PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe pliki joomfish potrzebne



rosciak
16-06-2009, 19:36
Witam. Joomla 1.50. Joomfish 2.03. Zainstalowałem ostatnio komponent Efemerides. Taka fajna mała i prosta rzecz do pokazywania tego, co się zdarzyło danego dnia w przeszłości. I teraz mam problem bo mam stronkę w kilku językach. Wszystkie zainstalowane komponenty współdziałają z Joomfishem poza tym jednym. No i mam angielski kwiatek na stronie - jak przestawię tłumaczenie strony na język polski. Postanowiłem się z tym uporać, zauwazyłem że te pliki Joomfish dodające możliwość tłumaczenia komponentów są króciutkie, jednak przerosły moje mozliwości :D

Ogólnie komponent działa tak. Dodajemy datę i opis do niej. Specjalny moduł sprawdza zawartość bazy i podaje co zdarzyło się w danym dniu.

Czyli do tłumaczenia w sumie jest tylko jedno - opis

Kombinowałem tak



<?xml version="1.0" ?>
<joomfish type="contentelement">
<name>Efemerides</name>
<author>EST</author>
<version>2.0</version>
<description>Efemerides description for JoomFish!</description>
<reference>
<table name="efemerides">
<field type="referenceid" name="id" translate="0">ID</field>
<field type="referenceid" name="historicdate" translate="0">ID</field>
<field type="htmltext" name="description" translate="1">Description</field>
</table>
</reference>
</joomfish>
niestety ale nie wszystko działa. Ogólnie mogę wejść i zacząć tłumaczenia, jednak o ile we wszystkich innych komponentach do których pobrałem pliki Joomfish widzę nazwy (np w Phoca gallery - tytuł obrazka i jego opis)

O tyle w tłumaczeniu Efemerides nie widzę nic tylko kolejne pozycje.

Dopiero jak na nie wejdę, widzę opis i mogę go (chyba) przetłumaczyć

Tak wygląda lista pozycji w Efemerides

11 1942-04-12 Doolittle Raid
12 1943-04-18 Admiral Isoroku Yamamoto was killed in an attack by U.S. fighter planes
(http://tralala.wc)
A tak to samo w joomfish


11
12


Komponent jest bardzo prosciutki. W bazie są tylko 3 pozycje pola

Pole Typ Metoda porównywania napisów Atrybuty Null Domyślnie Dodatkowo Działanie
id int(11) Nie auto_increment
historicdate date Nie 2008-01-04
description text utf8_unicode_ci Nie

Znajdzie się jakaś dobra dusza i pomoże utworzyć Joomfish files dla Efemerides?

rosciak
11-07-2009, 13:22
I co - nikt nie ma pojęcia na temat tworzenia plików dla Joomfish ?

zwiastun
11-07-2009, 13:27
Mamy, ale jesteś tu nie od dziś i wiesz, że nie zwykliśmy powtarzać rzeczy opisanych w poradnikach. A poradnik do Joomfish publikowałem i na www.joomla.pl, i na www.wiki.joomla.pl. Do jednego i drugiego Google podają odnośnik na 1 stronie wyników

dembolek
16-07-2009, 15:52
Witam, mam problem z instalacją joomfish
hosting: home.pl
joomla 1.5.12pl pobrana z plikowni joomla.pl
instalacja joomfish 1.8.2utf-8-pl konczy sie komunikatem
Fatal error: Class 'JLanguageHelper' not found in /administrator/components/com_joomfish/install.joomfish.php on line 45
haszowalem tę nazwe klasy ale wowczas jest jakis problem z foreach() .
Manu PL Joomfish znajduje sie w menu Komponenty lecz wybranie jakiejkolwiek opcji powoduje wystapienie bledu
Fatal error: Class 'JLanguageHelper' not found in /administrator/components/com_joomfish/admin.joomfish.php on line 53
instalacja joomfish 1.7PL w trybie legacy - pobranego z plikowni

Komponent Zainstaluj: Custom install routine failure
_JOOMFISH_HEADER There was a problem with your installation

The directory "/mambots/system/" is not writeable
Please:

Uninstall Joomfish
Modify the file permissions
Reinstall
Thanks.
instalacja joomfish2.0 beta PL - pobranej z plikowni
ERROR LOADING FEED DATA po wejsciu do komponentu joomfish . Niby PL wszystko jest po angielsku, pozatym komponenty-> control panel -> language menager po wybraniu jezyka i proby configuracji ... nie dziala cala strona konfiguracji gdzie wprowadza sie metadane dla wersji jezykowych itp itd.... otrzymuje:
500 - Nieznany błąd

czy jest jakas opcja na naprawienie ktorys z instalacji, ewentualnie ktora wersja joomli dziala bez zarzutu z komponentem joomfish ?? Interesuje mnie ktoras z aktualniejszych 1.5.x

rosciak
16-07-2009, 16:04
Joomfish już dawno przestał być betą. Aktualna wersja to Joom!Fish Version V2.0.3 (Flash). Działała z Joomlą 1.5.9 aktualizowaną do 10, 11 i najnowszej 12 też działa. Wszystko. I to ślicznie. Poza jednym problemem. Jeśli PL language dla Joomfish jest zainstalowane i aktywne, nie mogę edytować tłumaczeń artykułów. Ale wystarczy się zalogowac na zaplecze z językiem angielskim i wszystko już hula.

dembolek
16-07-2009, 16:15
niestety nie dziala mi config meta tagow... nie da rady.. nawet po zalogowaniu do angielskiej wersji jezykowej.. nic..
ma ktos jeszcze jakies pomysly ??