PDA

Zobacz pełną wersję : Migracja z Fireboard do Kuneny i inne pytania.



rosciak
16-06-2009, 21:15
Witam.

Mam pytanka takie.

Mam stronkę na której działa Fireboard 1.05 (inne istotne rzeczy to CB 1.2 i Joomfish 2.03 - Joomla jest 1.5.10 albo może nawet 11 nie pamiętam :) )

Szukałem po róznych googlach i innych ale pomyślałem że nie zawadzi zapytać i tutaj. Więc chciałbym się przesiąść na Kunene - chyba czas. I teraz pytanka.

Czy po prostu instaluję Kunenę i mam zaktualizowane forum ? Czy trzeba jeszcze jakieś inne sztuczki wykonać ?

Co z postami ustawieniami itd itp...

Jak wygląda kwestia konwersji skórek do fireboard - mam seksowną skórkę ja_sanidine i jest tak wypasiona że wolałbym przy niej zostać...

Ostatnie ale nie mniej ważne pytanie - czy Kunena pozwala użytkownikom zadeklarować - ile postów ma być pokazywanych na stronie ? Coś takiego jak jest w Agorze Oympusie.

seba.adm
16-06-2009, 21:29
...Czy po prostu instaluję Kunenę i mam zaktualizowane forum ? Czy trzeba jeszcze jakieś inne sztuczki wykonać ?

Wystarczy zainstalować, gdyż komponent Kunena, korzysta z tych samych tabel bazy danych.



... czy Kunena pozwala użytkownikom zadeklarować - ile postów ma być pokazywanych na stronie ? Coś takiego jak jest w Agorze Oympusie.

Tak. Wszystko ustawiasz, logując się na Zaplecze -> Komponenty -> Kunena Forum (Panel Kontrolny)-> "Kunena - Wszystkie Ustawienia"

zwiastun
16-06-2009, 21:33
Kunena jest kolejnym wcieleniem Fireboard -> aktualizacja jest wręcz wskazana, jak w przypadku każdego rozszerzenia, którego nowsze wydanie opublikowano

rosciak
17-06-2009, 12:25
Wszystko się powiodło jednak templatka ja_sanidine w Kunena rozjechała się kompletnie. Przystępuję do poprawek zatem... może jakies celne uwagi ?

trzepiz
17-06-2009, 12:40
może jakies celne uwagi ?

Pamiętaj! - zawsze przed wszelkimi zmianami rób kopię zapasową :)


taka celna uwaga,

rosciak
17-06-2009, 13:10
Ta... - to pamietam i zrobiłem.

Mam dodatkowe pytanie które zadawałem już wcześniej



PYTANIE ... czy Kunena pozwala użytkownikom zadeklarować - ile postów ma być pokazywanych na stronie ? Coś takiego jak jest w Agorze Oympusie.
ODPOWIEDŹ: Tak. Wszystko ustawiasz, logując się na Zaplecze -> Komponenty -> Kunena Forum (Panel Kontrolny)-> "Kunena - Wszystkie Ustawienia"


GDZIE KURDE !!!???

trzepiz
17-06-2009, 13:14
właśnie tutaj :

ODPOWIEDŹ: Tak. Wszystko ustawiasz, logując się na Zaplecze -> Komponenty -> Kunena Forum (Panel Kontrolny)-> "Kunena - Wszystkie Ustawienia"


Wątków na stronę - Określ, ile wątków ma być wyświetlanych na jednej stronie
Wiadomości na stronie - Ustal ilość wiadomości, które będą wyświetlane na jednej stronie

rosciak
17-06-2009, 13:21
właśnie tutaj :

ODPOWIEDŹ: Tak. Wszystko ustawiasz, logując się na Zaplecze -> Komponenty -> Kunena Forum (Panel Kontrolny)-> "Kunena - Wszystkie Ustawienia"


Wątków na stronę - Określ, ile wątków ma być wyświetlanych na jednej stronie
Wiadomości na stronie - Ustal ilość wiadomości, które będą wyświetlane na jednej stronie

Moim skromnym zdaniem ta opcja pozwala adminowi zadeklarować, ile ma być postów na stronie. Na pewno nie jest to tak jak w Agorze Olympusie, że użytkownik może w profilu sobie ustawić czy chce 5 czy 50 na stronie. A dokładnie o to pytałem.

EDIT
Po walkach z Kuneną jestem zdesperowany... Jak na razie wg moich wymagań jedynym plusem Kuneny w stosunku do Agory jest to że edytor Kuneny ma font size i font color automatycznie a w Agorze trzeba wklepać wielkość czcionki i kolor ręcznie. Agora za to daje 99 innych opcji których w Kunenie nie ma i pewnie nieprędko się pojawią. Coraz bardziej zastanawiam się nad postawieniem Agory i przeniesieniem forum na nią.

trzepiz
17-06-2009, 14:13
źle zinterpretowałem twoje pytanie. Niestety nie jestem ekspertem od Kunena Forum ... >

musisz uzbroić się w cierpliwość aż odpowie ktoś mądrzejszy ..