PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wirusem (?) czy czymś w tym stylu.



seseba
19-06-2009, 15:04
Witam to mój pierwszy post, od razu mówie, że czytałem tematy o tym błędzie ale wypowiedzi były tam ironiczne, żartobliwe i nie mogłem znaleść tam pomocy. Zaczynam pracę z Joomla i nutruje mnie jeden problem.
Mianowicie mam Avasta i gdy wchodze na stronkę wyskakuje komunikat Avasta o wirusie.
http://www.ksjednoscnowysacz.pl/\{gzip}
Ja sobie z tym poradzic potrafię, wyłączam po prostu ochronę dostepową Avast, ale inni użytkownicy którzy wchodzą na stronę ? Co zrobić żeby oni nie mieli takich problemów

zwiastun
19-06-2009, 15:11
No tak, teraz jeszcze będziemy na forum użytkowników Joomla nieironicznie tylko poważnie zajmować się doradztwem z zakresu zwalczania wirusów!

seseba
19-06-2009, 15:14
Ale to jest problem, mniejsza o to czy chodzi o wirusy, czy o szablon, czy o jakiś moduł. Po to jest ten dział stworzony, aby pytać i otrzymywać odpowiedzi. To jak pomoże ktoś rozwiązać ten problem ?
P.S.: Z tego co gdzies wyczytalem wirusem to nie jest ale nie wiedziałem jak to okreslić

zwiastun
19-06-2009, 15:40
1. Udostępniasz zawirusowaną stronę, o czym wiesz. Krótko mówiąc - działasz z premedytacją na szkodę innych użytkowników Internetu.
2. Nie wyłączasz jej, bo Ty sobie umiesz poradzić. Wyłączasz ochronę dostępową.
3. Wyczytałeś gdzieś, że jakiś autorytet pewno pokroju jasiakowalskiego z 5 klasy stwierdził, że to nie jest wirus, tylko takie niewiadomoco, na które chcesz recepty, bo to nie ma znaczenia, czy to wirus, czy moduł...
4. Mimo iż na forum wielokrotnie odpowiadano, co zrobić w przypadku zawirusowania strony, zaczynasz od oznajmienia, że "wypowiedzi były tam ironiczne, żartobliwe i nie mogłem znaleść tam pomocy"

Jesteś poważny?
Poważny użytkownik komputera:
a) chroni swoje zasoby przed zawirusowaniem
b) jak ma zawirusowane środowisko, to je czyści.

nikszal
19-06-2009, 18:23
... Co zrobić żeby oni nie mieli takich problemów
Odpowiedź jest prosta - zainwestuj w porządnego antywirusa z zaporą i wyczyść swój komputer. Avast jest dobry dla przedszkolaków. Moja koleżanka go miała i bardzo sobie go chwaliła. Ale gdy zainstalowałem jej Kasperskiego i przeskanowałem komputer, to znalazłem... (jedynie) 25 wirusów.

adminweb
19-06-2009, 18:58
gdy wchodze na stronkę wyskakuje komunikat Avasta o wirusie
jeśli pokazuje ci zawirusowaną stroną przeskanuj ją jeśli w panelu serwera masz opcję z antywirusem.Jesli nie zgłoś to administracji hostingu.
Jeśli okarze sie ze jest wszystko okay oznacza to ,że masz zawirusowany kom i pamięć. w takim wypadku czeka cie format dysku FULL .i tak jak kolega pisze dobry Antyvir.
Domysł: Załapałeś gdzies podrodze szkodnika i puściłeś na serwer ,lub podklejono Ci kod do indexu
Domysł 2 Komputer ma tylko szkodnika
Napisz o postępie

seseba
19-06-2009, 19:21
Dzięki za pomoc.
Problem rozwiązany inaczej, przypadkowo trafiłem na pewnego człowieka który zajmuje się Joomla dla przyjemności, on mi wgrał najnowszą wersję, wszystko jest teraz jak należy. Pozdrawiam.
P.S. A nad formatem i lepszym antywirusem też niebawem pomyśle.

adminweb
19-06-2009, 19:23
Uważasz ze skoro wgrał to bedzie okay? no zobaczymy..zobaczymy

idek
19-06-2009, 19:53
koniecznie zmień haslo na FTP'a i przeskanuj swój komputer..

alex51
20-06-2009, 07:03
(...)przypadkowo trafiłem na pewnego człowieka który zajmuje się Joomla dla przyjemności, on mi wgrał najnowszą wersję(...)
Jeśli sam nie potrafiłeś zrobić tego, co Twój przypadkowo poznany znajomy, to jak masz zamiar administrować joomla? Samodzielna aktualizacja systemu joomla to jedna z podstawowych umiejętności prowadzenia strony w joomla. Inną podstawową i obowiązkową sprawą jest dbałość o bezpieczeństwo strony.


P.S. A nad formatem i lepszym antywirusem też niebawem pomyśle.
Zrób to możliwie szybko, bo będzie to świadczyć o Twojej odpowiedzialności wobec odwiedzających, chyba, że chcesz mieć szlaban od google jako witryna rozsyłająca wirusy.
Radziłbym Ci też nie zapisywać żadnych haseł w kliencie ftp.

adminweb
20-06-2009, 07:39
Dobrze ujęte @Alex51,mnie to brak słów do właścicieli stron tak podchodzących do sprawy,rach ciach ,aby było i ładnie sie wyświetlało
reszta to pryszcz..tak im sie wydaje bynajmniej.Potem gwałtu rety -Ludzie pomóżcie bo mi gugiel zablokował strone itp itd.Zamiast spokojnie delikatnie i z rozsądkiem do wszystkiego podchodzić,rozglądajac sie wokoło czy jakis robal również w postaci ludzkiej nie czycha na nasze małe czy wielkie dobra

Pozdrawiam