PDA

Zobacz pełną wersję : czy istnieje taki dodatek....



qoryto
21-06-2009, 12:50
witam wszystkich ! Planuję stworzyć platformę rozrywkowo - społecznościową na Joomli.

Mam pytanie, czy istnieje możliwość zrobienia załóżmy 3 serwisów na jednym silniku joomli?

załóżmy

mojadomena.pl - główna
gry.mojadomena.pl - serwis z grami
muzyka.mojadomena.pl - serwis muzyczny

Zależy mi na tym, aby user który zarejestruje się na głównej miał wjazd do wszystkich tych subdomen.

Pozdrawiam!

stone
21-06-2009, 12:58
Domyślnie nie. Poszukaj na forum była chyba kiedyś omawiana modyfikacja kodu w tym zakresie dotycząca wersji 1.0.x

Co do dadtków które to umożliwiają musisz poszukać na extensions.joomla.org ale o ile sie orientują darmowego rozwiązania które by działało nie ma. Jedyne komercyjne z jakim sie spotkałem to http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/multiple-sites/5550/details

qoryto
21-06-2009, 13:13
szukałem ale niestety nic sensownego nie znalazłem..... prosiłbym o pomoc.

CaRgO24
07-05-2010, 09:13
Witam,

to o co pytasz to subdomeny. Dodatku nie ma i pewnie nie będzie bo tutaj większość będzie polegać na odpowiedniej konfiguracji serwera i DNS (przynajmniej tak mi się wydaje). W zależności od tego jakiego systemu używasz na swoim serwerze poczytaj o uruchamianiu na nim DNS i ogólnie o tworzeniu subdomen wszytko u wujka Google. Jeżeli masz serwer dedykowany itp. to zadzwoń na infolinie providera tej usługi i wytłumacz o co chodzi. Zadzwoń również na infolinie firmy u której wykupiłeś domenę to też udzielą Ci pewnych informacji. Jeżeli w czymś się pomyliłem to proszę mnie poprawić. Pozdrawiam

trzepiz
07-05-2010, 10:01
@CaRgO24 - fajnie, że pomagasz - ale zerknij czasem na datę postu, do którego chcesz udzielić odpowiedzi.

CaRgO24
07-05-2010, 10:34
Oj sorki:( przemęczony jestem ze względu na brak snu, ale wydaje mi się, że i tak warto dodawać odpowiedzi do tematu nawet przedawnionego ponieważ ktoś później będzie miał ten sam problem i znajdzie odpowiedź, a nie będzie dublował.