PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd po usunięciu "mainmenu"



dzumaclan
18-06-2009, 23:16
A Więc mój problem wygląda następująco po usunięciu menu "mainmenu"
pojawia się takie coś:

404 - Component not found
You may not be able to visit this page because of:

an out-of-date bookmark/favourite
a search engine that has an out-of-date listing for this site
a mistyped address
you have no access to this page
The requested resource was not found.
An error has occurred while processing your request. Please try one of the following pages:

Home Page (http://dcservices.nazwa.pl/siarajr2/index.php) If difficulties persist, please contact the System Administrator of this site.


do tej pory nigdy mi się takie coś nie zdarzało, próbowałem przywrócić menu z kosza ale nawet go tam nie ma, czekam na pomysły

SORRY GOŚCIU MIAŁ taki sam problem jak ja pod linkiem
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=29385
ale i tak mu nikt nie pomógł..to może w tym temacie ktoś udzieli odpowiedzi..
.

nikszal
19-06-2009, 10:23
Zapędziłeś się w kozi róg:
Nie usuwa się modułów nawigacyjnych. Można je wyłączyć.
W Joomla 1.5, o ile dobrze pamiętam, jest projektant menu.
Moduł menu też można utworzyć, więc gdzie tu istnieje problem?

freeJoomla
19-06-2009, 12:29
Natrafiłem na podobny problem, to może jednak ktoś będzie w stanie pomóc, nie wierze aby nikt nie znalazł rozwiązania tego problemu.
Tworzenie nowego menu nie rozwiązuje problemu.

zwiastun
19-06-2009, 12:31
A na czym polega "powaga problemu"? Zainstaluj Joomla! jeszcze raz i po kłopocie.

freeJoomla
19-06-2009, 12:36
No tak to na pewno jest jakiś sposób, już go nawet rozważałem ;) no ale to jest brzydki nawyk, przy każdym błędzie w systemie mam wyłączać komputer ? ;)

nikszal
19-06-2009, 13:43
No tak to na pewno jest jakiś sposób, już go nawet rozważałem ;) no ale to jest brzydki nawyk, przy każdym błędzie w systemie mam wyłączać komputer ? ;)
@freeJoomla, bajki opowiadasz. To nie jest błąd systemu, tylko Twoje nierozważne działanie. Utwórz nowy moduł Main Menu, stwórz w nim linki do strony i do jednego z nich przypisz pozycję startową.

Sposób 2:
Wyeksportuj bazę, zainstaluj ponownie Joomla i zaimportuj do nowej instalacji dotychczas używaną bazę. Kilkanaście minut pracy.

freeJoomla
19-06-2009, 13:46
co do systemu to miałem na myśli analogie do Windows'a, dzięki za odpowiedź, chyba jednak przeinstaluję Joomla

nikszal
19-06-2009, 13:55
Ja nie zaczynałbym od 0 (zera).

freeJoomla
24-06-2009, 22:05
Udało mi się rozwiązać problem, piszę może komuś się przyda. Jako początkowy użytkownik po wykasowaniu mainmenu tworzyłem nowe moduły menu ale strona dalej się nie wyświetlała. Dlaczego ? Banalne, ponieważ nie ustawiłem żadnej pozycji w menu jako Domyślna.

nikszal
25-06-2009, 22:06
Popatrz, co napisałem wcześniej. Czytać, a czytać ze zrozumieniem to tak jak "to samo" i "prawie to samo".

freeJoomla
25-06-2009, 22:26
Gdybym wiedział że przypisanie "pozycji startowej" to ustawienie jej jako domyślna... jak się zaczyna to nie wszystko jest od razu takie oczywiste (chodzi mi o działanie cms), ale będę kładł większy nacisk na uważniejsze czytanie postów i ewentualną dociekliwość ;)