PDA

Zobacz pełną wersję : problem z edycja strony



muniek777
17-06-2009, 19:08
Witam serdeczni!
Zostałem poproszony przez znajomego o edycję jego strony, którą informatyk stworzył mu przy pomocy joomli. Niestety nie za bardzo się znam na tym "programie";/ na domiar złego skasowałem z serwera plik index.php i jestem na lodzie. Zrobiłem swój własny i wszystko jest ok z małym wyjątkiem, nigdzie nie mogę znaleźć tekstów które na stronie były umieszczone;/ gdybym miał tamten index to zapewne jakoś bym doszedł do tego gdzie te teksty są umieszczone a tak to trochę kicha. przejrzałem większą część plików na serwerze i nic nie udało mi się znaleźć;/ macie może jakiś pomysł?
będę wdzięczny za każdą nawet najmniejszą pomoc.

PS. oto link to spakowanej wersji tej strony. skopiowałem wszystko tak jak stało na serwerze.
link usuniety // idek

idek
17-06-2009, 19:11
muńku... teksty strony znajdują się w bazie danych, na dysku nie znajdziesz nawet kawałeczka treści, jaka była na stronie

muniek777
17-06-2009, 19:35
może weźmiecie mnie za kretyna ale i tak zapytam, gdzie znajdę ową bazę danych? gdzieś na servie tylko gdzie?;/

PeFik
17-06-2009, 19:51
Joomla! to CMS, a więc musisz mieć dane dostępowe do panelu administracyjnego, za pomocą którego edytujesz treść, czyli login/hasło
1) w pasku adresu PRZEGLĄDARKI wpisujesz:

www.nazwa-strony.pl/administrator (http://www.nazwa-strony.pl/administrator)

2) logujesz.

3) edytujesz artykuły.

p.s.
Rada na przyszłość jak coś bierzesz to bierz z instrukcją lub kup sobie książkę.

p.s.
Nie dawaj zrzutu strony na forum, bo ci ludzie (życzliwi) "wykradną" dane dostępowe do bazy danych.

p.s.
CYT "skasowałem z serwera plik index.php i jestem na lodzie. Zrobiłem swój własny" - łał .....

seba.adm
17-06-2009, 19:52
Na początek proponuję zapoznanie się z podstawami w zarządzaniu Joomla >>Zobacz Tutaj<< (http://wiki.joomla.pl/Nowicjusze) oraz lekturę pozostałych materiałów pomocniczych, do których linki znajdziesz w stopce @Zwiastuna.

muniek777
17-06-2009, 19:57
udało się:) dzięki wielkie:)