PDA

Zobacz pełną wersję : aktywne menu



bbruda
19-06-2009, 19:48
http://www.test.design-dtp.pl
joomla 1.5.11
szablon rhuk_milkyway

radze sobie z joomlą, css i ogólnie umiem szukać ale tym razem poległam

link z górnego menu o nazwie "test" - blog sekcji w momencie klikniecia na niego jest podswietlony i to jest ok
ale klikajac w rozwiniecie jakiegos artykułu z tej sekcji podswietlenie znika, według mnie powinno zostac
tak samo wprowadzajac link w bocznym menu do artykułu z danej sekcji nie uzyskuje aktywnego przycisku "test"

testowa czysta joomla, standardowy szablon, włączone krótkie linki proszę wyjasnijcie mi czy to wina złej konfiguracji, jesli tak to co jest złego w ustawieniach modułów menu
czy to moze wina samej joomli? widziałam to w kilku szablonach działające wiec proszę o nakierowanie gdzie popełniam błąd, zaznaczam że umiem ostylować klasy i identyfikatory
czy jest jakaś zależnosc w konfiguracji menu aby identyfikator curent i klasa activ nadawały sie tak mi potrzeba?

idek
19-06-2009, 19:51
to nie wina złej konfiguracji, tak po prostu (niestety) jest wszędzie

poza tym active jest chyba identyfikatorem CSS, a jak wiadomo id może być użyte jednokrotnie

bbruda
19-06-2009, 19:59
wiec jednak to wina joomli? hmm widziałam witryny z szablonami na których udało się to jakoś obejść np. http://www.design-joomla.pl/portfolio-design-joomla.html tutaj mamy podswietlone "portfolio" a klikniecie w link z "najnowsze projekty" wyswietla dany artykuł i do tego pozostawia aktywny przycisk "portfolio" wiec jakos da sie to zrobic

jakies pomysły?

zwiastun
19-06-2009, 20:05
Nie wiem, co miał @idek na myśli, ale
a) joomla 1.5 generuje menu z takim zestawem oznaczeń, że można sobie tylko wymarzyc,
b) odpowiednia konfiguracja parametrów menu + ostylowanie identyfikatora current, klasy active oraz pseudoklas link, visisted, active daje pożądany efekt

Kod CSS wspomnianego w poście można przecież podejrzeć i wykorzystać we własnych próbach

idek
19-06-2009, 20:21
aaaa.... w takim razie wybaczcie, nie wiedziałem powąznie że takie coś można zrobić ... ;p

jakbyś to bburda zrozumiał, to podziel się, chętnie sie naucze ;)

bbruda
19-06-2009, 21:09
zwiastun, z kodem css jakoś sobie poradze ale na kombinacje ustawień menu straciłam dzis cały dzień, dlatego pytałam o zależność przydzielania identyfikatora curent, poćwicze ten temat jeszcze bo mi to potrzebne...

jak sie uda to napisze jakie powinny byc ustawienia modułów i css
pozdrawiam

Bazyl
19-06-2009, 21:09
Jeżeli dobrze zrozumiałem, ja_purity tak działa.

bbruda
23-06-2009, 14:31
wiec najprostsze rozwiązanie okazała się "najlepsze"
najlepsze w cudzysłowie bo wymaga mocnego przemyślenia struktury menu ale w zasadzie spełnia to moje oczekiwania, zrobiłam to w ten sposób:

1. skopiowałam moduł odpowiedzialny za wyświetlanie górnego menu
2. zmieniłam sposób wyświetlania górnego menu, aby nie pokazywał mi subemnu, tylko poziom 1
3. kopi modułu gornego ustawiłam parametry wyswietlania od poziomu 1 w dół dzięki temu mam takie dwa menu:

górne
home, produkty, kontakt

boczne ( produkty pokazują sie tylko wtedy gdy wybiore gorną zakładkę produkty)
produkty
- produkt 1
- produkt 2

w przypadku wybrania produktu z menu bocznego podswietla się równiez przycisk produkty w menu gornym
jak skończe witryne z takim menu wkleje tutaj

iwoh
25-06-2009, 12:07
Próbuję zrobić to co napisał bburda na joomla 1.5.11 na szablonie Rhuk_milkyway i
1) Gdy w top_menu dodaję elementy submenu to dodaje mi je w pierwszym poziomie i gdy w konfiguracji menu zaznaczam, że ma wyświetlać poziomy od 1 do 1 i nie wyświetlać submenu - to widać i tak wszystko
2) W kopi top_menu, którą umieściłam z lewej strony i tak wyświetlane są wszystkie poziomy menu - tak jakby zaznaczenie w konciguracji że ma wyśweitlać poziomy 2 do 10 nie działało.
Czy ktoś może pomóc?

http://img241.imageshack.us/img241/2843/menuz.png (http://img241.imageshack.us/i/menuz.png/)
Na powyższym obrazku "Feature1" i "Feature2" to elementy submenu.

zwiastun
25-06-2009, 12:21
Szablon MilkyWay nie ma zaimplementowanej obsługi poziomego rozwijanego menu!

iwoh
25-06-2009, 12:37
Dziękuję Zwiastunie.
A czy ktoś może wie, czy da się przepis bburda zastosować wykorzystując swMenuPro?

iwoh
02-07-2009, 11:39
Poradziłam sobie z zastosowaniem przepisu podanego przez bburda, ale dodatkowo chciałabym zrobić coś takiego, żeby nad podmenu wyświetlała się nazwa nadrzędnego elementu menu. Jakie polecenie mogę umieścić w szablonie, aby wyświetlało mi aktywny element z menu głównego? Mój przykład jest pod adresem www.janelt.pl (joomla 1.5.11). Gdy z menu horyzontalnego wybierzemy "Produkty" wyświetli się podmenu po lewej stronie i chcę żeby nad nim (nad tym podmenu) pojawił się napis Produkty. Nawet jak wybiorę jakiś element z tego podmenu, np. "blachy gorącowalcowane" to i tak nadal ma być napis Produkty. Pewnie bez problemu można to wykonać robiąc dla elementu "Produkty" z głównego menu osobne menu, i tak dla każdego elementu, który zawiera jakieś podelemnty, ale tutaj prawie każdy element menu horyzontalnego będzie rozwijany i rozwiązanie bburdy bardzo mi się podoba.

Boscard
17-07-2009, 10:40
To ja mam trochę inny problem. Mam swoją własną templatkę. Główne menu mam z lewej strony i tekst jest w nim koloru czarnego. Korzystając z atrybutu "current" zmieniam kolor linku na czerwony. Problem polega na tym, że po kliknięciu w element, który rozwinie się na poziomy np:

Zespół
|__ Pracownicy

Pracownicy zrobią się czerwoni dziedzicząc po Zespole, który jest aktualnie "current". Klikając Pracownicy oczywiście Zespół zrobi się czarny. Czy istnieje metoda, która sprawi, że po kliknięciu w Zespół, pojawią mi się pracownicy, ale będą nie czerwoni jak zespół, a czarni?

oloo
17-07-2009, 11:34
Pracownicy zrobią się czerwoni dziedzicząc po Zespole, który jest aktualnie "current". Klikając Pracownicy oczywiście Zespół zrobi się czarny. Czy istnieje metoda, która sprawi, że po kliknięciu w Zespół, pojawią mi się pracownicy, ale będą nie czerwoni jak zespół, a czarni?

Witam,
2 dni temu miałem ten sam problem....
rozwiązałem go za pomocą css-a. (menu wyświetla mi sie na ul li)
(przerabiałem tw_jungle)


Ponawiam prośbę IWOH, zna ktoś sposób na pobranie nazwy (główny rodzic) i wyświetlenie jej nad menu ?