PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana koloru tła w ja_purity



markuss7
20-06-2009, 14:52
Witam Wszystkich, mam problem jak w temacie. Po udanych zmianach loga, rozmiaru nagłówka itp. w szablonie ja_purity, chciałem zmienić kolor tła na biały. Pozmieniałem w photoshopie pliki z katalogu images odpowiedzialne (tak mi sie wydaje) za tło, czyli; "bb-br", "bl-br" czyli niebieski i czarny na białe i nic się nie wydarzyło. Tzn. dalej mam niebieskie tło, czyli takie jak ustawione na domyślne a przecież pliku z niebieski tłem nie ma, więc z kąd to się bierze???
Dodam jeszcze ,że w firefoxie wogóle nie widzę ,żadnych zmian (ani loga anie rozmiaru , dalej pierwotne logo Joomli!) w operze widać tylko zmianę loga (rozmiaru nie) a w explorerze wszystko jest zmienione.
Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie.
Pozdrawiam

idek
20-06-2009, 15:06
pewnie masz pliki tymczasowe pozapisane.. proponuje CTRL + F5 jak to nie pomoże to wyczyść cache itp...

jesli to możliwe to podrzuc też link do strony, zobaczymy jak jest u nas..

a co do edycji ja_purity, to tutaj masz parę wskazówek: http://forum.joomla.pl/forumdisplay.php?f=71

markuss7
20-06-2009, 15:24
Dzięki za podowiedź, po "wyczyszczeniu" firefoxa rzeczywiście widać zmiany, które były widoczne tylko na explorerze.
Co do linka to strona jest u mnie na komputerze i jeszcze nie ma jakotakiego adresu.
jeśli chodzi o edycję ja_purity to właśnie wcześniej już korzystałem z tych wskazówek (zmiana loga, rozmiaru wyświetlania czy zmieniających sie grafik)
Ale jak mam zmienic plik, który po definitywnej zmianie ( z blue na white ) jest dalej wyśiwetlany jako blue?
Tego nie rozumiem.

idek
20-06-2009, 17:26
być może kolor tła jest zdefiniowany w CSSie w klasie body na przykład.. nie wiem, bo nie korzystałem z tego szablonu nigdy

polecam użyć FireBug'a, może dojdziesz do tego, czy jest to zapisane w kodzie, czy za kolor odpowiada inny plik...

markuss7
21-06-2009, 10:59
Już wiem o co chodzi, być może moja wskazówka przyda sie innym:
w okolicach linijki 921:
/* HEADER
--------------------------------------------------------- */
#ja-headerwrap {
background: #FFFFFF; ----- TRZEBA zmienić z "333333" na "FFFFFF"
color: #CCCCCC;
line-height: normal;
height: 120px;
}

i sprawa załatwiona:-)

forttres
14-03-2010, 20:06
witam

chciałbym zmienić kolor tła za artykułami w szablonie ja_purity z białego na jasno szary

Jdwind
14-03-2010, 21:16
Na wiki joomla w szukajce wpisz ja_purity - masz tam wszystko dokładnie opisane. A poza tym firebug - też znajdziesz opis na wiki.joomla.pl

forttres
15-03-2010, 09:23
a można prosić o link do opisu

Jdwind
15-03-2010, 09:36
Proszę bardzo >> click (http://lmgtfy.com/?q=wiki.joomla.pl+ja_purity) << oraz >>drugi click (http://lmgtfy.com/?q=wiki.joomla.pl+firebug) <<

forttres
15-03-2010, 09:54
haha bardzo śmieszne tylko szkoda bo nic mi to nie mówi joomla zająłem się dopiero od tygodnia więc nie znam się na css czy html dopiero się uczę więc chętnie skorzystam z jakiegoś opisu lub czyjejś pomocy, a nie radź sobie sam od tego jest forum

markuss7
15-03-2010, 14:41
Zainstaluj sobie Firebuga ( dodatek do firefoxa ). Wtedy jak najedziesz myszką na jakieś pole na stronie to Firebug pokażę, Ci w jakim pliku i w której linijce kodu zmienić wartość. Tak właśnie zmienisz kolor najprościej. Ja pół roku temu też nie wiedziałem nic o Joomli, HTML, php, innych zagadnieniach, dzisiaj raczej sobie radze prawie ze wszystkim jeśli chodzi o robienie stron w Joomli. Cierpliwości i powodzenia.

nikszal
15-03-2010, 14:50
haha bardzo śmieszne tylko szkoda bo nic mi to nie mówi joomla zająłem się dopiero od tygodnia więc nie znam się na css czy html dopiero się uczę więc chętnie skorzystam z jakiegoś opisu lub czyjejś pomocy,Od tego sa kursy i literatura, a nie forum. Masz specyficzne pojęcie pomocy. na zasadzie - weźmy się i... zróbcie.

a nie radź sobie sam od tego jest forumA kto ma to zrobić i za ile?

forttres
15-03-2010, 17:54
"A kto ma to zrobić i za ile?" - może lepiej napisać od razu na stronie startowej forum napiać chcesz odpowiedzi zapłać nam.

Szkoda się dłużej tutaj rozpisywać !

nikszal
15-03-2010, 17:59
Jeśli jesteś zielony, to się ucz.
Jeśli nie masz ochoty na naukę, to zleć komuś do wykonania. Poznasz wówczas cenę wiedzy.
Nikt tu Ciebie nie będzie prowadził za rączkę, instruując w długich postach co i w jakich plikach masz zmienić. Od tego są kursy i książki.

Robster
15-03-2010, 18:00
(B)Czego sobie (i innym czytającym) nie życzymy
Nie należy podkreślać, że problem jest pilny, ważny, że jest się początkującym użytkownikiem, itp. - to nie ma znaczenia. Wyjątek stanowi sytuacja, kiedy nie macie o Joomla, PHP, SQL, dHTML żadnego pojęcia, wtedy należy to wyraźnie napisać i czekać... aż post zostanie usunięty. W międzyczasie można spokojnie pozwiedzać inne zakątki Internetu (serwer pomocy www.pomoc.joomla.pl i poszukać samouczków o podstawach webmasteringu). Podobnie bez ostrzeżenia i powiadomienia autora usuwane będą posty popychające temat - typu: "I co ? nikt nie wie ?". Wyjątkowo (rozwój forum), po minimum miesiącu można dopisać [i jak ?] bez jakichkolwiek aluzji do stanu wiedzy czy chęci użytkowników forum.

Jednym słowem, pretensje możesz mieć tylko do siebie. Nikt nie napisał, że na forum pomagamy laikom, za to wyraźnie jest napisane, że NIE POMAGAMY.