PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesienie użytkowników z 1.0 do 1.5



szopik
18-06-2009, 10:32
Witam, ma taki dziwny problem i nie wiem w którym miejscu zawaliłem :( Chcę przenięść samych tylko użytkowników z joomli 1.0 do 1.5. W nowej wersji wszystko jest już poinstalowane i pozostało mi tylko przenieść użytkowników.

Zatem wyeksportowałem tabelę _users za pomocą phpmyadmin a nastepnie zaimportowałem do nowej wersji. Niby wszystko powinno być ok bo widze w phpmyadmin się zaimportowali poprawnie.

Problem jest gdy się loguję do joomli jako administrator i tam przechodzę do zakładki użytkownicy i niestety tu się nie wyświetlają :/ tak samo podczas logowania na przeniesionego użytkownika wyskakuje błąd
E_NOLOGIN_ACCESS

W czym może tkwić problem ? O czym zapomniałem czy źle zrobiłem ?

alex51
18-06-2009, 12:34
(...)wyeksportowałem tabelę _users za pomocą phpmyadmin a nastepnie zaimportowałem do nowej wersji.(...)Problem jest gdy się loguję do joomli jako administrator i tam przechodzę do zakładki użytkownicy i niestety tu się nie wyświetlają(...)

Dane użytkowników są w kilku tabelach bazy danych, oprócz _users także w
_core_acl_aro, _core_acl_groups_aro_map. Mogą też być w innych, np. _comprofiler, jeśli używasz komponentu Community Builder.
Nie jestem pewien, czy sama tradycyjnie przeprowadzona operacja eksportowania i importowania zawartości wybranych tabel bazy danych wystarczy. Powinieneś raczej zapoznać się z procedurą migracji tych danych z systemu joomla 1.0... do 1.5...

zwiastun
18-06-2009, 14:21
Jak napisał alex + między tabelami w 1.0 a 1.5 istnieją drobne, acz istotne różnice.

szopik
18-06-2009, 14:59
Ok a czy ktoś wie jakie różnice lub ma doświadczenie w tych sprawach i może się podzielić wiedzą ?

zwiastun
18-06-2009, 15:03
Oczywiście, można napisać kolejny materiał porównawczy. Tylko po co? To tak trudno obejrzeć sobie strukturę tabel?