PDA

Zobacz pełną wersję : Plik jest niezapisywalny



Grisza
19-06-2009, 10:02
Mam następujący problem.

Parametry Plik parmetrów /templates/js_jamba/params.ini jest niezapisywalny! Jak zmienić by plik był zapisywalny ?
Chodzi o edycję szablonu

rajfur
19-06-2009, 10:19
poczytaj o chmod, pomogą google, szukajka forumowa. Wstydź się, że biorąc się za coś nie czytasz nawet instrukcji obsługi. To tak jak z samochodem, wsiadasz do pojazdu na drodze publicznej, odpalasz a nie jedziesz. Co robisz? Proste, wołasz policję i pytasz jak tym się jeździ. :)

Grisza
19-06-2009, 11:01
Ale to nie chodzi o to. Zmieniłem wszędzie chmody w całej ścieżce na 777 i dalej błąd wyskkuje.

Grisza
19-06-2009, 11:03
Oto rozmowa z ludzmi z serwera nazwa.pl

Łączenie...
Zostałeś połączony z Biurem Obsługi Klienta NetArt.
NetArt: Prosimy o zadanie pytania.
proba2009: Witam jestem właścocoe;e, serwera proba2009
NetArt: Witam, Łukasz Sarnecki, w czym mogę pomóc ?
proba2009: Mam następujący problem gdy zmieniam uprawnienia dla plików za pomocą Total Comandera
proba2009: to mi serwer nieaktualizuje tego
proba2009: Mam sklep Jarzębiny i chciałbym wyedytować templatkę
proba2009: Wyczytałem na forach jest to wina nieaktualizowania tego przez serwer
proba2009: czy mógłbym prosić o zaktualizowanie moich zmian ?
proba2009: Chce tylko dla 2-3 plików nadać uprawnienia 777 i to na krótki czas
NetArt: Taka sytuacja może być spowodowana tym, że katalog w którym znajduje się plik posiada również zbyt małe prawa dostępu. Proszę sprawdzić atrybuty zarówno katalogu jak i pliku.
proba2009: no katalogowi też narzuciłem iprawnienia 777
proba2009: jak wysoko muszę narzucać uprawnienia by katalog wychwycił 777
proba2009: aż do samej góry wszystkim katalogom ?
proba2009: Bo narzuciłem 2 w zwyż i dalej nic
NetArt: Zgadza się. Ustawienia uprawnień dostępu do plików i katalogów działają "hierarchicznie". Więc powinien Pan ustawić odpowiednie prawa dla każdego katalogu w ścieżce pliku.
proba2009: czyli wszystkie do samej góry
proba2009: od korzenia do dziecka tak ?
NetArt: Każdy katalog w ścieżce pliku powinien mieć odpowiednie prawa dostępu.
proba2009: tak ale dalej nic
proba2009: Mam tak
proba2009: najpierw nadałem Template 777
proba2009: potem nadałem js_jamba 777
proba2009: Potem params ini 777
proba2009: i dalej mam taki zapis
proba2009: Plik parmetrów /templates/js_jamba/params.ini jest niezapisywalny!
NetArt: Rozumiem, że katalog /templates znajduje się w katalogu głównym serwera ?
proba2009: tak
proba2009: inaczej by była dalsza ścieżka w komunikacie błędu prawda ?
NetArt: Rozumiem, że dla katalogów /templates/js_jamba ustawione są prawa 777, a dla pliku params.ini inne prawa niż 777 ? Proszę sprecyzować jakie dokładnie.
proba2009: nie wszędzie już ustawiłem 777
proba2009: nawet dla params ini też
NetArt: Proszę sprecyzować gdzie dokładnie otrzymuje Pan komunikat błędu. Jeśli jest on widoczny na stronie to proszę podać adres.
proba2009: w panelu administracyjnym jarzębiny
proba2009: Pakietu wirtuemart przystosowanego do Polskich warunków
proba2009: i gdy chcę wyedytować templatkę wyskakuje mi taki błąd
proba2009: mimo że na początku wszystkie są zaznaczone jako zapisywalne
proba2009: to gdy szablon chcę zmienić wyskakuje mi jako niezapisywalny
proba2009: radzą na forach by zgłosić do Was z prośbą o odświeżenie serwera.
NetArt: W takiej sytuacji proszę o wykonanie zrzutu ekranu na którym będzie widoczny komunikat błędu i przesłanie go ze szczegółowym opisem do naszego administratora na adres admin@nazwa.pl . Sytuacja zostanie zweryfikowana. Jeśli na serwerze ftp dla każdego katalogu i pliku ustawił Pan prawa dostępu na poziomie 777, a aplikacja z której Pan korzysta nadal twierdzi, że jest inaczej. To prawdopodobnie błąd może występować w aplikacji.
proba2009: ale wtedy mnie zdawkowo potraktujecie
proba2009: wolał bym podać hasło do serwera i do aplikacji.
proba2009: W tej aplikacji napewno nie ma błędu takiego
proba2009: jest wykorzystywana przez welu użytkowników
NetArt: Niestety z naszej strony nie możemy zalogować się do Pana aplikacji. Proszę wykonać zrzuty ekranów, które obrazują operacje jakie Pan wykonuje podczas wystąpienia błędu. Problem zostanie zweryfikowany.
proba2009: o może bym wysłał bezpośrednio do Pana ten zrzut ?

rajfur
19-06-2009, 11:15
czy ten plik params.ini fizycznie istnieje w katalogu?. Spotkałem się z templatkami bez tego pliku i też taki komunikat się pojawiał a templatka funkcjonowała normalnie. Czy rzeczywiście nie możesz z tego powodu edytować plik templatki index.php ?

Grisza
19-06-2009, 11:28
Ten plik fizycznie istnieje, gdyż nadałem mu jak też całej ścieżce dostępu chmoda 777

rajfur
19-06-2009, 11:36
Czy ta sytacja wpływa na możliwość edycji pliku index.php templatki? Czy próbowałeś np. nadpisać ten plik ?
p.s. próbowałeś edytować, nie doczytałem. Jakie masz prawa własciciela do tego pliku?

zwiastun
19-06-2009, 12:12
Powtarzam pytanie z innego miejsca: co jest niezrozumiałe lub niejasne w materiałach o prawach dostępu pomieszczonych na www.pomoc.jomla.pl oraz www.wiki.joomla.pl?

Grisza
19-06-2009, 12:46
To że zmieniłem całą ścieżkę dostępu do templatki i dalej po próbie zapisania zmian wracają mi atrybuty stare, bez możliwości zapisu. Jak zmieniam w FileZilli to plik wyskakuje mi z minusem i potem jest -rwitd itd

zwiastun
19-06-2009, 12:49
Pytałem, co jest niejasne i niezrozumiale w materiałach o prawach dostępu. Nie podajesz mimo kilometra tekstu najdrobniejszej nowej informacji, na podstawie której można by się próbować czegoś doszukiwać.
Problemy z prawami dostępu opisane są wystarczająco jasno, rozwiązania również.

Jola
19-06-2009, 12:54
Witam,
ów nieszczęsny komunikat jest wynikiem działania funkcji: is_writable().
Wyniki działania tej funkcji są buforowane! (http://www.w3schools.com/PHP/func_filesystem_is_writable.asp)
Może ta informacja będzie przydatna.
Pozdrawiam.

zwiastun
19-06-2009, 13:12
To nie jest tylko kwestia komunikatu - to jest kwestia rzeczywistej niemożności zapisywania do pliku. O możliwości zapisywania decydują "dwa czynniki", o których naprawdę napisane jest bardzo jasno:
- jakie są uprawnienia do zapisu, odczytu, wykonywania
- kto ma te uprawnienia - własność: istotną rolę odgrywa tu kwestia tożsamości użytkownika konta www i konta ftp.
Wyłożone kawa na ławę w materiale: http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/438/51/
Wskazywane dziesiątki razy na forum.
Nie powiem, co się chce, kiedy po raz kolejny przychodzi tłumaczyć to samo!

Jola
19-06-2009, 13:15
Pocieszające jest to, że ciągle nowym osobom.
Tak podobno mają nauczyciele. :);)

Grisza
19-06-2009, 14:05
To nie jest tylko kwestia komunikatu - to jest kwestia rzeczywistej niemożności zapisywania do pliku. O możliwości zapisywania decydują "dwa czynniki", o których naprawdę napisane jest bardzo jasno:
- jakie są uprawnienia do zapisu, odczytu, wykonywania
- kto ma te uprawnienia - własność: istotną rolę odgrywa tu kwestia tożsamości użytkownika konta www i konta ftp.
Wyłożone kawa na ławę w materiale: http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/438/51/
Wskazywane dziesiątki razy na forum.
Nie powiem, co się chce, kiedy po raz kolejny przychodzi tłumaczyć to samo!

Tak ale u mnie jest inny typ błędu.
Zmieniam wszędzie na chmod 777 i jest na 777. Jeśli jednak próbuję zapisać to wtedy mi przemienia na 555 i nie chce edytować. Samoistnie. Jak włączyć w Joomla obsługę FTP bo chyba to by rozwiązało problem jak czytam artykół co Zwiastun podał Z tym 555 jest tak, że znów zmieniam na 777 i spowrotem przy próbie zapisu zmienia mi na 555.

Grisza
19-06-2009, 14:08
Pytałem, co jest niejasne i niezrozumiale w materiałach o prawach dostępu. Nie podajesz mimo kilometra tekstu najdrobniejszej nowej informacji, na podstawie której można by się próbować czegoś doszukiwać.
Problemy z prawami dostępu opisane są wystarczająco jasno, rozwiązania również.
Właśnie napisałem powyżej. Zmieniam na 777 i po próbie zapisu przemienia mi na 555. Chyba najlepszym rozwiązaniem by było w Joomli 1.5 włączyć obsługę FTP.

zwiastun
19-06-2009, 14:12
Kląć nie będę, nie wypada:
Zresetowałeś prawa własności?
Poprosiłeś o zresetowanie praw własności administratora hostingu, jeśli nie masz takich możliwości w panelu obsługi?

Grisza
19-06-2009, 15:12
Kląć nie będę, nie wypada:
Zresetowałeś prawa własności?
Poprosiłeś o zresetowanie praw własności administratora hostingu, jeśli nie masz takich możliwości w panelu obsługi?

Dzięks :) Zaraz ich poproszę :) Nie klij :)

Grisza
19-06-2009, 16:29
Kląć nie będę, nie wypada:
Zresetowałeś prawa własności?
Poprosiłeś o zresetowanie praw własności administratora hostingu, jeśli nie masz takich możliwości w panelu obsługi?

Heh jednak nie takie proste to.. Oni już się z tą dyspozycją mocują prawie 2 godziny.

adminweb
19-06-2009, 18:27
Heh jednak nie takie proste to.. Oni już się z tą dyspozycją mocują prawie 2 godziny.
Jeshuuuuuuuu niech ci dadża plik php.ini na serwer z odpowiednimi hm nazwe to wpisami
nie powiesz mi ,że tego nie mogą zrobić-nie żartuj sobie
rozumiem ze jesteś w netart? -Więc odpowiem-"MOGĄ"

Grisza
19-06-2009, 19:35
Kląć nie będę, nie wypada:
Zresetowałeś prawa własności?
Poprosiłeś o zresetowanie praw własności administratora hostingu, jeśli nie masz takich możliwości w panelu obsługi?

Zobaczcie co mi odpisali po n4 godzinach od prośby:

Proszę sprecyzować co dokładnie ma Pan na myśli pisząc "Potrzebny jest reset praw własności". Proszę również aby w mailu opisał Pan dokładnie jakie czynności za pomocą jakich programów Pan wykonuje chcą zmienić uprawnienia dla folderów. Proszę podać dla jakich konkretnie folderów na jakim serwerze Pan to wykonuje, oraz w załączniku maila proszę dołączyć zrzut z ekranu z komunikatem błędu jaki Pan otrzymuje. Informacje te są niezbędne do zdiagnozowania problemu. Proszę również zaznaczyć w mailu iż prosi Pan o zmianę tych ustawień przez nas, jeżeli jest taka możliwość. Po otrzymaniu maila zostanie on przekazany do odpowiedniego działu, który postara się to dokładnie sprawdzić i ewentualnie zmienić ustawienia dla katalogów które Pan poda.

Pozdrawiam,

Grisza
19-06-2009, 19:37
Jeshuuuuuuuu niech ci dadża plik php.ini na serwer z odpowiednimi hm nazwe to wpisami
nie powiesz mi ,że tego nie mogą zrobić-nie żartuj sobie
rozumiem ze jesteś w netart? -Więc odpowiem-"MOGĄ"
Błagam pomóżcie mi co mam zrobić z tym NetArtem, bo po 4 godzinach pisania non stop do nich zwątpiłem. Musze jak najszybciej zacząc edytować tą templatkę, bo mnie z roboty wywalą.

adminweb
19-06-2009, 22:50
Odpowiem Ci tak
Swojego czasu mój kuzyn miał tam konto i problem podobny do tego
jak nie odblokują sami to marne szanse na cokolwiek-lecz walcz z uporem i czekaj
a tymczasem zainstaluj joomla gdzieś na poligonie wgraj template i ją rób,bo gdybyś nawet sam zmodyfikował plik php.ini to i tak nie da sie go do nich wgrać-chociaż spróbuj,być moze przez plik hracess,ale jak mówie to są wewnętrzne zabezpieczenia na ich serwerze,a z pracy cie nie wywalą jak piszesz,bo zawsze mozesz im pokazać co trawie piszczy :).Pytałem sie swojego admina(w realu)co do tej sprawy ,jak to sie ma i właśnie powiedział mi,że tak to wygląda.po naszemu to po prostu olewają ,bo to ichj wewnętrzne zarządzenia i kij...
Żałuje ,że nie moge Ci pomóc,bo po prostu nie wiem jak oprócz mojej powyższej porady

Życzę cierpliwości

rajfur
19-06-2009, 23:02
Jeśli możesz ten plik usunąć to usuń a na serwerze lokalnym sobie wszystko zrób i potem przez ftp wrzuć. Wpierw musisz tylko obadać na jakimś spreparowanym pliku czy masz możliwość takiego działania.

adminweb
19-06-2009, 23:05
i odpisz czy dało rade usunąć-ale wątpie lecz jeśli to czy serwer nie padnie

adminweb
19-06-2009, 23:13
Pozwolę sobie jeszcze za offtopować
przeczytałem twoją rozmowe z Netart i piszą oni tak tu cytat:

NetArt: natomiast nasze serwery działają bezproblemowa z joomle
Słuchaj to totalna bzdura jeśli idzie o tą wersję Joomla -Sugeruje wziąc telefon do ręki i bezpośrednio wziąc sie za tą sprawę,bo po tym co wyczytałem to to zakrawa na kpiny po takim czasie heh przecież konfiguracja zajełaby im dosłownie 10 minut z porządnym łykiem kawy

zwiastun
19-06-2009, 23:14
Podaj mi na PW dane do konta administratora i dane do FTP - zobaczę, co jest

adminweb
19-06-2009, 23:19
http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=6739

poczytaj stare ale jare i Ty pewnie tez z automata pojechałeś Przyupomniało mi sie coś...
a i ustawiłeś Ty chmody po instalacjiw w PA aby po wysłaniu plków na serwer dawały odpowiednie prawa? pliki 666 a foldery 777,a (po zakonczeniu pracy odptaszasz i samo ustawia na niezapisywalny)Jeśli tego nie zrobiłeś i wgrałeś template automatycznie to nic nie wskórasz.Skasuj ją i ustaw w PA chmody -o ile sie da i wgraj templatke na nowo

adminweb
19-06-2009, 23:31
bajki pleciesz...(żart)@bazyl 1.0.x jest dla tych co czasu nie mają na grzebanie w plikach i szukaniu ciągłej pomocuy..no ale na tym polega Jej rozwijanie :)
Ja mam joomla_1.0.15+JAL i mój problem jest jeden TYLKO znależ moda który bedzie pokazywał mi TOP użytkowników z ilością postów he he ...jak go dopadne (obiecano mo go) to bedzie to Sztuka dla Joomla :)

zwiastun
19-06-2009, 23:38
@adminweb: bez urazy, siejesz nieco zamieszania:
a) w Joomla 1.5 nie ma możliwości ustawiania praw dostępu za pomocą opcji zaplecza, jak to było w mambo czy w Joomla 1.5
b) wrzuciłeś nie wiem po co bliżej nieokreśloną myśl z php.ini
c) przywołana w linku dysputa na forum nie wnosi nic nowego w stosunku do tego, o czym @Grisza już - jak widać z rozmowy z Net'Art - już wie.
Masz pewno rację, że rozwiązanie problemu nie powinno zająć adminom serwera dłużej niż chwilę, pod dwoma wszakże warunkami:
a) że to rzeczywiście ten problem
b) że admini są kompetentni (albo przekaziciel informacji).
Co wyczynia @Grisza - nie wiesz ani Ty, ani ja, więc nie sposób zakładać, że wina leży po stronie usługodawcy.

Z faktu że @Grisza może zmieniać prawa dostępu za pomocą FTP wnioskuję, że równie dobrze może ustalić treść pliku params.ini na wersji lokalnej i przesłać ten plik za pomocą FTP.

Jeśli prawdą jest, że po zmianie praw dostepu próba zapisu nowychustawień pzez Joomla powoduje również zmianę praw ddostępu na owe 555 (idiotyzm jakiś nie wiadomo skąd), to źródłem problemu tym bardziej nie są prawa własności.

PS: poszukaj alphacontent dla 1.0 i dodatków do niego

adminweb
19-06-2009, 23:46
Niestety wiem dokladnie ze wina leży po stronie Netart(żywy przykład ) i tylko Oni mogą dać uprawnienia stąd podpowiedziałem o php.ini .wnioskuje ze zrobił instalacje z automata i stąd te problemy Być moze wysłanie templaty na syrowo przez ftp rozwiąze problem
fakt zapomniałem ze 1.5 nie ma tej opcji
alphacontent dla 1.0 Ok dzięki poszukam

zwiastun
20-06-2009, 00:04
Pół dnia zawracania gitary!
Już dawno (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=12067) pisałem, że komunikat, iż plik jest "niezapisywalny" niczego jeszcze nie przesądza.
Nowe ustawienia są zapamiętywane bez żadnego problemu!
Zapisywalny jest i plik param.ini, i plik index.php, a nawet style1.css(zobacz sobie na końcu!)

Komentarz sobie daruję! Proponowałbym wysłać przeprosiny do Net'Art!

Grisza
20-06-2009, 00:15
To wam się należą przeprosiny.
Niewiedziałem, że wypis niezapisywalny to oznacza.
Sorrka. A to NetArt mógł mi np powiedzieć.
Przepraszam Zwiastuna i dziękuję że mnie uspokoił.


Pół dnia zawracania gitary!
Już dawno (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=12067) pisałem, że komunikat, iż plik jest "niezapisywalny" niczego jeszcze nie przesądza.
Nowe ustawienia są zapamiętywane bez żadnego problemu!
Zapisywalny jest i plik param.ini, i plik index.php, a nawet style1.css(zobacz sobie na końcu!)

Komentarz sobie daruję! Proponowałbym wysłać przeprosiny do Net'Art!

zwiastun
20-06-2009, 00:18
Co Ci NetArt miał powiedzieć?
Piszesz w kilku wątkach. W jednym z nich jest wyraźnie napisane przez mnie, że owo "niezapisywalny" o niczym jeszcze nie świadczy. Zwracała też na to uwagę @jolaass.
Pomijam, że wystarczyło samemu sprawdzić, czy zapisywane są nowe ustawienia!

@adminweb - jesteś winien piwo!

Grisza
20-06-2009, 00:22
http://ftp.proba2009.nazwa.pl/media/screen.jpg
Co Ci NetArt miał powiedzieć?
Piszesz w kilku wątkach. W jednym z nich jest wyraźnie napisane przez mnie, że owo "niezapisywalny" o niczym jeszcze nie świadczy. Zwracała też na to uwagę @jolaass.
Pomijam, że wystarczyło samemu sprawdzić, czy zapisywane są nowe ustawienia!

Teraz zapamiętam sorry. Nanosiłem zmiany w tytule i nie zmieniał się tytuł, gdyż było ustawione grafika a nie text. Raz mi się zmienił w szablonie kolor, ale myślałem, że to w wyniku działań NetArtu. Przepraszam jeszcze raz Zwiastuna. Tym razem masz rację. Byłem święcie przekonany, że się nie zmienia przez to ustawienie Grafika zamiast text. Pozatym Zwiastun sam mówiłeś kilka obcji rozwiązań. Niestety tak tio jest z Joomlą, że najczęściej jest to najprostrze rozwiązanie. W błąd wprowadziła mnie ta powyższa grafika, której skreen jest na górze. Po 8 godzinach wpadłem w panikę. A chyba za często wpadam. A i według notki Zwiastuna mu dziękuję :) I wszystkim którzy chcieli pomóc.

adminweb
20-06-2009, 07:04
No proooosze @Grisza..echhhhhhhh juz nic nie powiem w tym temacie(Lecz dodam ze Natart nadal siada spada co do swoich usług)
@Zwiastun ależ oczywiście piwko w beczułce śmiga do Ciebie,a teraz przeczytaj to proszę :)
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=29436

Pozdrawiam w weekendzik :)

Grisza
20-06-2009, 07:14
No proooosze @Grisza..echhhhhhhh juz nic nie powiem w tym temacie(Lecz dodam ze Natart nadal siada spada co do swoich usług)
@Zwiastun ależ oczywiście piwko w beczułce śmiga do Ciebie,a teraz przeczytaj to proszę :)
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=29436

Pozdrawiam w weekendzik :)
Czytałeś moje usprawiedliwienie ? :) No co mam innego zrobić.

adminweb
20-06-2009, 07:22
Nie no wszystko jest Okay-żle mnie zrozumiałeś :) no proosze oznacza ze fajnie ze juz wszystko gra :) oj nie dodałem po prostu--> :)

Piwko mi tu @Zwiastunowi beczka ja drugą i weekend jak talala :D

Grisza
29-06-2009, 13:57
Co Ci NetArt miał powiedzieć?
Piszesz w kilku wątkach. W jednym z nich jest wyraźnie napisane przez mnie, że owo "niezapisywalny" o niczym jeszcze nie świadczy. Zwracała też na to uwagę @jolaass.
Pomijam, że wystarczyło samemu sprawdzić, czy zapisywane są nowe ustawienia!

@adminweb - jesteś winien piwo!
Zwiastun.
Jednak niestety nie działa edycja. Próbowłem i nic. Chodzi mi o wyedytowanie górnej kolumny. Błagam Cię o pomoc. Muszę zmienić kolor z czerwonego na bordowy, a przez to niezapisywalność zmiana koloru niedziała.

zwiastun
29-06-2009, 14:01
@Grisza, wchodziłem edytowałem, więc po prostu nie wierzę w to, co piszesz, choć oczywiście mogło się coś zmienić.

Grisza
29-06-2009, 15:22
@Grisza, wchodziłem edytowałem, więc po prostu nie wierzę w to, co piszesz, choć oczywiście mogło się coś zmienić.

No ja już desperacko wziąłem górny kolor tej tabelki gdzie jest nazwa. Wziołem pipetą. wyszło #660000 i wszędzie gdzie było #660000 zamieniłem na ten kolor bordowy. Niestety nie zadziałało w ogóle. Dalej belka jest w kolorze czerwonym zamiast Bordowym. Proszę luknij na nią.

zwiastun
29-06-2009, 15:28
Znasz takie narzędzie Firebug? Jeśli nie - poszukaj info na wiki.joomla.pl (Narzędzia projektanta), są tam odnośniki do artykułów objaśniających, jak używać. To najlepszy sposób na eksperymenty.

Grisza
29-06-2009, 15:43
Znam - dodatek do firefoxa. No masz rację dzięks.

Grisza
29-06-2009, 16:22
Znasz takie narzędzie Firebug? Jeśli nie - poszukaj info na wiki.joomla.pl (Narzędzia projektanta), są tam odnośniki do artykułów objaśniających, jak używać. To najlepszy sposób na eksperymenty.

Dzięki, jestes wielki :)

zwiastun
29-06-2009, 16:47
:) Zaś mnie usiłowałeś zrobić w bambuko, twierdząc, że arkusz stylów jest niezapisywalny. Proszę rozważniej. Codziennie odpowiadam na kilkanaście, a bywa, że i kilkadziesiąt pytań. Nie zawsze pamiętam, co naprawdę było...

Grisza
29-06-2009, 17:26
:) Zaś mnie usiłowałeś zrobić w bambuko, twierdząc, że arkusz stylów jest niezapisywalny. Proszę rozważniej. Codziennie odpowiadam na kilkanaście, a bywa, że i kilkadziesiąt pytań. Nie zawsze pamiętam, co naprawdę było...
Okazało się, że większość szablonu jest zapisana nie w htmlu ale w gifach. a belki są śmisznie małe bo np 3 piksele na 110.

Jdwind
27-08-2009, 10:51
Ja się dopiszę do tematu - dzisiaj postawiona strona, wybrany szablon ja_purity, edytuję ustawienia szablonu, zapisuję i komunikat na górze, że plik params.ini jest niezapisywalny, wchodzę na ftp - plik ma prawa 555. Zmieniam na 644, wchodzę w edycję pliku i to samo się dzieje. Oczywiście zmiany w pliku są zapisywane, tak jak to pisał Zwiastun, nawet kiedy plik ma chmod 555. Czemu tak się dzieje, gdzie szukać przyczyny?
EDIT
już rozumiem o co chodzi. Rozwiązanie podane w linku przez Zwiastuna dobrze to tłumaczy. Co prawda, z tego co widzę, nie na wszystkich serwerach tak się dzieje (przynajmniej nie na wszystkich tych, z których korzystam).
Pozdrawiam

Grisza
27-08-2009, 11:29
Ja się dopiszę do tematu - dzisiaj postawiona strona, wybrany szablon ja_purity, edytuję ustawienia szablonu, zapisuję i komunikat na górze, że plik params.ini jest niezapisywalny, wchodzę na ftp - plik ma prawa 555. Zmieniam na 644, wchodzę w edycję pliku i to samo się dzieje. Oczywiście zmiany w pliku są zapisywane, tak jak to pisał Zwiastun, nawet kiedy plik ma chmod 555. Czemu tak się dzieje, gdzie szukać przyczyny?
No właśnie i ja z tym miałem wtedy problem.
Sądzę, że to jest źle po prostu rozpoznawane przez Joomle i ona krzyczy niepotrzebnie, że jest plik nie zapisywalny. Pewnie patrzy na jakiś paraametr, który nie koniecznie w 100 % oznacza zapisywalność.

Jdwind
27-08-2009, 13:08
Ja myślę, że to jednak chodzi o ustawienia po stronie serwera, ale mogę źle myśleć.

Spiochu
02-02-2010, 10:38
Mam następujący problem.
Chciałem zmienić plik graficzny w templates, przez ftp nie było możliwości zmiany atrybutów plików, więc zresetowałem atrybut z panelu administracyjnego serwera. Plik graficzny wymieniłem.
Jednak od tamtej pory mam problem z edycją szablonu otrzymuje komunikat :
params.ini jest niezapisywalny! - zmieniłem atrybut i jest OK, ale nadal mam komunikat w trakcie zapisywania zmian w szablonie : Nie można zmienić uprawnień do pliku szablonu na zapisywalny.
Zmieniałem atrybuty i nic, wgrałem nowy szablon, to samo. Co mogłem zepsuć ?

Grisza
02-02-2010, 12:24
Mam następujący problem.
Chciałem zmienić plik graficzny w templates, przez ftp nie było możliwości zmiany atrybutów plików, więc zresetowałem atrybut z panelu administracyjnego serwera. Plik graficzny wymieniłem.
Jednak od tamtej pory mam problem z edycją szablonu otrzymuje komunikat :
params.ini jest niezapisywalny! - zmieniłem atrybut i jest OK, ale nadal mam komunikat w trakcie zapisywania zmian w szablonie : Nie można zmienić uprawnień do pliku szablonu na zapisywalny.
Zmieniałem atrybuty i nic, wgrałem nowy szablon, to samo. Co mogłem zepsuć ?
Przeczytałeś ten wątek ze zrozumieniem ?
W pełni ze zrozumieniem ?
To, że pisze Joomla, że jest niezapisywalny nie oznacza, że nie możesz zmieniać szablonu. Gdybyś niemógł zmieniać naprawdę szablonu, wtedy Twój krzyk byłby uzasadniony. Przeczytaj jak mnie Zwiastun ochrzaniał, a zrozumiesz :) Miał rację.

Spiochu
02-02-2010, 12:54
Czytałem wątek dwa razy :-( jednak nie udało mi się znaleść odpowiedzi.
Nie mogę edytować szablonu, otrzymuje komunikat :
Nie można zmienić uprawnień do pliku szablonu na zapisywalny.
oraz Operacja nieudana: Nie udało się otworzyć pliku z możliwością zapisu
Zmiany w prowodzane w szablonie nie są zapisywane :-(

Grisza
02-02-2010, 17:08
Czytałem wątek dwa razy :-( jednak nie udało mi się znaleść odpowiedzi.
Nie mogę edytować szablonu, otrzymuje komunikat :
Nie można zmienić uprawnień do pliku szablonu na zapisywalny.
oraz Operacja nieudana: Nie udało się otworzyć pliku z możliwością zapisu
Zmiany w prowodzane w szablonie nie są zapisywane :-(

Jeszcze raz się Ciebie pytam czy jesteś pewien, że odrzuca Ci zmiany ? Czy masz Chmody ustawione na 777. Próbowałeś zmieniać kolorki czy walnąć jakąś ilustracje w środku szablonu by być na 100 % pewnym, że zmian Ci nie naniósł. Bo Joomla pisać se może a i tak często zmiany nanosi i to jest morał z tego wątku. A jeśli dalej coś nie działa pisz z o******em do Admina serwera.

Jaki masz serwer ? Darmowy ? Jaka wersja ? Próbowałeś robić na Lokalu ?