmień ustawienia dla user1, ale nie gwarantuję natychmiastowej poprawy wyświetlania. Trudno wywróżyć jak ma się pozycja right do pozycji, w której wyświetlane są komponenty.

zwiastun
16-06-2009, 16:54
Standardowy szablon rhuk-milkyway. Nie chcesz modułów w pozycji user1 i user2, to po prostu nie używaj tych pozycji. Obie pozycje modułów są osadzone w tabeli nad tabelą zawierającą treść główną i prawą kolumnę z zaprogramowaną w szablonie logiką ukrywania prawej kolumny, gdy trzeba. Zmiana, która Ci się marzy, wymaga przeróbki szablonu. Możesz przenieść zagniździć tabelę z pozycjami modułów user1 i user2 w komórce obejmującej treść główną (component) ale to się też może wiązać z dostosowywaniem innych elementów lub arkusza stylów.