PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z przyciskiem GRAFIKA tylko od strony FRONT-END



Trogos
20-06-2009, 16:30
Witam

Chcę umożliwić użytkownikom pisanie artykułów na stronę, ale mam pewien problem z przyciskiem Grafika. Problem, który opisuję jest wyłącznie od FRONT-END (od BACK-END nie ma tego problemu, tam działa wszystko OK)

Mianowicie po naciśnięciu tego przycisku zamiast obrazków widnieją tylko nazwy plików (patrz: err_button_grafika.png). Po wybraniu dowolnego pliku, w tym przypadku zaznaczyłem articles.jpg w URL obrazka duplikują się ścieżki dostępu do plików graficznych co widać na załączonym obrazku (zaznaczyłem czerwoną obwódką).
Ponadto przy zmianie katalogu np. na już istniejący: fruit, lub food uzyskuję błąd (patrz: err_kiedy_wyb_kat.png) - co jest logiczne, tak myślę, bo skoro dodaje mi samoistnie ścieżkę /imges/stories/ to nie dziwne że nie może znaleźć normalnie katalogu.
Tylko jak ten problem rozwiązać? Może to błahostka, ale nigdy wcześniej takiego problemu nie miałem, a nie jedną stronę robiłem.

Dane dodatkowe:
Zainstalowana czysta (goła) Joomla 1.5.11 (utf-8) - żadnych dodatków,
konto na serwerze: HOME.PLGdyby coś było potrzebne to dopiszę.

Kto zechciałby mi pomóc może to sprawdzić osobiście: TUTAJ (http://zspgrojec.eu/index.php)
użytkownik: tester
hasło: test

po zalogowaniu w menu -> Dodaj artykuł

Jola
20-06-2009, 18:52
Po wpisaniu adresu bez index.php strona nie otwiera się prawidłowo.
Brak wpisu (albo niewłaściwy) $live_site w configuration.php.

Trogos
20-06-2009, 18:58
Oczywiście, że nie otwiera się bo są dwa pliki: index.htm i index.html po to aby nikt nie wiedział, że jak wpisze sam adres to coś sie uruchomi (to tak na chwile).
Ale jeśli jest taka potrzeba to na razie je usunę, chociaż te pliki nie mają żadnego wpływu na zawartość witryny.
A jeśli chodzi o zawartość configuration.php to $live_site='';

idek
20-06-2009, 19:27
A jeśli chodzi o zawartość configuration.php to $live_site='';

więc jak już powinieneś się domyslić, nie masz tam nic wpisanego


Brak wpisu (albo niewłaściwy) $live_site w configuration.php.

tam ma być scieżka (adres) do strony

Trogos
20-06-2009, 19:37
Wpisanie adresu w $live_site nic nie zmienia, problem nadal istnieje, (przypomnę iż po stronie BACK-END tego problemu nie) - tam mogę bez problemu dodawać grafikę.
Tylko od strony użytkownika jest tak jak opisałem i jak widać na podpiętych screenach.
A jeśli chodzi jeszcze o zmienną $live_site, myślę, że wcale nie jest ona wymagana na stałe.

A może to jakaś zmienna na serwerze? (HOME.pl)?
Mam inne stronki na innym serwerze (nie home.pl) i tam wszystko działa OK, i wcale nie mam wpisanego adresu dla zmiennej $live_site - i problemu na tamtych stronkach nie ma.

Jola
20-06-2009, 20:23
Jak masz wpisany adres w konfiguracji Katalog z grafikami?

Trogos
20-06-2009, 20:32
ten poniższy wpis nic nie zmienia
$live_site='http://zspgrojec.eu';
jeszcze jedno:
na załączonych screenach w 1 poście nie widać miniatur obrazków, jak wybrałem plik articles.jpg to url obrazka został wpisany tylko...
zduplikowana jest ścieżka images/stories//images/stories/articles.jpg
Skąd się wzięło to duplikowanie ścieżki?
jak wyedytuje ulr obrazka kasując duplikat sciezki i zostawiając images/stories/articles.jpg to obrazek pojawia się w artykule (rzecz normalna), tylko to nie jest rozwiązanie bo zwykly użytkownik nie dość, że nie będzie widział miniatur obrazków to może mieć problem z poprawną edycją ściezki.

A jeśli chodzi o katalog z grafika jest standardowy - nic nie zmieniałem

W tej chwili mam zainstalowany i używany FCKEditor, i on jakoś rozwiązuje po części mój problem, ale chciałbym znać rozwiązanie ... dla TinyMce i standardowego przycisku GRAFIKA.
W FCKEditor na pasku narzędzi jest ikonka - Insert/Edit Image i poprzez nią mogę dodawać obrazki do artykułów, ale :( tutaj niestety nie ma tu miniatur obrazków, a to mi jest potrzebne.

Jola
20-06-2009, 21:52
Jest jakiś problem z funkcją, która powinna obcinać adres obrazka do samej nazwy pliku. U mnie działa prawidłowo. Bez dostępu do plików nie mogę Ci pomóc.

Trogos
20-06-2009, 22:14
czy masz na myśli konkretne pliki, czy też potrzebujesz dostęp FTP do katalgou na serwerze?

Jola
20-06-2009, 22:16
Te same pliki mam u siebie i wszystko działa ok.
U ciebie jest problem, więc badanie trzeba przeprowadzić na miejscu zbrodni :). Jeśli chcesz mi dać dostęp to wyślij na priv.

Trogos
20-06-2009, 22:31
wysłane PW

Aktualnie u mnie problem został rozwiązany dzięki uprzejmości i wytrwałości użytkownika : jolaass
Wielkie THX

Jola
21-06-2009, 00:04
Jeśli kogoś jeszcze dopadnie taka przypadłość, że pliki obrazków dodawane od frontu będą miały adres typu:
images/stories//images/stories/nazwa_pliku.jpg to podaję rozwiązanie.
Dzieje się tak jeśli JPATH_ROOT jest zakończone ukośnikiem.
Trzeba plik: componests/com_media/media.php linia

define('COM_MEDIA_BASE', JPATH_ROOT.DS.$params->get('image_path', 'images'.DS.'stories'));zamienić na

define('COM_MEDIA_BASE', JPATH_ROOT.$params->get('image_path', 'images'.DS.'stories'));Pozdrawiam

Szałek
05-07-2009, 20:56
Witam, mam pytanie związane z przyciskiem grafika a w zasadzie szersze pytanie związane z wstawianiem zdjęć do artykułów. Żeby wstawić fotkę do artykułu muszę najpierw przy użyciu "grafika" przenieść zdjęcie z mojego dysku na serwer, a potem z serwera przyciskiem "wstaw" do artykułu. Niby nie jest to męczące ale ja piszę foto-reportaże z wycieczek rowerowych gdzie wklejam po 20 zdjęć do artykułu. I tu jest problem. Muszę stworzyć specjalnie katalog pod artykuł, załadować jedno po jednym zdjęcia do tego katalogu a potem jedno po jednym wstawić z tego katalogu do artykułu.

Czy da się wstawiać zdjęcia do artykułów bezpośrednio z mojego kompa, tak jak na przykład można to robić w JOOM GALERY ...?

mick
12-10-2009, 10:19
Mam u siebie to samo !
Dzięki za rozwiazanie.

neami
13-10-2009, 13:00
Mam stronę na home.pl i był ten sam problem (podwójna ścieżka), który dzięki wskazówce udało sie rozwiązać. Dzięki.
Ale pozostał jeszcze jeden, a mianowicie przycisk (u góry) "Wstaw" nie działa, czyli użytkownik może załadować grafikę, ale nie może jej wstawić do artykułu.
Czy ktoś wie, jak rozwiązać ten problem?
Z góry dziękuję.

Jola
13-10-2009, 19:52
Witam,
a co się dzieje po przełączeniu na standardowy szablon?

neami
13-10-2009, 20:48
Po zmianie na domyślny szablon też nie działa :(

Jola
13-10-2009, 20:57
Po takim natłoku informacji z Twojej strony (oprócz tego, ze nie działa i po zmianie nadal nie działa - nic więcej nie wiem) pozostaje mi rozłożyć ręce. :)

Azim69
06-10-2011, 22:39
Witam.
Mam podobny problem.
pvcsyrena.co.uk
joomla 1.5.22

moja ścieżka grafiki która się pojawia wygląda tak:
images///var/www/vhosts/pvcsyrena.co.uk/httpdocs/images/menu_divider.png
Po wymazaniu początku czyli pozostawieniu: images/menu_divider.png grafika zaczyna działać i np. pojawiac sie w artykulach. Chciałbym dodać także, że foldery też nie działają i miniatury grafik.


Macie jakies pomysly??