PDA

Zobacz pełną wersję : po aktualizacji do 1.5.11 nie formatuje HTML w kontakcie (informacje dodatkowe)



idek
16-06-2009, 14:48
Już na drugiej stronie się z tym spotkałem.. chodzi o to, ze często w informacjach dodatkowych w com_contact wpisywałem jakies info i odpowiednio go kodowałem jakieś strongi, divy itp.

ale teraz zamiast widzieć sformatowany tekst widzę kod.. czyli zamisst:
pogrubiony
widzę <strong>pogrubiony</strong>

czy to kolejne zabezpieczenie, czy może jakaś usterka, albo celowe wyłaczenie formatowania? ktoś coś wie na ten temat?

maćku
16-06-2009, 15:37
Wygląda to, na jakieś zabezpieczenie. Sprawdź linię 181 w pliku /administrator/components/com_contact/admin.contact.html.php

idek
16-06-2009, 18:21
dzięki za odpowiedź Maciek, ale obawiam się, ze to nie będzie to, bo ten plik nie był aktualizowany...

wlaśnie zagłebiam się w temat na joomla.org, jak wymysle rozwiązanie to dam znać, okazuje sie ze jest to kolejne zabezpieczenie faktycznie..

ROZWIĄZANIE:

trzeba za pomocą nadpisywania szablonów samemu sobie wpisać info i zapisać plik tutaj:


public_html/templates/[my-templ]l/html/com_contact/contact/default_address.phpa skąd ten plik wziąc? stąd:

components/com_contact/views/contact/tmpl/default_address.php

naszą treść wprowadzamy w 118 linijce zamiast

<?php echo $this->escape($this->contact->misc); ?>

maćku
16-06-2009, 18:47
Ja bym się jednak upierał przy /administrator/components/com_contact/admin.contact.html.php albo linii 257 w /administrator/components/com_contact/admin.contact.php

Akurat nie mam jak tego "błędu" sprawdzić, ponieważ po sprawdzeniu na dwóch instalacjach Joomla (jedna zaktualizowana do 1.5.11, druga była 11-stką od nowości), wygląda na to, że tego problemu u mnie nie widać - sprawdziłem na <strong> i <div>.

Jola
16-06-2009, 20:59
W J! 1.5.10 było: echo $this->contact->misc;
W 1.5.11 dodano już wszędzie escape i w efekcie takie kwiatki.
U mnie też wyświetla się ze znacznikami.
Pozdrawiam

zwiastun
16-06-2009, 21:18
To escape ma pono chronić przed niezbyt pożądanymi zastrzykami (wstrzyknięciami), ale ja się na tym zbytnio nie znam...

Jola
16-06-2009, 21:25
Ta funkcja escape to zakamuflowana htmlspecialchars :).

zwiastun
16-06-2009, 21:26
Mniej do pisania, a tyż szczwane! :)
I jeszcze, na marginesie, z pomocy do tego ekranu (to podkreślenie na czerwono, to dla wilka, żeby lepiej widział):
Dodatkowe informacje [Miscellaneous Information]: dowolne informacje, np. zakres zadań, którymi zajmuje się osoba kontaktowa lub dział instytucji, firmy. Uwaga: stosowanie znaczników HTML w tym polu jest niedozwolone.

Pavvel70
22-06-2009, 14:08
Jestem ciekaw efektu dociekań?
Czy udało się może komuś skutecznie wprowadzić znaczniki w tym polu?
Jeśli nie, to chyba będzie trzeba dodać sobie w to miejsce nowy/własny moduł.

zwiastun
22-06-2009, 14:12
Jakich dociekań?
Rozwiązanie masz podane. Jeśli wolisz ryzyko, zamiast bezpieczeństwa - nie ma problemu. Tylko potem nie płacz, że Cię shakowano!