PDA

Zobacz pełną wersję : blokada kopiowania



ttomekb
19-06-2009, 00:48
witam czy jest możliwość wprowadzenia w Joomla! blokady kopiowania tekstu?? tzn nie działa prawoklik ani ctrl+c??

czy może wystarczy tylko zrobić coś takiego??

Blokada prawego klawisza myszki

Zabezpiecza przed wybraniem "Pokaż źródło" z menu kontekstowego.

<body (http://www.kurshtml.boo.pl/html/body,html.html) oncontextmenu="return false">
...
</body (http://www.kurshtml.boo.pl/html/body,html.html)>


Blokada zaznaczania i kopiowania tekstu

<body (http://www.kurshtml.boo.pl/html/body,html.html) onselectstart="return false" onselect="return false" oncopy="return false">
...
</body (http://www.kurshtml.boo.pl/html/body,html.html)>

a jesli to wystarczy to gdzie to zastosować??

zwiastun
19-06-2009, 01:12
I co Ci to da? I czemu ma służyć? Zablokujesz, wystarczy zrobić podgląd źródła.

stasio
19-06-2009, 08:31
zrób artykuły w jpg

ttomekb
19-06-2009, 10:41
powiedzmy ze potrzebuje... wiem ze jak ktoś chce to może to szybko obejść, no al jednak potrzebuje... to jest taka możliwość czy nie??

stasio
19-06-2009, 11:57
powiem ci tak... nawet jak pójdziesz za moja rada i dasz w jpg to jak komuś zależy to tekst sobie przepisze a fotkę da printscreenem... musiał bys łapy poucinać czytelnikom, najlepiej gdzies na wysokości szyi....

ttomekb
19-06-2009, 14:14
sprawa polega na tym ze ja nie chce za wszelka cenę uniemożliwić kopiowania tylko żeby odciąć od tego grono ludzi którzy się nie znają na kompach i kopiowanie tekstu z pliku źródłowego albo wykonanie czynności o których pisze mój poprzednik nie jest tak jasne i oczywiste jak dla użytkowników tego forum... reasumując... wiem że nie ma skutecznej w 100% metody żeby to zablokować, niemniej jednak pytam czy w joomla! można ustawić "coś" żeby ten prawoklik i ctrl+c nie działało...

zwiastun
19-06-2009, 14:19
Jak by był prosty i sensowny sposób, to już dawno by Ci ktoś odpowiedział.

Proste rozwiązanie - nie publikuj w Sieci, bo publikujesz po to także, żeby inni mogli skopiować i wykorzystać w swoich różnych pracach, niekoniecznie do celów złodziejskich.

ttomekb
19-06-2009, 14:44
heh... niekoniecznie... wśród miliona użytkowników znajdzie się choćby jeden nieuczciwy... i dajmy na to ze ktoś opublikuje sobie swoja prace z zastrzeżeniem praw ale nie każdy się do tego zastosuje... i tak oto człowiek mający dobrą wole zostaje okradziony...

p.s. czy off jak kto woli...
pisze tu na tym forum w kolejnym temacie i za każdym razem mam wrażenie że nie dostaje tu pomocy tylko wywołuję nagonkę i każdy próbuje jak najbardziej pocisnąć... mam nadzieję że się mylę...

zwiastun
19-06-2009, 14:54
I temu jednemu wśród miliona utrudnisz życie że aż strach. Nie przesadzasz przypadkiem?
Nie analizuję o co kto pyta, ale najczęściej - jakie pytanie, taka odpowiedź. Ludzie Ci jedno, a Ty swoje.

ttomekb
19-06-2009, 17:50
a raczej ja jedno a ludzie swoje..
pytam jak to zrobić a oni mówią ze nie ma sensu...
jak pytam ile kosztują truskawki, sprzedawca nie pyta co będę z nimi robić...

adminweb
19-06-2009, 18:00
witam czy jest możliwość wprowadzenia w Joomla! blokady kopiowania tekstu?

jak pytam ile kosztują truskawki, sprzedawca nie pyta co będę z nimi robić...

wyobraż sobie ze Ty dasz kod a ja i tak skopiuje wszystko ,poczytaj na necie o tym "IDEALNYM ROZWIĄZANIU DLA STRON" i nieważne czy to Joomla SMF czy html -wezme wszystko co mi sie podoba
:D

stasio
19-06-2009, 18:27
a może nie kazdy wiec co zrobic z truskawkami i dlatego sprzedawca pyta...
kiedys kumpel przyszedł do kumpla i widzi ze ten przy oknie stojąc wycha coś do pupy.... "co robisz?" zapytał zdumiony kolega... "a nie byłem u dentysty -odpowiada- wyrwał mi ząb i mówił żebym jakiś czas jadł druga stroną"
wiec jest sens aby się dowiadywać i podpowiadać o sesnie jedzenia drugą stroną czy wyslilania się blokowaniem klawisza myski co tylko wkeczupia człowieka....

PS. dla administracji powstrzymywąłem się i sa słowa raczej "niezdumiewajace"

adminweb
19-06-2009, 18:31
wiec jest sens aby się dowiadywać i podpowiadać o sesnie jedzenia drugą stroną czy wyslilania się blokowaniem klawisza myski co tylko wkeczupia człowieka....

PS. dla administracji powstrzymywąłem się i sa słowa raczej "niezdumiewajace"

HA HA HA dokładnie ha ha ha dobrze ujęte,bez komenta dalej:D

ttomekb
19-06-2009, 18:59
a może nie kazdy wiec co zrobic z truskawkami i dlatego sprzedawca pyta...
kiedys kumpel przyszedł do kumpla i widzi ze ten przy oknie stojąc wycha coś do pupy.... "co robisz?" zapytał zdumiony kolega... "a nie byłem u dentysty -odpowiada- wyrwał mi ząb i mówił żebym jakiś czas jadł druga stroną"
wiec jest sens aby się dowiadywać i podpowiadać o sesnie jedzenia drugą stroną czy wyslilania się blokowaniem klawisza myski co tylko wkeczupia człowieka....

PS. dla administracji powstrzymywąłem się i sa słowa raczej "niezdumiewajace"

heh no przyznam ze dobre... ;)

spytam ostatni raz... czy jest możliwość zablokowania prowokliku i ctrl+c...
nie pytajcie po co, dla kogo i dlaczego odpowiedzcie tylko na pytanie...

adminweb
19-06-2009, 19:05
jasne ze można poszukaj kodu hm... na stronach z jawa script

albo tu :D
http://extensions.joomla.org/extensions/access-&-security/content-restriction/5699/details

ttomekb
19-06-2009, 19:13
no i nie można było tak na samym początku? dzięki... szkoda ze nie działa tu blokada ctrl+c...

adminweb
19-06-2009, 19:20
h aha tu blokada..eeee no to teraz dałeś "Dowcip miesiąca-tfu półrocza" ha ha

Rybik
20-06-2009, 10:03
a) server-side

brak rozwiązań, bo wszystko i tak trzeba do przeglądarki wysłać a wymuszanie generowania pdfów zamiast html to paranoja

b) client-side (javascript)

- są skrypty blokujące prawy klik
- są skrypty wywalające wskaźnik myszy, po zaznaczeniu tekstu mysza jest gdzie indziej i nic nie skopiujesz

c) paranoia combo :)
- serwer szyfruje stronę, przeglądarka pobiera aplet dekodujący = kaszka w źródle strony, jak dodasz blokadę clipboardu to może nawet będziesz miał to o co chodziło tyle, że ... są dodatki do przeglądarek blokujące skrypty selektywnie i wracamy do punktu wyjścia w okolicę okrężnicy

dodatkowo możesz zapomniec że taką stronę coś zaindeksuje czy wyszuka w necie

Osobiście rozumiem pytanie i dziwi mnie że nikt od razu nie napisał konkretów. Przecież zapinki do rowerów też można przeciąć obcęgami za 15 zł. Ponad połowa kamer na domkach jednorodzinnych to atrapy. Zamek Gerda rozwierca się tak samo jak inne.

Racja: jak się ktoś uprze to i tak skopiuje.
Racja: publikujesz = udostępniasz.
Racja: lepiej żeby rower ukradli komu innemu.

Sam czasem coś kopiuję i jak otworzę 4 strony na dany temat i zobaczę, że któraś blokuje CTRL+C to z wygody i lenistwa wolę skopiować z tych co nie blokują. Skoro trzeba być przysłowiowym kretynem, żeby nie umieć podejrzeć źródła, to czemu by się przed kretynami nie zabezpieczać :D

Na deser
1. http://www.download.net.pl/1484/PageLock-Website-Copy-Protection/

2. Kod


<script language=JavaScript>
<!--
//Get browser name
var nav=navigator.appName;
//Determine whether browser is Internet Explorer or Netscape
var ie=(nav.indexOf("Microsoft")!=-1);
var ns=(nav.indexOf("Netscape")!=-1);

//Disables right click in IE
function nrcIE(){
return false;
}

//Disables right click in NS versions 4 and up
function nrcNS(e){
//Check if mouse button pressed is the right one
if(e.which==2 || e.which==3){
return false;
}
}

//If browser is IE, set the right click event to don't show the context menu when clicking
if(ie){
document.oncontextmenu=nrcIE;
}

//If browser is NS4, capture the right click event and set it to don't show the context menu when clicking
if(ns){
if(document.layers){
document.captureEvents(Event.MOUSEDOWN);
document.onmousedown=nrcNS;
}

//If browser is NS6 capture the right click event and set it to don't show the context menu when clicking
if(document.getElementById){
document.onmouseup=nrcNS;
}
}

//Disable drag & drop
document.ondragstart=new Function("return false;");

//Disable text selecting and copy-paste functions
document.onselectstart=new Function("return false;");

//Disables showing URL of links in status bar, it works by showing a custom message in the statusbar when the mouse is moving, you can customize the message to your own
document.onmousemove=new Function("window.status='Welcome to my homepage';");

//Disable offline use by detecting whether the URL of the webpage is not an HTTP protocol
if(window.self.location.href.indexOf("http://")==-1) window.location="";

//Disable printing of page
if(document.all) window.onbeforeprint=new Function("window.location='';");

//Keep page out of frames
if(top.location!=self.location) top.location=self.location;

//This function clears the clipboard data (text or pictures)
function ccb(){
if(clipboardData){
clipboardData.clearData();
}
}

//This code triggers the interval for deleting clipboard contents and also it will set to don't show error messages in case of bugs with browser, so the it don't shows any alert of error
window.onerror=new Function("return true;");
setInterval("ccb();", 1000);
// -->
***********

adminweb
20-06-2009, 11:59
Nie no @Rybik pojechałeś po linii -brawo-wiesz chłopakowi odradzałem ,bo nic nie ma tak beeee na necie jak ten blok,ja tam sobie radze ,jak mi coś potrzebne -jakaś instriukcja która jest tylko dostępna do skopiowania po zalogowaniu <- to jest kombinacja he he ,a mi sie nie chce logować to biore na bezczelnego na znany mi sposób i Szef serwisu nie ma dodatkowego usera na staty he he:D

Pozdrawiam