PDA

Zobacz pełną wersję : Edycja Phoca gallery



thordur
19-06-2009, 01:58
Chciałbym usunąć z galerii pole w którym wybiera się ilość wyświetlanych zdjęć na stronie. niestety nie wiem gdzie tego szukać. Proszę o pomoc

thordur
19-06-2009, 09:59
Próbowałem usunąć paginację w preferencjach panelu sterowania komponentu ale zawsze pozostaje bez zmian, to samo w parametrach menu galerii. zawsze musi byc jakas liczba a chodzi mi o to by paginacji w ogóle nie było przy przeglądaniu galerii na stronie.

bart_bln
22-06-2009, 23:41
trzeba edytować pliki źródłowe.
Nie pamiętam w którym momencie to dokładnie było, ale popatrzę i w razie czego wrzucę tu, które linijki trzeba usunąć.

Pozdrawiam

rosciak
23-06-2009, 02:30
Tak tylko dodam, że jeśli mamy z menu wywoływany widok jednej kategorii i domyślną ilość paginacji większą niż ilość zdjęć w tej kategorii, to paginacji nie ma...

bart_bln
23-06-2009, 02:35
hmm, coś za coś.
To może ktoś bardziej doświadczony się wypowie w tym temacie.
Sam jestem ciekaw rozwiązania :)

rosciak
23-06-2009, 02:58
A tam... domyślna ilość paginacji na zapleczu - 24. Tu jest widok tylko jednej kategorii wywoływanej z menu.

http://karolturski.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=1&Itemid=62 (http://karolturski.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=1&Itemid=62)

paginacji brak. Nic nie było modyfikowane...

thordur
24-06-2009, 01:49
Sorki ze jeszcze drąże temat ale na zapleczu mam 2 miejsca w którym są ustawienia paginacji, w menu galerii gdzie są poszczególne kategorie oraz w panelu phoca w preferencjach i pogubiłem sie juz gdzie co wpisywać.

thordur
24-06-2009, 19:03
W moim menu mam 3 pozycje, każda otwiera osobną kategorie. w pierewszej nie mam zdjęć narazie, w drugiej i trzeciej mam po 4 zdjęcia, więc ustawiłem paginację na dużo więcej i nadal się wyświetla. coś źle robię?

bart_bln
27-06-2009, 07:33
thordur
Jeśli ustawisz w preferencjach phoca będą to ustawienia domyślne, wtedy też w poszczególnych kategoriach możesz zostawić jako 'ustawienia globalne'. Jeśli chcesz inne ustawienia niż globalne, zmieniasz to w ustawieniach dla każdej kategorii. :)

Z tym, że w ustawieniach komponentu phoca nie ma chyba nic o paginacji. Przynajmniej nigdzie ich nie dojrzałem. W ustawieniach menu owszem.